Seime norima didinti algas prokurorams

Seimas ketina gerokai padidinti algas prokurorams. Tokį siūlymą šią savaitę pateikė Seimo vadovybės sudarytos darbo grupės vadovas S. Šedbaras. 

Seimo opozicija klausia, kodėl valdantieji iš visų pareigūnų ir valdininkų siūlo pamalonininti tik vieną grupę – prokurorus. 

Projekte, kuriam po pirmo balsavimo jau pritarė Seimas, siūloma nuo kitų metų maždaug po 500 litų pridėti apygardų vyriausiesiems prokurorams, kad jų algos popieriuje siektų beveik 5,4 tūkst. litų. O jų pavaduotojams algą siūloma didinti beveik 700 iki 5,2 tūkst. 

Alga didėtų visiems apygardų apylinkių skyrių prokurorams – vadovams 200-ais Lt iki 4,4 tūkst., eiliniams – 450-čia Lt iki 4 tūkst. popieriuje. 

Projekto iniciatoriai aiškina, kad algas kelti būtina norint įgyvendinti prokuratūros pertvarką, kuri įsigalios nuo Naujųjų metų, ir mažinant skirtumus tarp panašų darbą dirbančių prokurorų algų. Be to, esą papildomų biudžeto pinigų kitais metais prokuratūrai dėl to nereikės. 

„Jei apylinkės eilinis prokuroras tampa apygardos lymens prokuroru, tai koreguojasi pagal apygardinį lygmenį ir jo koeficientas. Bet jei prokuratūra savo finansavimo ribose šitus koeficientus nusistato, tai nereiškia, kad sistemai didinamas finansavimas – tiesiog išnyksta žemiausia prokurorų grandis. Kai kurie prokurorai galbūt iš viso bus išleisti į pensiją – šito nežinau“, – sako Stasys Šedbaras, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas. 

Tačiau pagal projektą po metų – nuo 2013-ųjų – algos didėtų dar daugiau ir jau visiems prokurorams, ir tai jau pareikalautų papildomų pinigų iš biudžeto. 

Generalinis prokuroras gautų 1,4 tūkst. daugiau nei dabar – 7,5 tūkst. popieriuje. Jo pavaduotojai 1,3 daugiau – beveik 7 tūkst. Eilinio apygardos apylinkės skyriaus prokuroro alga, palyginti su dabartine, augtų vos ne 700 – iki maždaug 4,3 tūkst.

„Kai reikia spręsti socialinių darbuotojų atlyginimus, pasakoma, kad pinigų nėra, kai tik atsiranda ginkluotas pareigūnas, tai tada pinigai iš kažkur atsiranda. Tai būkit sąžiningi ir priiminėkit, nors tiems metams, kai esat valdžioj ir atsakingi, o ne priiminėkit 2013, 2014 ar 2015 metams. 

Jeigu sakot, kad visiems buvo sumažinti tam tikri pareiginiai   koficientai, tai tada ir kitiems didinkit, bet gi nedidinat“, – kalbėjo Seimo Socialdemokratų frakcijos narys Algirdas Sysas. 

„Čia gi yra koeficientas, kuris buvo 2008 m. šitam straipsnyje, tai jeigu bus atkurta, tai visiems bus atkurta, jeigu bus pratęstas sumažinimas, bus pratęstas“, – A. Sysui atsakė S. Šedbaras. 

„Ar didesni, ar mažesni, ar kokie – čia mums spręsti, bet problema yra ir mes negalim palikti jos atviros – svarstymo eigoje pamatysim, ar viskas teisingai sudėliota“, – teigė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Dagys. 

Kad algos prokurorams iš tiesų būtų pakeltos, reikės dar dviejų balsavimų Seime ir Prezidentės parašo.NAUJAUSI KOMENTARAI

r.d.

r.d. portretas
na ir puiku, senai laikas, gal sumazes kysininkavimas, nors tarp prokuroru jis nera taip paplites, vieninteliai kovoja pries atmatas visuomenes, ne kaip teismai suknisti.

Dana

Dana portretas
Reikia didinti,gerai bylas tiria,badauja,matyt.Nei sąžinės,nei moralės.Žmonės badauja,pensininkai kruopas skaičiuoja,nekuriamos naujos darbo vietos,o tik iš biudžeto šelpiami patys turtingiausi.

Danai

Danai portretas
Žmonės ne badauja, pensininksai nuo pinigų pertekliaus atidavinėja aferistams. Taigi, nereikia lia,lia.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių