Seime gims jungtinė A.Valinsko ir A.Čapliko frakcija

Valdančiosios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) bei Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcijos Seime turėtų susijungti į vieną politinį darinį.

Neatmetama, kad ateityje jungsis ir šios dvi partijos.

TPP vadovas Arūnas Valinskas portalui 1diena.lt tvirtino, kad LiCS ir TPP jau yra susitarusios dėl Jungtinės frakcijos įsteigimo. Esą apie tai turėtų būti paskelbta antradienį per plenarinį Seimo posėdį.

Pirmuoju Jungtinės frakcijos seniūnu turėtų tapti ligšiolinis LiCS frakcijos vadovas, vienas iš šios partijos lyderių Algis Čaplikas. „Mes savo frakcijoje priėmėme sprendimą dabar balsuoti už A.Čapliką. Vėliau seniūnai keisis rotacijos būdu. Kitas seniūnas turėtų būti iš mūsų partijos gretų“, - tvirtino A.Valinskas.

Jungtinės frakcijos seniūnai bus renkami vienai Seimo sesijai, tad A.Čaplikas šias pareigas turėtų eiti iki kitų metų kovo 10 dienos, kai prasidės parlamento pavasario sesija.

Pats A.Čaplikas teigė, kad „netrukus turėtų būti paskelbta apie LiCS ir TPP frakcijų naujus susitarimus dėl bendradarbiavimo“. Tačiau klausiamas apie Jungtinės frakcijos įsteigimą ir jos seniūną, A.Čaplikas buvo labai paslaptingas: „Viską paskelbsime, kai bus susitarta. Tai įvyks greitai. Kol nėra paskelbta, nieko nekomentuosiu“.

A.Valinskas dar rugsėjo pradžioje tvirtino, kad po savaitės kitos turėtų būti užbaigtas susitarimas dėl LiCS ir TPP frakcijų jungimosi. „Taip, yra paruoštas dokumentas, rugsėjo 14 dieną bus bendras frakcijų posėdis ir bus įkurta viena jungtinė frakcija“, - teigė A.Valinskas.

Bet po septynis narius vienijančių frakcijų susijungimas užtruko, anot TPP lyderio, kiek ilgiau, nes laukta, kol bus galutinai suderintas susitarimo tekstas ir padėti visi būtini parašai. Esą šios savaitės pradžioje tai jau padaryta, todėl antradienį turėtų būti paskelbta apie Jungtinę frakciją.

A.Valinsko tvirtinimu, susijungusi frakcija turės 14 narių – tai yra tiek, kiek dabar yra TPP ir LiCS frakcijose kartu sudėjus. 

Tiesa, TPP frakcijos narė Asta Baukutė išeina dekretinių atostogų, nes spalį turėtų pagimdyti savo ketvirtąjį vaiką. Ilgų motinystės atostogų A.Baukutė eiti neketina, todėl po kelių mėnesių turėtų grįžti į Seimą. A.Valinskas tvirtina neturįs informacijos, kad A.Baukutė paliktų Jungtinę frakciją, į kurią susijungs TPP ir LiCS frakcijos.

A.Čaplikas neatmetė, kad ateityje gali būti kalbama ir apie abiejų partijų susijungimą. Tačiau šis klausimas esą dar per ankstyvas. „Kol kas kalbame tik apie abiejų frakcijų bendradarbiavimą“, - sakė jis.

Apie dviejų frakcijų jungimąsi buvo prabilta dar tuomet, kai iš LiCS frakcijos grasino išeiti artimas buvusio Vilniaus mero, liberalcentristų ekslyderio bei buvusio Seimo nario Artūro Zuoko šalininkas Žilvinas Šilgalis. Jam įgyvendinus savo sumanymą, liberalcentristai į frakciją prisikvietė Valdemarą Valkiūną.

Liberalcentristų partiją neseniai paskelbė paliekantis parlamentaras Arminas Lydeka, tačiau politikas liko frakcijoje, nors buvo taręsis dėl vietos užsitikrinimo kitoje frakcijoje, jeigu LiCS grupė netikėtai subyrėtų.

Remiantis Seimo Statutu, parlamentinę frakciją turi sudaryti ne mažiau nei 7 nariai. Tad TPP ir LiCS jungia po minimalų įmnaomą narių skaičių, todėl bet kurio iš jų pasitraukimas grėsė frakcijos subyrėjimu.

Apie glaudesnį bendradarbiavimą šios abi valdančiosios frakcijos paskelbė dar pernai rudenį.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių