Seimas nepritarė siūlymui, kad bendruomenininkų žodis būtų svaresnis

Seimas antradienį nepritarė siūlymui, kad sprendžiant dėl savivaldybių politikų etikos lemiamą žodį tartų ne jų kolegos politikai, o bendruomenių, bendruomeninių organizacijų atstovai ir kiti savivaldybės bendruomenės nariai.

Tokias Vietos savivaldos įstatymo pataisas inicijuoti bandė parlamentarai Sergejus Jovaiša ir Povilas Urbšys, tačiau joms nepritarta 28 Seimo nariams buvus už, 5 - prieš, 37 susilaikius.

Parlamentarai siūlė, kad ne mažiau kaip pusė  Etikos komisijos narių turėtų būti ne savivaldybės tarybos nariai ir ne valstybės tarnautojai.

Taip pat siūlyta, kad gyvenamųjų vietovių bendruomenių, bendruomeninių organizacijų atstovai ir kiti savivaldybės bendruomenės nariai, einantys Etikos komisijos narių pareigas, negali būti susiję su savivaldybės tarybos nariais pavaldumo ar atskaitomybės santykiais.

Pagal dabartinę įstatymo redakciją, Etikos komisijoje gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai turi sudaryti ne mažiau kaip trečdalį komisijos narių. Daugiau ribojimų nenumatyta.

Įstatymo pataisos autoriai tvirtino siekiantys panaikinti šiuo metu Etikos komisijose vyraujantį veiklos principą „savi svarsto savus“ ir užtikrinti kuo didesnį nešališkumą svarstant savivaldybių tarybų narių etikos pažeidimus.

„Šiuo metu daugumoje Etikos komisijų bendruomenėms atstovauja seniūnaičiai, kurie pagal Vietos savivaldos įstatymo jiems suteiktas teises ir pareigas atstovauja bendruomenės interesams praktiškai ūkinėje srityje. Šias pareigas einančiam asmeniui savivaldos politikų etika yra kaip papildoma veiklos sritis, kuria jis gali ir visai nesidomėti. Iš Etikos komisijų posėdžių protokolų matyti, kad visuomenės atstovai (seniūnaičiai) retai kada pasisako posėdžiuose vertinant politikų elgesį, matoma jų iniciatyvumo stoka“, - projekto aiškinamajame rašte teigė S. Jovaiša ir P. Urbšys.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių