Seimo komisija A.Šedžiaus kalbose apie STT naikinimą neteisėto poveikio neįžvelgė

Laikinoji Seimo komisija, tirianti galimai neteisėtą politikų poveikį teisėsaugai, socialdemokrato Andriaus Šedžiaus kalbose apie Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) naikinimą neteisėto poveikio neįžvelgė, o penkių parlamentarų viešą laišką dėl Drąsiaus Kedžio dukters globos nusprendė tirti.

Tai po pirmadienį įvykusio komisijos posėdžio žurnalistams pranešė jos pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas.

"Ar A.Šedžiaus komentarai, siūlymai naikinti STT nėra spaudimo teisėsaugos institucijoms apraiška? Komisija nusprendė, kad tai nėra tyrimo objektas ir tai nėra spaudimo apraiška, nes Konstitucijos nustatytas laisvas Seimo nario mandatas ir galimybė inicijuoti bet kurio įstatymo pataisas yra", - sakė J.Sabatauskas.

Pasak jo, iš STT buvo gautas laiškas, kuriame teigiama, jog parlamentarų pasisakymai vertinami pagal argumentų visumą ir yra politinės veiklos išraiška.

"Komisija taip pat sprendė klausimą dėl grupės Seimo narių viešo laiško prezidentei, ir adresatuose nurodyti nuorašai į Panevėžio apygardos ir Kėdainių apylinkės teismą. Komisija nusprendė tirti šį pareiškimą, buvo apklausti trys Seimo nariai, tačiau išvados komisija dar nepadarė, kadangi nėra apklausti kiti du Seimo nariai iš tos grupės. Išvadą padarys vėliau", - kitą komisijos sprendimą pristatė jos vadovas.

Paklaustas, kodėl vieno parlamentaro viešų pasisakymų nuspręsta netirti, o kitų - aiškintis, J.Sabatauskas priminė, kad Seimo narių laiške kaip adresatai buvo nurodyti ir teismai. Jis tvirtino, kad tirti nuspręsta ir dėl laiško turinio, tačiau neatskleidė, dėl kokių konkrečiai turinio vietų. Esą tai bus minima komisijos išvadose.

Į komisijos akiratį patekę Seimo nariai, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai Gintaras Songaila ir Kazimieras Uoka teigė nesuprantantys, kodėl kolegoms užkliuvo užkliuvo gegužės 17 dieną paskelbtas viešas laiškas. Kartu su jais dėl tos pačios priežasties svarstytas frakcijos kolega Saulius Stoma piktinosi, kad komisijos posėdis yra uždaras.

"Nelabai supratau, kodėl manoma, kad šitas atvejis labiausiai daro įtaką teisėsaugai. Manau, kad kitokių atvejų Lietuvoje yra. (...) Manau, kad tai nukrypsta nuo Seimo komisijai numatytų tikslų. Komisija tikrai ne tam buvo sukurta", - išėjęs iš posėdžio žurnalistams sakė K.Uoka.

"Man nežinomi motyvai, kodėl pakvietė mus. Aš bandžiau užduoti klausimą, kodėl tai yra ar nėra komisijos objektas, konkrečiai mūsų padarytas viešas laiškas Prezidentūrai dėl vadinamosios pedofilijos bylos, kur mes akcentavome, kad už visų šitų procedūrų svarbiausia yra vaiko interesai. (...) Komisija, matyt, priims kažkokius nutarimus ir galbūt rekomendacijos tos komisijos šiek tiek paaiškins", - antrino G.Songaila.

S.Stoma komisijos veiklą, kuomet yra tiriami tokio pobūdžio klausimai, pavadino "pasityčiojimu iš demokratijos".

"Bandžiau įtikinti, kad turi būti viešas posėdis, nes tikrai neaptarinėjame jokių valstybės paslapčių. Bet komisijos paveikti man nepavyko, jie vis tiek priėmė sprendimą, kad posėdis bus slaptas", - kalbėjo S.Stoma.

Tuo tarpu išteisintas A.Šedžius posėdyje nedalyvavo.

Praėjusią savaitę planuotas šios komisijos posėdis nevyko, nes į jį tada susirinko mažiau kaip pusė komisijos narių ir buvo pranešta, kad nėra kvorumo. Šįkart posėdyje dalyvavo 8 parlamentarai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių