Seimas priėmė nutarimą dėl Valstybinės šeimos politikos koncepcijos

Šiandien Seimas priėmė Seimo nutarimą „Dėl Valstybinės šeimos politikos koncepcijos patvirtinimo". Už nutarimą balsavo 69, prieš - 6, susilaikė 24 parlamentarai.

Kaip teigiama priimtame nutarime, Valstybinės šeimos politikos koncepcijos paskirtis - pagrįsti bendros šeimos politikos reikalingumą įgyvendinant Lietuvos Respublikos konstitucinę nuostatą, kad šeima yra valstybės ir visuomenės pagrindas, kurioje ugdomos esminės etinės bei kultūrinės vertybės, užtikrinančios kiekvieno asmens gerovę ir Lietuvos valstybės bei tautos istorinį išlikimą.

Koncepcija siekiama atskleisti šeimos išskirtinę vertę asmens ir visuomenės gyvenime, apibrėžti šeimos atliekamas funkcijas, svarbias tenkinant asmens ir visuomenės poreikius, apibūdinti šeimos raidos ir šeimos gyvenimo sąlygų problemas Lietuvoje, apibrėžti valstybinės šeimos politikos tikslus ir principus, numatyti valstybinės šeimos politikos veiksmų kryptis.

Koncepcijoje laikomasi nuostatos, kad gindama motinystę, tėvystę ir vaikystę valstybė globoja visus artimos giminystės ryšių, ugdymo, tarpusavio pagalbos ir bendro ūkio vedimo siejamus asmenis. Našlaičių, vienišų motinų (tėvų) ir jų vaikų, sugyventinių vaikų globą reglamentuoja kiti teisės aktai.

Koncepcijoje įtvirtinta, kad nepilna šeima - šeima arba išplėstinė šeima, kurioje santuokai pasibaigus vaikai netekę vieno ar abiejų tėvų. Šeima - sutuoktiniai ir jų vaikai (įvaikiai), jeigu jų yra. Šeima taip pat gali būti nepilna ar išplėstinė. Dėl šių sąvokų visuomenėje kyla daug diskusijų. Vienišos mamos auginančios vaikus, įžvelgdamos diskriminaciją jų atžvilgiu, buvo surengusios piketą prie Seimo rūmų.

Darbo grupė siūlo koncepcijos pagrindu toliau kurti kompleksišką šeimos politikos sistemą Lietuvoje.

Valstybinės šeimos politikos koncepcijos projektą rengė 2005 m. Seimo valdybos patvirtinta darbo grupė. Darbo grupės vadovė - Seimo narė Rima Baškienė.

„Klaipėdos“ nuotr.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių