Seimas taupo parlamentarų ir jų padėjėjų išeitinėms kompensacijoms

Nuo Naujųjų metų Seimas taupo, kad kadenciją baigusiems parlamentarams bei jų padėjėjams galima būtų sumokėti išeitines kompensacijas, rašo „Lietuvos žinios“.

Parlamento rūmuose taupoma elektra ir šiluma, ketinama griežtai skaičiuoti kiekvieną kanceliarijos autoūkio automobilių nuriedėtą kilometrą, atsisakyti net kosmetinių remonto darbų ir reprezentacijai skirtų lėšų. Planuojama, kad visos šios ir kitos priemonės leis sutaupyti 4,3 mln. litų, kurių trūksta Seimo kišenėje minėtoms išmokoms.

Pasak Seimo vicepirmininkė Virginijos Baltraitienė, kuruojančios parlamento kanceliarijos darbą, pirmiausia numatyta mažinti komunalines išlaidas. Mažinant elektros suvartojimą ketinama sutaupyti apie 150-200 tūkst litų, šilumos - dar 200 tukst. litų.

„Žinoma, taupyti šilumos sąskaita gali būti sudėtinga. Matėme, kokios sąskaitos Vilniuje buvo už lapkritį“, - pripažino V.Baltraitienė.

Seimo kanceliarijos Bendrųjų reikalų departamento vadovo Antano Dimaičio teigimu, lapkritį visų parlamento rūmų ir viešbučio šildymas kainavo 230 tūkst. litų. Už gruodį gauta sąskaita mažesnė -170 tūkst. litų.

Lapkritį už elektrą sumokėta 156 tūkst. litų. Pasak A.Dimaičio, daugiausia jos suryja vėdinimo bei kitų sistemų įrenginiai. Vadovo teigimu, taupant šilumą paprastai jau nuo penktadienio popietės ir visą savaitgalį visuose rūmuose ji būna sumažinama iki minimumo.

„Apšvietimo sistema Seime gerai sutvarkyta, be reikalo niekur nedega nė viena lemputė“, -patikino A.Dimaitis.

Planuojama, kad 300 tūkst. litų pavyks sutaupyti apribojus transporto išlaidas. Seimo valdybai bus siūloma sumažinti ridos limitus komitetams, frakcijoms, parlamento vadovams. Pernai komitetų nariai kanceliarijos automobiliais per mėnesį galėjo nuvažiuoti 1600 kilometrų, komisijų - 650. Kiekvienas bet kurios frakcijos narys valdiška mašina per mėnesį galėjo nuriedėti po 120 kilometrų. Be to, nuomotis automobilį galima ir už parlamentines lėšas (2,1 tūkst. litų mėnesiui).

Daugiau kaip 100 tūkst. litų bus nubraukta nuo Seimo narių komandiruotėms skirtos sumos.

„Tačiau 400 tūkst. litų, skirti išvykoms ruošiantis pirmininkavimui Europos Sąjungai, nebus mažinami“, - teigė VBaltraitienė.

135 tūkst. litų ketinama sutaupyti nemokant mokesčių kai kurioms tarptautinėms organizacijoms.

Dar apie 500 tūkst. litų Seimo kišenę papildys sumažintos frakcijų, komitetų, Seimo vadovų reprezentacinės išlaidos. Kadangi, anot vicepirmininkės, parlamento informacinių technologijų lygis gana aukštas, jų plėtrai nuspręsta neskirti 280 tūkst. litų.
Be to, kur kas mažiau nei iki šiol bus remontuojami parlamento rūmai, iš viešbučio išsikėlus kadenciją baigusiems politikams, nebus atliekamas net kosmetinis remontas. Tai leis sutaupyti dar 300 tūkst. litų.

Pasibaigus kadencijai neperrinkti politikai iš Seimo viešbučio bus raginami išsikraustyti operatyviau - ne per mėnesį, o per dvi savaites. Todėl Seimo naujokams, laukiantiems eilės čia įsikurti, trumpiau teks gyventi miesto viešbučiuose, o kanceliarija už tai mažiau mokės.

V.Baltraitienė neatmetė galimybės, kad išeitines kompensacijas Seimą paliekantiems politikams ir jų padėjėjams bus siūloma mokėti per du kartus - vieną dalį rudenį, pasibaigus kadencijai, kitą - 2013 metais. Tačiau tokiu atveju tektų pataisyti Seimo statutą. Pagal įstatymą pasibaigus Seimo nario įgaliojimams jam išmokama tiek vidutinių mėnesinių atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija. Tačiau ši išmoka negali būti mažesnė kaip du ir didesnė kaip šeši vidutiniai mėnesiniai Seimo nario atlyginimai.


Šiame straipsnyje: Seimasišeitinės kompensacijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Cha

Cha portretas
Kokios iš viso jiems gali būt kompensacijos? Ar dar kur nors, išskyrus seimą, dirbę pagal terminuotas darbo sutartis darbuotojai gauna išeitines kompensacijas, kai baigiasi darbo sutarties terminas?

Visuomenė

Visuomenė portretas
Išėjimas būtinas, nes tokiu keliu bus gelbėjama tauta. Tai bus aukojimas savo interesų dėl visuomenės ateities. Visuomenė smerkia valstybinius nusikaltėlius už diplomatines niekšybes.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių