Seimas neatlieka iki dviejų trečdalių suplanuotų darbų

Penktadienį prasidedančiai Seimo rudens sesijai siūloma beveik septyni šimtai projektų, nors paprastai sesijos metu parlamentarai priima tik apie trečdalį jų.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė įregistravo Seimo nutarimo dėl rudens sesijos darbų programos projektą. Į jį įrašyta apie 670 įstatymų ir nutarimų projektų, kuriuos numatoma pateikti sesijos metu parlamentarams svarstyti.

Seimo kanceliarijos posėdžių sekretoriato vadovė Violeta Gureckienė teigė, kad maždaug tiek projektų visuomet įrašoma į sesijos darbų programą.

Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad sesijos eigoje atsiranda naujų pasiūlymų, projektų, kuriuos parlamentarai svarsto be eilės. Tai paskyrimų į įvairias pareigybes klausimai, taip pat tarptautinių ir tarpvalstybinių sutarčių ratifikavimai bei skubios įstatymų pataisos, reikalingos operatyviems klausimams spręsti. Taip pat galimi laikinųjų komisijų sudarymai ar jų išvadų svarstymas, interpeliacijos atskiriems Vyriausybės nariams, kiti klausimai.

Paprastai sesijos metu priimama apie 200-250 įstatymų, tai yra mažiau nei pusė visų siūlomų projektų. Likusieji užsiguli stalčiuose arba perkeliami į būsimas sesijas.

Šių metų pavasario sesijoje Seime iš viso buvo patvirtinti 232 įstatymai, per visą nepriklausomybės laikotarpį nuo pat 1990 metų kovo 11-osios – apie 6700 įstatymų.

V.Gureckienė informavo, kad beveik 40 procentų į šio rudens sesijos programą įrašytų projektų yra parengta atskirų Seimo narių ir frakcijų, likusieji teikiami Vyriausybės bei parlamentinių komitetų ir komisijų.

Paprastai pastariesiems yra teikiamas prioritetas sudarant sesijos darbų grafiką. „Atskirų parlamentarų ir frakcijų teikiami projektai svarstymo metu neretai sujungiami su Vyriausybės ir komitetų siūlomais projektais, be to, yra įtraukiami į opozicinių frakcijų darbotvarkes“, - aiškino V.Gureckienė.

I.Degutienė yra pareiškusi abejonių dėl kai kurių atskirų Seimo narių siūlomų projektų kokybės. „Ši parlamento kadencija išskirtinė tuo, kad labai daug įstatymų pataisų registruoja atskiri Seimo nariai. Dėl daugelio jų kokybės turiu daug abejonių“, - pareiškė Seimo pirmininkė, pagrasinusi nekokybiškų projektų net netraukti į plenarinių posėdžių darbotvarkę.

Rudens sesijos pagrindiniu darbu tampa kitų metų biudžeto ir jį lydinčių įstatymų priėmimas. Iki spalio Vyriausybė turėtų pateikti biudžeto projektą Seimo nariams. Valdančioji keturių centro dešinės partijų koalicija tikisi, kad jis bus parlamentarų priimtas.

Be biudžeto koalicija prioritetiniais taip pat vadina įstatymus dėl energetikos sektoriaus, švietimo ir sveikatos apsaugos sistemos reformos, kovos su korupcija.

Valdantieji dabar formaliai turi 70 Seimo narių, taip pat trijų opozicijai priklausančių valstiečių liaudininkų politinį palaikymą. Parlamente šiuo metu yra 140 narių vietoje 141. Į laisvą Seimo nario vietą vietoje vasarą mirusio socialdemokrato Algio Rimo rinkimai Marijampolės apygardoje vyks tik kitų metų vasarį.

Seimo rudens sesija prasideda kasmet rugsėjo 10 dieną, pagal Konstituciją baigiasi gruodžio 23-ąją, tačiau ji gali būti pratęsta. Paprastai tai ir yra daroma – rudens sesija užtrunka iki sausio vidurio, pabaigos ar netgi vasario.

Dabartinės kadencijos Seimas išrinktas 2008 metų spalį. Jo įgaliojimai turėtų baigtis 2012-ųjų vėlyvą rudenį.


Šiame straipsnyje: Seimasrudens sesija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių