Seimo nariai neprieštarauja mažesnėms parlamentinėms išlaidoms

Seimo nariai ne prieš, kad dar vienerius metus galiotų sumažintos parlamentinės veiklos, reprezentacinės lėšos bei kompensacijos už tarnybinius telefonus.

Seimo posėdyje ketvirtadienį balsuota už tai, kad būtų pradėta svarstyti Statuto pataisa, nustatanti, kad sumažinimai galioja iki 2013 metų sausio 1 dienos, o ne 2012-ųjų pradžios, kaip buvo nustatyta iki šiol.

Už tai, kad dar metus būtų taikomos mažesnės parlamentinei veiklai kiekvienam Seimo nariui skiriamos lėšos, taip pat Seimo vadovams skiriamos reprezentacinės lėšos bei kompensacijos už tarnybinių telefonų naudojimą, balsavo 73 parlamentarai, prieš nebuvo nei vieno, susilaikė 12 Seimo narių.

Statuto pataisų dėl parlamentinių lėšų sumažinimo taikymo dar ir 2012-aisiais priėmimas numatomas spalį.

Seimo pirmininkės Irenos Degutienės skaičiavimu, šios priemonės leidžia kasmet apie 3,5 milijono litų.

Parlamentinei veiklai skirtos lėšos dar užpernai buvo sumažintos nuo 3400 iki maždaug 2100 litų. Šios lėšos naudojamos tik vadinamosioms kanceliarinėms ir tarnybinio automobilio išlaikymo išlaidoms. Už jas Seimo nariai privalo atsiskaityti.

Užpernai taip pat perpus sumažinti Seimo pirmininkės bei jos pavaduotojų reprezentaciniai fondai. Atitinkamai sumažintos ir kompensacijos už telefonus.

Visi šie dydžiai buvo nustatyti 2010-2011 metų laikotarpiui. Bet, kaip parodė ketvirtadienio balsavimai, Seimo nariai sutinka jų galiojimą pratęsti ir visiems 2012 metams.

Vėliau jie vėl galėtų didėti nuo 0,5 iki 3 kartų, jeigu kitąmet nebūtų nuspręsta kitaip. „Galbūt nuo 2013 metų gerės biudžeto situacija ir tada bus galima priimti kitokį sprendimą“, - sakė Seimo vadovė.

I.Degutienė pripažino, kad kitąmet sprendimą dėl sumažintų parlamentinių ir reprezentacinių lėšų bei kompensacijų už tarnybinius telefonus turės priimti jau naujos kadencijos Seimas. Jo rinkimai įvyks kitąmet spalį. Svarstydami 2013-ųjų metų biudžetą nauji parlamentarai turės apsispręsti, ar ir tada taikyti sumažintus dydžius.

Ketvirtadienį Seimo nariai, diskutuodami dėl I.Degutienės pateikto pasiūlymo, užsiminė, kad galbūt vertėtų sumažintus parlamentinių lėšų dydžius taikyti per visą naujo Seimo kadenciją, tai yra iki pat 2016 metų. Parlamento vadovė užsiminė, kad dėl tokio pasiūlymo Seimo nariai galėtų balsuoti tuomet, kai Statuto pataisos bus spalį priimamos.

Kai kurie diskusijose kalbėję Seimo nariai leido suprasti, kad galbūt jau vertėtų atstatyti iki ekonominio sunkmečio galiojusius parlamentinių išlaidų ir kompensacijų dydžius. „Kai kolegos parlamentarai diskutuoja apie savo pinigus, kartais atrodo, kad jie neišgyvena iš to, ką gauna. Kolegos, juk mes išgyvenam! Todėl tokios diskusijos, mano nuomone, nėra padorios“, - sakė socialdemokratas Justinas Karosas.

Seimo, kaip ir viso biudžeto išlaidos drastiškai sumažintos 2008 metais prasidėjus ekonominei krizei.NAUJAUSI KOMENTARAI

aras

aras portretas
Ne tik islaidas reikia mazinti ,bet seimo nariu ir ju patareju gretas.Lietuva baige emigruoti,seimo nariu kaip buvo 141 ,taip ir yra .Jei nemazins ju skaiciu ,tai reikia pereiti prie prezidentinio valdymo.Bus sutaupyta labai daug lesu ,nereikes pensininkam uzdirbtus pinigus mazinti arba atimti,tai kas per visa gyvenima uzdirbta.

KAUNAS

KAUNAS portretas
BALSAVO 73 O KUR KITI KAM JIE REIKALINGI JEI IS 141 NIEKADA JU TIEK NEBUNA VAT NUO KO REIKIA PRADET

gaila

gaila portretas
man taip gaila tu vargsu socdemu...Gal surinkim jiems duonai, ar rusu kalbos kursams?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių