Seimas turės grįžti prie P.Gražulio, K.Uokos ir R.Žilinsko imuniteto naikinimo

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį konstatavo, kad Seimo statuto nuostata dėl komisijos sudarymo, gavus generalinio prokuroro prašymą panaikinti parlamentaro teisinę neliečiamybę, - imperatyvi.

Tad, pagal EPK priimtą sprendimą, parlamentas privalo pakartotinai balsuoti dėl komisijų, kurios teiktų rezoliucijas, ar leisti suvaržyti "tvarkiečio" Petro Gražulio, konservatoriaus Kazimiero Uokos bei Krikščionių partijos frakcijos atstovo Roko Žilinsko laisvę, sudarymo.

R.Žilinsko, P.Gražulio ir K.Uokos teisinio imuniteto panaikinimo klausimas įstrigo, kai Seimas birželį nepritarė komisijų, kurios teiktų rezoliucijas dėl prokuroro prašymo, sudarymui. Projektai grąžinti tobulinti.

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas duoti sutikimą baudžiamojon atsakomybėn parlamentarus P.Gražulį ir K.Uoką, dėl jų veiksmų per gėjų eitynes gegužės mėnesį Vilniuje, kai parlamentarai nepakluso policijai.

R.Žilinsko laisvę suvaržyti prašoma, nes teisme nagrinėjama jo administracinių pažeidimų byla dėl nedidelio chuliganizmo bei policijos pareigūnų įžeidimo ir pasipriešinimo jiems.

Trečiadienį EPK nariai konstatavo, kad Seimo statutas numato prievolę sudaryti komisijas išklausius generalinio prokuroro prašymą panaikinti Seimo nario imunitetą, o balsavimu sprendžiama dėl komisijos sudėties, o ne principinis klausimas - ar ją sudaryti iš viso.

Pagal Seimo statutą, remdamasis generalinio prokuroro prašymu Seimas turi sudaryti komisiją, kuri privalo parengti rezoliucijos projektus, ar patenkinti prokuroro prašymą, ar ne.

Jeigu rezoliucijos projekte numatoma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, ji gali būti priimta, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė, arba ne mažiau kaip 71, visų Seimo narių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių