Seimo nariai parlamentinei veiklai per ketvirtį išleido 400 tūkst. litų mažiau

Seimo nariai per pirmus tris šių metų mėnesius, lyginant su paskutiniu praėjusių metų ketvirčiu, parlamentinei veiklai išleido maždaug 400 tūkst. litų mažiau.

Seimo pirmininkės atstovo Juozo Ruzgio BNS pateiktais duomenimis, sausio - kovo mėnesiais parlamentinei veiklai Seimo nariai išleido apie 848 tūkst. litų. Tuo metu paskutinį praėjusių metų ketvirtį parlamentarai išleido 1,25 mln. litų.

Parlamento vadovė Irena Degutienė trečiadienį sakė, kad sugriežtinus parlamentinei veiklai skirtų lėšų naudojimo tvarką, atsirado daugiau skaidrumo ir padidėjo Seimo narių sąmoningumas.

"Tai iš tikrųjų yra visiškai kita situacija, negu kad buvo anksčiau, ir svarbiausia, kad atsirado ir viešumas, ir skaidrumas, ir parlamentarų sąmoningumas", - "Žinių radijui" teigė I.Degutienė.

Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijai priklausančios politikės, tokio skaidraus lėšų panaudojimo modelio, koks šiandien yra Seime, nėra jokioje kitoje institucijoje.

"Turbūt tokio skaidraus lėšų panaudojimo modelio, koks šiandien yra Seime, jūs jokioje institucijoje nerasit, todėl, kad tai yra ir vieša, kiekvienas galim tinklapį Seimo atsiversti, ir kas ketvirtį pasižiūrėti, kaip ir kur buvo panaudotos mokesčių mokėtojų lėšos, skirtos parlamentarų parlamentinei veiklai", - tvirtino Seimo pirmininkė.

Seimo nariams pateikus pirmojo šių metų ketvirčio parlamentinių išlaidų panaudojimo ataskaitas, I.Degutienės teigimu, "kuriozų" jose nebėra.

"Tokių kuriozų, kur būdavo perkami servizai ar maisto produktai (...) tikrai nebėra", - sakė politikė.

Praėjusių metų lapkritį Seimo valdyba pritarė pataisoms, griežtinančioms parlamentinei veiklai skirtų lėšų naudojimo tvarką, o šių išlaidų kontrolė perduota Seimo kanceliarijos Finansų departamentui.

Nuspręsta nebeleisti parlamentinei veiklai skiriamų lėšų naudoti įvairiems mokymams, kursams, nakvynei Lietuvos viešbučiuose, svečių maitinimui.

Parlamentarai taip pat yra priėmę Seimo Statuto pakeitimus, kuriais nuo 3,2 tūkst. litų iki maždaug 2 tūkst. litų per mėnesį sumažintos reprezentacijai ir parlamentinei veiklai skirtos lėšos.

Iniciatyvos mažinti parlamentinei veiklai skirtas lėšas bei griežtinti jų kontrolę kilo, kai paaiškėjo, jog parlamentarai už šiuos pinigus įniko nuomotis prabangius automobilius.


Šiame straipsnyje: parlamentinės lėšos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių