Seimo nusižengėlių skaičius viršija rekordus

Per trejus metus iš Seimo tribūnos net trys generaliniai prokurorai - du tikri ir vienas laikinas - prašė leidimo suvaržyti vieno ar kito parlamentaro laisvę, rašo „Lietuvos žinios“.

Nemalonumų žadantys Seimo narių nusižengimai dažniausiai buvo susiję su greičio viršijimu ir neatsargiu vairavimu, įtarimais įsivėlus į korupcijos tinklus, neskaidrius finansinius reikalus ar tiesiog chuliganizmu. Šešis kartus iš dešimties Seimas leido panaikinti parlamentarų imunitetą, vienu atveju sprendimas dar svarstomas, trimis - teisėsaugininkų prašymai atmesti.

Dabartinis Generalinės prokuratūros vadovas Darius Valys prieš kelias savaites buvo švelniai nubaustas už pažeidimą, dėl kurio pats prašė Seimo narių atimti iš jo imunitetą. Dalis politikų įtaria, kad prokurorai, kurie pastaruoju metu itin dažnai naudojasi šia procedūra, gerokai persistengia, o dėl to nukenčia viso Seimo įvaizdis.  
Kentėjo greičio mėgėjai

Vos dirbti pradėjęs šios kadencijos Seimas leido baudžiamojon atsakomybėn patraukti tris parlamentarus - Darbo partijos lyderius Viktorą Uspaskichą ir Vytautą Gapšį bei Tautos prisikėlimo partijos (TPP) atstovą Roką Žilinską. „Darbiečių“ byla dėl partijos juodosios buhalterijos vis dar nagrinėjama teisme. Pas konservatorius prieglobstį radusį R.Žilinską Aukščiausiasis Teismas šių metų vasarą už nederamą elgesį viešumoje nubaudė beveik 4 tūkst. litų bauda.

Tuometis „prisikėlietis“, o dabar prie liberalcentristų besišliejantis Vincas Babilius, kurio laisvę Seimas sutiko suvaržyti, sulaukė atpildo už greičio viršijimą. V.Babilius gavo maksimalią pagal sankciją numatytą 1,5 tūkst. litų baudą ir 3 mėnesiams neteko teisės vairuoti. Po metų panašus likimas ištiko Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovą Algį Kašėtą. Dėl to, kad lėkė 170 kilometrų per valandą greičiu, jis neteko Seimo vicepirmininko posto, sumokėjo 1,3 tūkst. litų baudą ir 2 mėnesius negalėjo vairuoti automobilio.

Pernai rudenį Seimas mūru stojo už „tvarkiečių“ frakcijai priklausantį Petrą Gražulį ir tautininką Kazimierą Uoką, kurie per gėjų eitynes, surengtas gegužę sostinėje, nepakluso policininkų reikalavimams. Už tokį nusižengimą jiems grėsė administracinė ir baudžiamoji atsakomybė. Šią liepą vos trys balsai lėmė, kad neliečiamybę išsaugotų Mišriai grupei priklausantis Evaldas Lementauskas.

Į Seimą politikas atėjo jau vilkdamas paskui save įtarimų dėl galimos korupcijos šleifą. Dėl tokio humaniško Seimo poelgio teismui beliko nutraukti E.Lementauskui iškeltą baudžiamąją bylą dėl Vilniaus miesto tarybos nario Vido Urbonavičiaus papirkimo. Prieš mėnesį Seimui panaikinus parlamento naujoko konservatoriaus Naglio Puteikio teisinį imunitetą, Klaipėdos miesto apylinkės teismas galės toliau nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje politikas kaltinamas teismo sprendimo nevykdymu.

Gruodžio pradžioje Seimo laukia dar vienas „automobilinis“ sprendimas. Už tai, kad vairuodamas partrenkė dviratininkę, nors jai nieko rimto nenutiko, prašoma panaikinti konservatoriaus Ryto Kupčinsko teisinę neliečiamybę. Praėjusią savaitę plenariniame posėdyje šiuo klausimu kilus diskusijoms, generaliniam prokurorui D.Valiui buvo priminta, kad už analogišką avariją jis atsipirko minimalia 500 litų bauda. Seimo nariai piktinosi, kodėl lygiai taip pat negali būti nubaustas ir jų kolega, nenaikinant jo imuniteto.


Šiame straipsnyje: etikos sargaiparlamentarai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Visuomenė

Visuomenė portretas
Valdžia turi būti nekapitalistinė.

Visuomenei

Visuomenei portretas
Valdžia yra tokia, kokią ją išsirenkame
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių