Seimas paliko sumažintas parlamentines ir reprezentacines lėšas

Dėl vis nesibaigiančios krizės Seimas dar vieneriems metams paliko galioti mažesnes parlamentinei veiklai skiriamas lėšas ir valstybės sektoriaus algas.

Balsų pakako

Tokie siūlymai šiemet kelią parlamente skynėsi ne be trukdžių - Seimas vienąkart po svarstymo buvo nepritaręs projektui dėl mažesnių parlamentinei veiklai skirtų lėšų, o siūlymą dar metams palikti sumažintą 450 litų pareiginės algos dydį siūlė atmesti pagrindinis projektą svarstęs komitetas.

Bet antradienį Seimo narių dauguma sugebėjo patvirtinti visus valstybės lėšas taupančių įstatymų projektus.

Parlamento vadovės Irenos Degutienės siūlymu Seimo nariai ypatingos skubos tvarka balsavo dėl Statuto pataisų, kuriomis dar metams pratęsti iki sausio galiojantys sumažinimai parlamentinei veiklai, reprezentacijai bei tarnybiniams telefonams skiriamoms lėšoms.

Už tai pasisakė 84 Seimo nariai, prieš nebuvo nei vienas, susilaikė 12 parlamentarų.

Pataisomis nustatoma, kad dar metus iki 2013-ųjų palikti iki vieno vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio (VMDU, apie 2,1 tūkst. litų) sumažintas parlamentinei veiklai finansuoti skiriamas lėšas.

Taip pat palikti iki 1 ir 0,5 VMDU sumažinti parlamento vadovo ir jo pavaduotojų reprezentaciniai fondai.

Praėjusią savaitę parlamente neužteko balsų priimti tokioms Seimo pirmininkės teiktoms pataisoms, nes nebuvo 71 „už“ balsuojančio Seimo nario, kaip reikalauja Seimo statutas. I.Degutienė tuomet pakartotinai įregistravo tokias pačias pataisas, po pateikimo joms buvo pritarta.

Leis sutaupyti kelis milijonus

Jeigu antradienį Statuto pataisoms nebūtų pritarta, nuo 2012 metų išmokos parlamentinei veiklai grįžtų iki ikikrizinį lygį ir siektų 1,7 VMDU (apie 3,5 tūkst. litų vietoje dabar taikomų 2,1 tūkst. litų), parlamento vadovo reprezentacinis fondas didėtų nuo 1 iki 3 VMDU dydžio, pavaduotojų lėšos reprezentacijai - nuo 0,5 iki 1 VMDU dydžio.

Taip pat Seimas balsavo dėl įstatymo pataisos, kad dar metams už tarnybinius telefonus Seimo vadovams, opozicijos lyderiui, komitetų, komisijų pirmininkams ir jų pavaduotojams, pakomitečių pirmininkams, frakcijų seniūnams ir jų pavaduotojams būtų kompensuojama iki 0,2 VMDU per mėnesį. Anksčiau toms reikmėms buvo numatyta dvigubai didesnė suma - 0,4 VMDU.

Seimo vadovės skaičiavimu, dar metams pratęsus sumažinimus per 2012 metus tai leis sutaupyti apie 3,4 mln. litų.

Paliktas sumažintas bazinės algos dydis

Daugiau aistrų kilo dėl to, ar kitąmet taikyti sumažintą pareiginės algos bazinį dydį.

Už tai po nedidelių diskusijų balsavo tik keliais parlamentarais daugiau nei pusė – iš 113-os balsavusiųjų 58 Seimo nariai buvo už tai, kad 2012 metais šis dydis išliktų 450 litų, prieš buvo 14, susilaikė 41 parlamentaras.

Prieš tai keliais balsais atmestas opozicijos pateiktas siūlymas kitąmet jau pradėti taikyti iki 470 litų padidintą pareiginės algos bazinį dydį. Pasak premjero Andriaus Kubiliaus, „tokio pasiūlymo įgyvendinimas pareikalautų kelių šimtų milijonų litų papildomų išlaidų“ iš vis dar skylėto valstybės biudžeto“.

Bazinis dydis, kurį dauginant iš pareiginio atlyginimo koeficiento skaičiuojamas valstybės tarnautojų, politikų, teisėjų ir statutinių pareigūnų atlygis, buvo sumažintas 2009 metais karpant viešuosius finansus dėl kilusios ekonomikos krizės. Iki 2009 metų šis dydis siekė 490 litų.

Ministrų kabineto siūlymas dar metams įšaldyti bazinį pareiginės algos dydį buvo strigęs, nes anksčiau projektą pirmas svarstęs Socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlė projektą grąžinti Vyriausybei tobulinti. Tuomet Seimas nepritarė šiam komiteto siūlymui ir jis buvo pateiktas vertinti kitam - Biudžeto ir finansų – komitetui.NAUJAUSI KOMENTARAI

mizantropas

mizantropas portretas
vis tik ne visiškai pagedęs tas mūsų seimas, ryžtingai dirba Irena Degutienė, džiaugiuosi, kad seimas tobulėja, net oponentai neprištaravo
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių