Seimas Vyriausybei siūlo „imtis neatidėliotinų priemonių“ grąžinti LRT transliacijas

Seimas penktadienį priėmė nutarimą, kuriuo Vyriausybei siūlo iki liepos 1-osios imtis neatidėliotinų priemonių siekiant grąžinti Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) transliacijas.

Už nutarimą balsavo 48 Seimo nariai, prieš buvo vienas, susilaikė 26. Tarp pasisakiusių prieš ir susilaikiusių - valdančiosios konservatorių frakcijos atstovai ir vienas liberalas.

Socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis sakė, jog LRT situacija esanti katastrofiška: "Nei vienai institucijai nebuvo sumažintas biudžetas iki 1999 metų lygio, tai katastrofa".

Kitas socialdemokratas Juozas Olekas ministrui pirmininkui siūlė papildomą finansavimą skirti iš Vyriausybės rezervo fondo.

Premjeras Andrius Kubilius atsakė, jog teisinių priemonių įgyvendinti tokiems reikalavimams nesama, nes biudžeto peržiūra galima tik Seime, o rezervo fondo pinigai skiriami tik nukentėjusiems nuo stichijos.

"Konstitucinių ir teisinių priemonių kaip nors pakeisti biudžetą be Seimo sprendimo nėra", - sakė premjeras.

LRT taryba dėl susidariusių skolų nusprendė nuo gegužės 1-osios sutrumpinti nacionalinio transliuotojo programų transliacijas.

Lietuvos radijo transliacijos sutrumpintos nuo 24 iki 18 valandų per parą, Lietuvos analoginės transliacijos - nuo 18 iki 9 valandų per parą pirmadieniais-ketvirtadieniais, 10 valandų - penktadieniais, 17 valandų - švenčių ir poilsio dienomis.

Lietuvos radijo programa "Klasika" sutrumpinta nuo 18 iki 11 valandų per parą darbo dienomis ir 15 valandų per parą švenčių ir poilsio dienomis.

Lietuvos radijo programa "Opus3" transliavimo trukmė sutrumpinta nuo 24 iki 11 valandų per parą.

2010 metams LRT iš biudžeto skirta 35 mln. litų, dar LRT užsidirba komercinių pajamų. LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius yra sakęs, jog siekiant išlaikyti transliacijų apimtį šiemet reikėtų papildomai apie 5 mln. litų.


Šiame straipsnyje: LRT transliacijosLRT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių