Seimo etikos sargai abejoja balsavimo dėl E.Žiobienės teisėtumu

Seime pasigirdo abejonių, ar antradienį parlamento plenariniame posėdyje buvo teisėtai balsuojama dėl vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės atsistatydinimo.

Šį klausimą gali imtis nagrinėti Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK).

Jos pirmininkas Algimantas Salamakinas atkreipė dėmesį, kad, jo nuomone, parlamentarai neturėjo balsuoti iškart po to, kai Seimo pirmininkė Irena Degutienė antradienį pateikė nutarimo projektą dėl E.Žiobienės atsistatydinimo. "Tokiais kadrinių paskyrimų ar atleidimų atvejais procedūra paprastai būna tokia - iš pradžių įvyksta nutarimo pateikimas, po to nėra balsuojama ir išeinama į frakcijas svarstyti to nutarimo projekto, po svarstymų sugrįžtama į plenarinį posėdį, išklausomos frakcijų nuomonės ir yra balsuojama, ar tą nutarimą priimti", - aiškino A.Salamakinas.

Jis tvirtino antradienį plenarinio posėdžio eigoje bandęs atkreipti pirmininkaujančios Seimo vicepirmininkės Virginijos Baltraitienės dėmesį į tai, kad balsavimas neturi vykti, tačiau esą nebuvo išgirstas. "O dabar viskas įvyko kaip įvyko - balsuota ne tik dėl to, kad nebūtų pritarta nutarimo pateikimui, bet ir už tai, kad tas projektas išvis būtų atmestas, o ne grąžintas tobulinti", - sakė EPK pirmininkas.

Antradienį po to, kai I.Degutienė pateikė nutarimą dėl E.Žiobienės atsistatydinimo iš vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigų, posėdžiui pirmininkaujanti V.Baltraitienė netikėtai paskelbė balsavimą, ar šiam nutarimui pritarti po pateikimo. Tik 31 Seimo narys balsavo už tai, 33 buvo prieš ir 33 susilaikė. Konstatuota, kad projektui po pateikimo nepritarta ir vėlesniu balsavimu jis išvis atmestas.

Tai įvertinta kaip Seimo pasitikėjimo E.Žiobiene išreiškimas.

A.Salamakinas neatmeta, kad šis procedūrinis klausimas bus nagrinėjamas EPK posėdyje, "jeigu kas nors kreipsis ir kels šį klausimą". Pasak komisijos pirmininko, jeigu būtų nuspręsta, kad įvykęs balsavimas neturi teisinės galios, E.Žiobienės atsistatydinimo klausimas gali grįžti į Seimo plenarinį posėdį.

Seimo vicepirmininkė V.Baltraitienė pabrėžė, kad prieš paskelbiant balsavimą antradienį buvo pasikonsultuota su parlamento teisininkais. "Jie atkreipė dėmesį, kad Statute nėra detaliai surašyta, kaip turi būti elgiamasi atvejais, kai pareigūnas atsistatydina pats. Yra tik surašyta procedūra, ką daryti, kaip vyksta visos procedūros tais atvejais, kai pareigūnui reiškiamas nepasitikėjimas, tai yra, jis tiesiog atstatydinamas, jam reiškiama interpeliacija", - aiškino V.Baltratienė.

Todėl esą buvo nuspręsta elgtis taip, kaip Statutas numato paprastų nutarimų svarstymo atvejais. "Čia yra pareigūnės savanoriškas atsistatydinimas, dėl to teikiamas paprastas nutarimas. Todėl turi būti elgiamasi taip, kaip numatoma nutarimų svarstymo atveju. O tokiais atvejais yra balsuojama po projekto pateikimo", - tvirtino Seimo vicepirmininkė. "Todėl balsavimas ir buvo paskelbtas", - pridūrė ji.

V.Baltratienė neatmetė, kad EPK gali svarstyti susidariusią situaciją: "Nežinau, galbūt ir nuspręstų, kad reikia elgtis kitaip. Bet aš elgiausi taip, kaip po konsultacijų supratau esant teisinga".

Seimo pirmininkės pavaduotoja teigė, kad į šią situaciją bus atkreiptas naują Statutą rengiančios darbo grupės dėmesys. Jie turėtų naujame dokumente numatyti labai aiškias ir konkrečias procedūras, kaip elgiamasi, kai pats pareigūnas kelia klausimą dėl savo pasitraukimo iš užimamų pareigų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių