Seimo akibrokštas Vyriausybei – pritariama pensijų sumažinimo nutraukimui

Seimas vieno balso persvara po svarstymo pritarė įstatymui, kuriuo nuo Naujųjų metų atšaukiamas pensijų ir kitų socialinių išmokų sumažinimas.

Šiam opozicijos inicijuotam projektui griežtai prieštaravo Vyriausybė, tvirtindama, kad jam įgyvendinti reikės skylėtame kitų metų biudžete rasti papildomus 600 milijonų litų.

Kartu su opozicija balsavo du valdantieji

Už tai, kad būtų pritarta Socialinių išmokų perskaičiavimo ir laikinojo mokėjimo įstatymo pataisoms, inicijuotoms opozicinės Krikščionių partijos frakcijos seniūno Vidmanto Žiemelio, ketvirtadienį balsavo 64 Seimo nariai iš 127 dalyvavusių balsavime, prieš buvo 33, susilaikė 30 parlamentarų.

Tokie balsavimo rezultatai palydėti plojimų Seimo plenarinių posėdžių salės opozicijos pusėje.

Už šį įstatymą, kuriuo sumažintosios pensijos ir kitos socialinės išmokos sugrąžinamos į 2008 metų lygį, balsavo visa opozicija, taip pat valdančiajai koalicijai priklausantis konservatorių frakcijos narys Saulius Stoma bei Jungtinės Liberalų ir centro bei Tautos prisikėlimo partijos frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas. Likusieji valdantieji balsavo prieš arba susilaikė.

Galutinis balsavimas dėl šio įstatymo projekto numatomas kitą savaitę arba gruodžio pradžioje. Valdančioji koalicija tikisi, kad iki to laiko sugebės suvienyti savo pajėgas ir atmesti projektą. „Turime laikytis atsakomybės principo dabartinėje audringoje ekonominėje jūroje“, - kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Atkreipė dėmesį į Konstitucinio Teismo sprendimą

Diskusijos metu V.Žiemelis tvirtino, kad Seimui privalu priimti įstatymą dėl socialinių išmokų sumažinimo sustabdymo, nes taip esą liepė Konstitucinis Teismas. „Jis šiemet balandį konstatavo, kad pensijų ir įvairių kitų išmokų sumažinimo įstatymai gali būti priimami tik vieneriems metams, o ne dviejiems ar ilgesniam periodui. Seimui privalu kasmet iš naujo įvertinti situaciją, ar tikrai turi būti tęsiamas tokio įstatymo galiojimas. Taigi, Seimas negali nepritarti šiam projektui“, - kalbėjo V.Žiemelis.

Jis netiesiogiai paragino premjerą Andrių Kubilių atsistatydinti, jeigu nežino, iš kur paimti 600 milijonų litų, kurie reikalingi pasiūlytam įstatymui įgyvendinti. „Premjeras nuolat klausia – iš kur paimti pinigų? Jeigu nežinote, tai yra įvairūs sprendimo būdai“, - sakė V.Žiemelis.

Seimo Audito komitetas pritarė pasiūlytam įstatymo projektui. „Komiteto nuomone, pensijų ir kitų socialinių išmokų sumažinimo įstatymai neturėtų galioti 2011 metais. Turi baigtis jų galiojimas jau 2011 metų sausio 1 dieną“, - sakė šio komiteto atstovas Bronius Bradauskas.

Pasak jo, Audito komitetas taip pat mano, jog „Vyriausybė iki šiol nepadarė nieko, kad bent jau būtų nustatytas sumažintų pensijų kompensavimo mechanizmas“.

Opozicija kaltina Vyriausybę nepagarba rinkėjams

Opozicinės Socialdemokratų partijos frakcijos narys Algirdas Sysas priekaištavo Vyriausybei, kad ši negerbia rinkėjų. „Kai vakar vakare susitikau su rinkėjais, pirmas jų klausimas buvo – kada bus sustabdytas pensijų sumažinimas, kada bus grąžintos nusavintos pensijos? Taigi, tai pirmo aktualumo klausimas. Rinkėjai mato ir padarys iš to išvadas teisingas, jeigu įstatymui nebus pritarta“, - sakė A.Sysas.

„Socialinį teisingumą turime atstatyti. Turime atiduoti paprastam Lietuvos žmogui tuos dešimt, dvidešimt, trisdešimt litų, kuriuos pernai paėmėm“, - sakė opozicinės Darbo partijos frakcijos narė Loreta Graužinienė.

Premjeras opoziciją ragina apsispręsti

Tuo tarpu valdantieji sakė, kad nėra atsakinga priiminėti įstatymus, kurie kitąmet pareikalautų atstatyti buvusį pensijų ir kitų socialinių išmokų lygmenį, nes tam skylėtuose „Sodros“ ir valstybės biudžetuose nėra papildomų šimtų milijonų litų.

„Labai malonu visada diskutuoti socialinėmis temomis. Labai malonu, demonstruojant visus savo nepridengtus jautrumus“, - ironizavo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys.

„Visi žinome, kad jokie ekonominiai rodikliai neatsistatė į 2008 metų lygį. Todėl atstatyti pensijas į tą lygį tikrai negalima. Jeigu priimsime šį įstatymą, turėsime 200 milijonų atimti iš įvairių socialinių išmokų ir po 100 milijonų nuo švietimo ir kitų socialinių paslaugų. Nes kitų šaltinių nėra“, - kalbėjo jis. „Užtenka spekuliuoti socialinėmis temomis“, - pridūrė komiteto vadovas.

Premjeras A.Kubilius paragino opoziciją apsispręsti, kokią poziciją jie užima. „Tik ką, prieš dvi dienas, kai svarstėm kitų metų biudžetą, opozicija kalbėjo, kad nėra pakankamai pajamų. Iš kitos pusės dabar raginama smarkiai didinti išlaidas. Tai vieną kartą opozicijai reikia apsispręsti“, - teigė jis.


Šiame straipsnyje: Seimaspensijossumažinimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Į Lietuvą atvyko dar 10 pabėgėlių iš Eritrėjos
  Į Lietuvą atvyko dar 10 pabėgėlių iš Eritrėjos

  Pagal Europos Sąjungos (ES) programą į Lietuvą atvyko dar dešimt pabėgėlių iš Eritrėjos, penktadienį pranešė Migracijos departamentas. ...

  7
 • Prisiekė nauja Jaunesniųjų karininkų vadų laida
  Prisiekė nauja Jaunesniųjų karininkų vadų laida

  Penktadienį Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje Kaune Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų absolventams suteiktas pirmasis karininko laipsnis – 42 aspirantai davė karininko priesaiką ir papildė Lietuvos karininkų rezervo greta...

  15
 • Astravo AE – nauji mirtini incidentai?
  Astravo AE – nauji mirtini incidentai?

  Baltarusija neigia pranešimus apie naujus žmonių mirtimi pasibaigusius incidentus Astravo atominės elektrinės (AE) statybos aikštelėje. ...

  7
 • Lietuvos atsakas Rusijai: partizanai priešinosi okupantų terorui
  Lietuvos atsakas Rusijai: partizanai priešinosi okupantų terorui

  Tarptautiniame diplomatų forume Lietuvos ambasadorius atmetė Rusijos priekaištus dėl istorinės atminties ir pabrėžė, kad partizanai po Antrojo pasaulinio karo teisėtai priešinosi sovietų okupantų terorui. ...

  26
 • Lietuviai išvyko šturmuoti aukščiausio Europos kalno
  Lietuviai išvyko šturmuoti aukščiausio Europos kalno

  Penktadienį dvylika lietuvių iš Kauno oro uosto išvyko į Kaukazą, kur kops į aukščiausią Europos viršukalnę – netoli Gruzijos sienos esantį Elbruso kalną. ...

  5
 • Netikrų naujienų fenomenas baugina savo mastais
  Netikrų naujienų fenomenas baugina savo mastais

  Kiekvieną mėnesį socialiniu tinklu "Facebook" vidutiniškai naudojasi 2 milijardai žmonių. Tad sukurtos istorijos bei sąmokslo teorijos plinta žaibišku greičiu ir yra neišnaikinamos kaip tarakonai, – teigia televizij...

  4
 • Sovietiniai reliktai: kiek jų dar liko Kaune?
  Sovietiniai reliktai: kiek jų dar liko Kaune?

  Netrukus Vienybės aikštėje prasidės pirmasis rekonstrukcijos etapas – požeminės automobilių aikštelės statyba. Ar po jos išliks aikštės pakraštyje sovietmečiu pastatytos stelos? ...

  27
 • Kvapams uostamiestyje – išskirtinis dėmesys
  Kvapams uostamiestyje – išskirtinis dėmesys

  Dėl nemalonių kvapų ar triukšmo vis pasigirstantys šiaurinės miesto dalies gyventojų skundai sulaukė miesto valdžios reakcijos. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas į pasitarimą pakvietė bendrovių, dirbančių šioje miesto dal...

  11
 • Beraščiai lenda į viešumą
  Beraščiai lenda į viešumą

  Uostamiesčio gyventojus glumina parlamentarų atstovų neraštingumas. Viešame skelbime, kuriuo gyventojai buvo kviečiami į susitikimą su klaipėdiečiais Seimo nariais Algimantu Kirkučiu ir Dainiumi Kepeniu, akis badė rašybos klaidos...

  10
 • Po šilto savaitgalio – liūtys
  Po šilto savaitgalio – liūtys

  Nors savaitgalis prognozuojamas itin gražus, tačiau jau kitos savaitės pradžioje sulauksime itin lietingų orų, LRT RADIJUI teigia sinoptikė Alva Nagelytė. ...

Daugiau straipsnių