Seimas panaikino N.Venckienės teisinę neliečiamybę (23 balsavo prieš)

Seimas antradienį patenkino generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą patraukti „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnę Neringą Venckienę baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę.

Už tokį sprendimą balsavo 80 parlamentarų, prieš buvo 23, 15 susilaikė.

Už imuniteto panaikinimą balsavo Socialdemokratų partijos ir Liberalų sąjūdžio frakcijos, dauguma Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių. Prieš vieningai pasisakė „Drąsos kelio“ partijos frakcija. Kitose frakcijose būta įvairių pozicijų. Darbo partijos frakcijoje du nariai buvo už, aštuoni prieš ir tiek pat susilaikė. Keturi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai balsavo prieš, tiek pat susilaikė. Dauguma „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narių išvis nebalsavo.

Kad parlamentaro neliečiamybė būtų panaikinta, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Už neliečiamybės panaikinimą kalbėję Liberalų sąjūdžio atstovai ragino N. Venckienę nesidangstyti Seimu, o savo teisę įrodyti ne posėdžių salėje, bet teisme.

„Stebėjome, kaip šmeižiami nekalti žmonės, kaip laužomas vaiko gyvenimas, kaip žudomi nekalti žmonės. Mes neturime atsakymų į šiuos klausimus. Mūsų teisėsauga šioje byloje žiauriai susikompromitavo. Tikiuosi, kad šiandien mūsų sprendimas bus tas raktas išsiaiškinti tai, ką dar galima išsiaiškinti, ištaisyti tai, ką dar galima ištaisyti“, - kalbėjo liberalė Dalia Kuodytė.

„Drąsos kelio“ partijos frakcijos narė Aurelija Stancikienė tvirtino, kad su N. Venckiene vyksta politinis susidorojimas. Tai pačiai frakcijai priklausantis Povilas Gylys stebėjosi, kodėl pernai birželį naikinant teisėjos N. Venckienės imunitetą tarp kaltinimų nebuvo L. Stankūnaitės spardymo, o dabar atsirado.

„Būtų lengva atiduoti N. Venckienę į teismo rankas, jeigu Lietuvoje mes turėtume teisingumą“, - sakė „Drąsos kelio“ partijos frakcijos narys Vytautas Matulevičius.

Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Uspaskichas, balsavęs prieš teisinės neliečiamybės panaikinimą, tvirtino, kad „jei nors ir tūkstantį kartų būtų kaltas žmogus, kol nebus patobulinta Lietuvos teisinės sistema, neturiu teisės atiduoti žmogų tokiam teismui“.

„Jokiu būdu niekada nepalaikysiu balsuoti prieš žmogų, atiduoti tam teismui, kuris elgiasi neobjektyviai“, - kalbėjo jis.

V. Uspaskichas pareiškė, kad N.Venckienė šiuo metu yra politikė, todėl jos neturėtų „doroti oponentai“. Pasak jo, dėl jos imuniteto panaikinimo turėtų spręsti rinkėjai.

Pati N. Venckienė susirgo ir šįryt Seime nepasirodė.

„Neišsaugojom mergaitės, išsaugosim Neringą“, „Be teisybės mes visi nesaugūs“, „Gana melo“, „Ne truputį tiesos, o visa tiesa“, „Lietuva be teisingumo, Lietuva be ateitis“, „Neringa, mes tave mylime“ - skelbia mitinguotojų plakatai.

Laikydami violetines vėliavas, baltas vėliavas su užrašu „Tiesos“ jie būriavosi prie Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos. Nepriklausomybės aikštė saugoma policijos pareigūnų.

Dalis politikės rėmėjų atvyko į Seimo rūmus. Dėl to čia buvo sustiprinta apsauga.

Paskelbus balsavimo rezultatus debatus Seimo balkone stebėję per šimtas N. Venckienės rėmėjų pradėjo skanduoti „Gėda!“, „Gėda!“, „Gėda!“.

Viena iš lankytojų sukėlė isteriją. Plenarinių posėdžių salės balkone moteris šaukė turinti įrodymų apie kažkokius nusikaltimus, apie „vykdomus eksperimentus su gyvais žmonėmis“. Ji teigė būsianti nužudyta, jai keliamos baudžiamosios bylos siekiant nutildyti ir pan.

„Kuo sąžinę nuplausite? Kas jūs per žmonės? Žvėrys čia sėdi, bjaurybės“, - iš balkono parlamentarams į salę rėkė kiti svečiai.

Į diskusijas su N. Venckienės rėmėjais besileidusi konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė tvirtino, kad reikia pasitikėti teismais. Tuo metu žmonės iš balkono tvirtino, kad teismai paleidžia nusikaltėlius, o sodina į kalėjimus nekaltuosius.

Nedidelėmis violetinėmis vėliavėlėmis nešini ar tos spalvos drabužiais vilkintys N. Venckienės šalininkai neskubėjo skirstytis iš Seimo rūmų. Būriavosi koridoriuose, fojė, replikavo pro šalį einantiems parlamentarams.

Parlamentarė Neringa Venckienė, neatvykusi į jos teisinės neliečiamybės naikinimo procedūrą Seime, prabilo savo frakcijos kolegos ekskunigo Jono Varkalos lūpomis. „Drąsos kelio“ atstovas iš parlamento tribūnos skaitė, jo žodžiais, N. Venckienės „apsigynimo kalbą“.

„Šiandien aš, N. Venckienė, stoviu prieš jus, kaip prieš aukščiausiąjį teismą. Ar esate patys kada nors apkaltinti už tai, ko nepadarėte, kad ir būdami vaikai? Ko gero ne, tad nesuprasite, kaip dabar aš jaučiuosi“, - jausmingai pradėjo buvęs dvasininkas.

N. Venckienės parašyta kalba prasidėjo iš labai toli. Seimą savo kalboje lygina su „aukščiausiuoju teismu“, o parlamentarus  -- su teisėjais. „Tai, kas čia vyksta – teismas. Manote, kad tai dėl neliečiamybės? Ne. Jūs atėjote teisti žmogaus“, - kalbėjo pranešėjas.

„Aš štai penkerius metus kovojusi už vaiką stoviu čia, kur esu teisiama“, - iš parlamento  tribūnos skaitė J. Varkala.

Jis priminė N. Venckienės dukterėčios perdavimo procedūrą, kalbėjo apie „sugriautą pedofilijos bylą“.

„Kovojusi už saugią vaiko ateitį esu čia, kur man keliama „kvazibyla“. Siekiama nukreipti teisėsaugą ir visuomenę nuo brutaliausio tyrimo, užčiaupti visus, siekiančius tiesos“, - J. Varkalos lūpomis bylojo N. Venckienė.

„Teisiant Seime kodeksų nereikia, yra tik politinės linijos, simpatijos, antipatijos. Nereikia liudininkų, faktų. Kai kuriems šioje salėje autoritetai yra ir anoniminiai interneto komentatoriai“, - skaitė J. Varkala.

Po šios kalbos Seimas iškart spręs atimti N. Venckienei neliečiamybę ar ne, nes parlamento nariai nusprendė klausimų pranešėjui neužduoti. Nors pasisakyti buvo užsiregistravę net devyni Seimo nariai.

J. Varkala cituodamas N. Venckienę teigė, kad šioji negali būti teisiamą už tuos pačius nusižengimus antrą kartą. Esą už Panevėžio teisėjų įžeidimą ji jau buvo nubausta, o ką jau kalbėti apie krūvą drausminių nuobaudų, kurias jai skyrė Teisėjų taryba.

„Mergaitė man atsisėdo ant kelių ir apsikabino kaklą, o antstolę vadino ragana, taip pat sakė, kad pas Stankūnaitę ji nenori. Įsiveržimas buvo neteisėtas ir pribloškiantis“.

Seimo salėje skambėjo ir tokie žodžiai kaip „sysalas burnoje“, „natūralus kremas“ ir pan. J. Varkala taip pat pranešė vaiko teisių apsaugos tarnybos ir psichologų išvadas, kad po Garliavos šturmo mergaitė tapo nervingesnė, įsitempusi, ji patyrė psichinę traumą.

Tuo metu, kol Seime buvo sprendžiamas Neringos Venckienės likimas, politikės šalininkų stovykloje vyravo tvirtos kovinės nuotaikos.

„Pradėjau šią kovą ir nebegaliu trauktis, vardan mergaitės turime atstovėti“, - teigė vienas iš piketuotojų. Jam anstrinęs pašnekovas teigė, jog Garliavos šturmo vaizdai buvo baisiausia, ką jam yra tekę stebėti ir patirti, dėl to šiandien jis tiesiog jautė pareigą prisidėti prie N. Venckienės palaikymo mitingo šalia Seimo.

N. Venckienei prokurorai nori pateikti įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Teisinis N. Venckienės imunitetas panaikintas antrą kartą. Praėjusių metų birželį Seimas panaikino tuometinės Kauno apygardos teismo teisėjos neliečiamybę. Netrukus po to N. Venckienė atsisakė teisėjos pareigų ir tapo politike.

Nuo 2009 metų spalio iki 2012 metų gegužės N. Venckienė buvo mirusio brolio Drąsiaus Kedžio ir buvusios jo sugyventinės L. Stankūnaitės mažametės dukters globėja.

D. Kedys kaltino L. Stankūnaitę pardavinėjus jų dukrą pedofilams. Tačiau L. Stankūnaitei nebuvo pateikti įtarimai dėl nusikalstamos veikos, o vienintelį įtariamąjį Andrių Ūsą Vilniaus apylinkės teismas išteisino.
NAUJAUSI KOMENTARAI

marmalienes pabaiga

 marmalienes pabaiga portretas
!

sylumininininkas

sylumininininkas  portretas
DEZINFEKUOT REIKIA NORMALNO SEIMA , TEISMUS --- LABAI JAU TENAIS ZMONES GREITAI SUSERGA PRIES WYSOKIAUSIUS YWYKIUS NEPALANKIUS SUSIRGUSIESIEMS :-)))))

www

www portretas
tiesos reikia seimui ir teisesaugai!!!!!!!!!!!!!!!
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių