Seimas ketina sutrumpinti kandidatų į savivaldybių tarybas sąrašus

Seimas siekia nuo dalyvavimo savivaldos rinkimuose atbaidyti valstybės tarnautojus ar pagal darbo sutartis dirbančius asmenis, kurių pareigos nesuderinamos su savivaldybės tarybos nario pareigomis.

Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo pritarė valstiečių liaudininko Konstanto Ramelio parengtai tai numatančiai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisai.

Už ją balsavo 61 Seimo narys, 8 buvo prieš, susilaikė 15.

Pagal projektą, valstybės tarnautojas arba asmuo, dirbantis pagal darbo sutartį ir einantis pareigas, pagal Konstituciją ir įstatymus nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis, išrenkamas savivaldybės tarybos nariu, jis netenka pareigų arba nutraukiama darbo sutartis, kai įsigalioja galutiniai rinkimų rezultatai.

K.Ramelis tvirtino savo siūlymus siekiąs "užbaigti rinkėjų apgaudinėjimą".

"Pats esu nustebęs, kad tie asmenys, kurie dalyvaudavo rinkimų kovoje, yra patenkinti (pataisa - BNS), nes sako, kad nepatogu atsispirti partiniam spaudimui, įtraukia į sąrašus, nors "mes žinome, kad savo pareigų tikrai neatsisakysime". Tarybos nario pareigos yra visuomeninės, o partijos verčiami eina ir yra priversti meluoti, agituoti", - sakė Seimo narys.

"Siekiant vieną kartą užkirsti kelią rinkėjų apgaudinėjimui, siūloma ši įstatymo pataisa", - pabrėžė K.Ramelis.

Kai kurie parlamentarai projekte kaip atskiros kategorijos, kuri netektų pareigų įsigaliojus savivaldos rinkimų rezultatams, pasigedo Seimo narių, Vyriausybės narių, viceministrų.

"Projekte kažkodėl nuošaly palikti Seimo nariai, kurie retkarčiais dalyvauja tokiuose rinkimuose ir po to arba čia pasisukinėja kelias dienas, arba patampę Vyriausiąją rinkimų komisiją už nervų pasilieka Seime, ar eina tenai. Ar nereikėtų į įstatymą vis dėlto įtraukti ir Seimo narių?" - teiravosi socialdemokratas Algirdas Sysas.

K.Ramelis sutiko, kad parlamentarus galima priskirti šiai kategorijai. Pagal jo ankstesnį siūlymo variantą, Seimo nariai taip pat būtų netekę mandatų, jeigu būtų išrinkti į savivaldybių tarybas. Tačiau, anot jo, užtektų ir to, kad parlamentarui atsisakius savivaldybės tarybos nario mandato, jį apsvarstytų Etikos komisija.

Dabar įstatyme numatyta, kad savivaldybės tarybos nario pareigos nesuderinamos su prezidento, europarlamentaro, Seimo nario, Vyriausybės nario, Vyriausybės įstaigos ar įstaigos prie ministerijos vadovo, kurio veikla susijusi su savivaldybių veiklos priežiūra ir kontrole, pareigomis, su Vyriausybės atstovo apskrityje pareigomis, su valstybės kontrolieriaus ir jo pavaduotojo pareigomis.

Savivaldybės tarybos nario pareigos nesuderinamos ir su tos savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigomis, tos savivaldybės kontrolieriaus, administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo, administracijos darbuotojo, tos savivaldybės biudžetinės įstaigos, įmonės, viešosios įstaigos vadovo pareigomis.

Šiuo metu į savivaldybę išrinktas politikas, jei eina su tarybos nario mandatu nesuderinamas pareigas, vietos savivaldybės taryboje gali atsisakyti.

Pasak pataisos iniciatoriaus, dėl tokio teisinio reguliavimo susiklostė praktika, kai rinkėjai išrenka asmenis, kurie dėl užimamų pareigų negali būti tarybos nariais ir šių pareigų net neketina atsisakyti, dėl to jų vietas užima rinkėjų mažesnį pasitikėjimą gavę asmenys.

K.Ramelio pateiktais duomenimis, dėl šios priežasties po rinkimų pasikeičia beveik trečdalis tarybos narių, todėl rezultate į savivaldybių tarybas patenka ne tie, kuriais labiausiai pasitikėjo rinkėjai.


Šiame straipsnyje: savivaldybių rinkimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lenkijos „Itaka“ pristatys savo planus Lietuvoje
  Lenkijos „Itaka“ pristatys savo planus Lietuvoje

  Didžiausia Lenkijos kelionių organizatorė „Itaka Holdings“, pernai nesėkmingai bandžiusi įsigyti vieną didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių „Novaturas“, antradienį ketina pristatyti savo planus Lietuvoje. ...

 • Ieško patalpų Viešojo saugumo akademijai
  Ieško patalpų Viešojo saugumo akademijai

  Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas antradienį apžiūrės Mykolo Romerio universiteto (MRU) patalpas Vilniaus pakraštyje esančiuose Valakampiuose bei įvertins galimybę jose įsikurti Viešojo saugumo akademiją. ...

 • Įspėja vairuotojus: keliuose yra slidžių ruožų
  Įspėja vairuotojus: keliuose yra slidžių ruožų

  Antradienio rytą vakarų Lietuvoje dėl snygio valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos plonu sniego sluoksniu, vietomis provėžotos, slidžios, Vilniaus ir Alytaus apskrityse ant kelių dangų susiformavo plikledis, perspėja Automobilių keli...

 • Vasario 20-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Vasario 20-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Vasario 20-oji, antradienis, 8 savaitė. ...

 • M. Mažvydo biblioteka skųs teismui lygių galimybių kontrolieriaus išvadas
  M. Mažvydo biblioteka skųs teismui lygių galimybių kontrolieriaus išvadas

  Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka žada skųsti teismui nepalankias lygių galimybių kontrolierės išvadas, kad neišdavusi vaikiškos knygos įstaiga diskriminavo studentę dėl jos amžiaus. ...

  2
 • Diskutuojama apie galimybes kurti ES kibernetines pajėgas
  Diskutuojama apie galimybes kurti ES kibernetines pajėgas

  Dešimties Europos Sąjungos (ES) šalių narių atstovai pirmadienį Vilniuje pradėjo diskusijas dėl galimybės įkurti Bendrijos kibernetines pajėgas. ...

 • Rusniškų niuksas – šalies valdžiai
  Rusniškų niuksas – šalies valdžiai

  Valstybės šimtmetį izoliacijoje nuo pasaulio paminėję rusniškiai pademonstravo šalies valdžiai ir beribį kantrumą, ir specifinį humoro jausmą. Užlietą Rusnės kelią žmonės paženklino ne tik trispalvėmis, bet į medžius i&s...

 • Prezidentė trims karininkams suteikė pulkininko laipsnius
  Prezidentė trims karininkams suteikė pulkininko laipsnius

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė trims Lietuvos kariuomenės karininkams suteikė pulkininko laipsnius. ...

  3
 • Kurorte įstatymai negalioja?
  Kurorte įstatymai negalioja?

  Stintų šventėje Palangoje nepaisyta įstatymų. Tuo įsitikinę savaitgalį kurorto renginyje apsilankę svečiai. Jiems viešose miesto erdvėse užkliuvo gausi alkoholio reklama, kuri nuo šių metų pradžios draudžiama. Žmonės juoka...

 • Ar verta žymėti senjorų mašinas?
  Ar verta žymėti senjorų mašinas?

  Vienas Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys siūlo naujovę – visoje Lietuvoje specialiais rudos spalvos klevo ženklais pradėti ženklinti senjorų vairuojamus automobilius. Alytaus miesto Saugaus eismo komisijos nario Sauliaus Janulevičiaus nuo...

  34
Daugiau straipsnių