Seimas spręs, ar leisti piliečiams rinktis asmens dokumentą

Seime antradienį planuojama balsuoti dėl įstatymų pataisų projektų, kuriais pasas prilyginamas asmens tapatybės kortelei, priėmimo.

Šiuo metu įstatymai numato, kad asmens tapatybės kortelė yra pagrindinis piliečio asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, o pasas yra kelionės dokumentas.

Esant tokiam reguliavimui, kiekvienas pilietis nuo 16 metų privalo turėti asmens tapatybės kortelę, o tie piliečiai, kurie ketina vykti į užsienio valstybes, jei jos nepripažįsta asmens tapatybės kortelės, dar privalo įsigyti ir pasą.

Seimui siūloma priimti pataisas, kuriomis būtų nustatyta, kad asmens tapatybės kortelės būtų privalomos tik Lietuvos piliečiams, neturintiems pasų.

Seimui pritarus įstatymų pataisoms, asmens tapatybės kortelė nebebūtų pagrindinis asmens dokumentas, o pasas taptų lygiaverčiu asmens tapatybės kortelei.

Norėdamas įsigyti asmens tapatybės kortelę bendra tvarka pilietis turi sumokėti 80 litų, pasą - 100 litų mokestį, tuo metu norint įsigyti asmens dokumentą skubos tvarka šis mokestis padidėja analogiškai iki 160 ir 200 litų.

Pataisų iniciatoriai finansinį motyvą nurodė kaip vieną pagrindinių tekdami minėtus siūlymus, argumentuodami, jog piliečiai, vykstantys į užsienio keliones, už asmens tapatybės dokumentą turi susimokėti dukart.


Šiame straipsnyje: pasasID kortelė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių