Seimas taiso įstatymą dėl žemės pardavimo užsieniečiams

Parlamentarai antradienį po svarstymo pritarė konstitucinio įstatymo pataisai, kad žemės ūkio paskirties ir miškų ūkio paskirties žemė iki 2014 metų balandžio 30 dienos nebus parduodama užsienio piliečiams.

Už tai balsavo 85 Seimo nariai, aštuoni buvo prieš, 11 susilaikė. Kad pataisa būtų priimta, liko dar vienas balsavimas Seime.

Pasak projekto autorių, tai tik techninis pataisymas, nes Europos Komisija Lietuvos prašymu yra pratęsusi draudimą užsieniečiams įsigyti Lietuvos žemę iki 2014 metų balandžio 30 dienos. Tik šį draudimą reikia įrašyti ir į konstitucinį įstatymą.

Seimo Krikščionių partijos frakcijos narys Jonas Ramonas siūlė parlamentarams savo nuožiūra pereinamąjį laikotarpį dėl draudimo užsieniečiams parduoti žemės ūkio ir miško paskirties žemę pratęsti iki 14 metų skaičiuojant nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą (ES). Tačiau ši iniciatyva atmesta, nes prieštarautų Lietuvos stojimo į ES sutarčiai.

J.Ramono teigimu, dabartinis pereinamasis laikotarpis esąs per trumpas, jis realiai nesprendžia problemos.

„Realiai Lietuvoje žemę perka kas tik nori. Tiems, kuriems reikėjo, tą žemę jau yra supirkę“, - tvirtino politikas.

Jis teigė užklausęs Registrų centro, kiek užsieniečių yra nupirkę Lietuvos žemės ūkio paskirties ir miško paskirties žemės.

„Nesitikėjau, kad gausiu atsakymą išvis, sakys, kad čia yra asmenų duomenų apsaugos ir visi kiti įstatymai. Gavau ir nustebau, parašyta: Vokietijos, Latvijos, Lenkijos ir kitokių šalių piliečiai žemės Lietuvoje yra nupirkę įvairiuose rajone tūkstančius hektarų. Tūkstančius hektarų“, - pranešė J.Ramonas.

Tuo metu, anot jo, paklausęs ES šalių ambasadas, kaip galėtų jų šalyse įsigyti žemės, sužinojo, jog tai itin sunku, nes galioja aibė apribojimų.

"Nusipirkti žemės ES šalyse (užsieniečiui - BNS) neįmanoma", - sakė J.Ramonas.
Stodama į Europos Sąjungą Lietuva buvo išsiderėjusi septynerių metų pereinamąjį laikotarpį, kad užsieniečiai negalėtų įsigyti žemės Lietuvoje. Šis laikotarpis baigėsi gegužės 1-ąją, bet Europos Komisija Lietuvos prašymu šį apribojimą pratęsė dar iki 2014-ųjų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių