Seime – mėginimas išvyti Valinskus iš televizijos (papildyta)

Politikai mėgina taisyti Seimo statutą ir uždrausti parlamentarams dalyvauti pramoginėse televizijos laidose.

Seimo statuto pataisas įregistravo socialdemokratų frakcijos atstovė Birutė Vėsaitė. Ji siūlo įtvirtinti, kad Seimo narių dalyvavimas pramoginėse televizijų laidose būtų draudžiamas, kaip ir parlamentarų darbas valstybinėse ar privačiose įstaigose.

Toks draudimas skaudžiai atsilieptų Ingai bei Arūnui Valinskams, tapusiems vienais svarbiausių LNK televizijos veidų. Jis taip pat galėtų paliesti Seimo „šokėjėliais“ pravardžiuojamus Žilviną Šilgalį bei Andrių Šedžių. Tačiau dokumento projekte numatyta, kad pataisos, jeigu joms bus pritarta, įsigalios tik kitų metų balandžio pirmąją, kai televiziniai šokių projektai jau bus pasibaigę.

Beje, B.Vėsaitė siūlo įtvirtinti ir vieną išimtį – politikai, pritarus pataisoms, negalėtų dalyvauti televiziniuose šokių, dainų ar talentų projektuose, tačiau jiems nebūtų užtrenktos durys į diskusijų laidas.

„Labai dažnai  susiduriama su situacija, kada Seimo nariai dalyvauja įvairiuose tęstiniuose TV šou projektuose ar panašiose pramoginėse programose, o tai sąlygoja labai didelę pridėtinę vertę savireklamai, kuri nesusijusi su parlamentine veikla.  Parlamentarų dalyvavimas įvairiuose šokių projektuose ar TV laidų vedimas nei jiems, nei visam parlamentui solidumo neprideda,  reikėtų  skirti ribą tarp darbo valstybei, jos piliečiams ir pramogų“, - dokumento aiškinamajame rašte teigia socialdemokratė.

Pasak jos, daugelis valstybių draudžia tokią veiklą, kokia šiuo metu mielai užsiima Lietuvos parlamentarai. „Griežčiausi apribojimai taikomi Estijoje, Latvijoje, Graikijoje, Italijoje, Ispanijoje, kur parlamento nariai faktiškai gali užsiimti tik moksline, kūrybine, pedagogine veikla ir gauti už tai atlygį, taip pat eiti pareigas visuomeninėse organizacijose. Kur kas švelnesni apribojimai taikomi Austrijoje, Belgijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, kur parlamento nariams nedraudžiama užsiimti profesine veikla, taip pat eiti nevadovaujančias pareigas privačiuose juridiniuose asmenyse. Izraelio ir kituose pasaulio parlamentuose dalyvavimas šou laidose yra nesuderinamas su parlamentine veikla ir kategoriškai uždraustas“, - vardija B.Vėsaitė.

Kolegės taikiklyje atsidūręs A.Valinskas 1diena.lt tvirtino, kad tokia socialdemokratės iniciatyva yra tiesiog juokinga – esą patys socdemai uoliai darbuojasi ne itin rimtų TV laidų eteryje. „Tegul pirmiausiai pasižiūri tų neva rimtų politikų, kurie kiekvieną dieną neišlenda iš neva rimtos laidos „KK2“, - ironizavo Tautos prisikėlimo partijos lyderis ir LNK reklamos veidas. – Man tokie dalykai yra labai juokingi. Kai kurie jų partijos nariai, kaip ponas Salamakinas, kuris atsakingas už etiką, vietoj to, kad susilaikytų nuo komentarų, įsidarbinęs vos ne etatiniu „KK2“ korespondentu. Apie ką mes šnekam?“ Esą savireklamos, kuri turėtų prasilenkti su teikiamomis Seimo statuto pataisomis, nevengia ir socdemų lyderis Algirdas Butkevičius.

Pasak jo, B.Vėsaitės pataisos atitinka socdemų politikos suvokimo lygį. „Belieka palinkėti sėkmės. Manau, kad tai visiškas absurdas. Ponios Vėsaitės iniciatyva prasilenkia su sveiku protu. Belieka, kaip sakant... Duok durniui kelią“, - reziumavo A.Valinskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių