Seimas griežtins bausmes parlamentarams už posėdžių nelankymą

Seimas pradeda iš esmės taisyti savo Statutą, be kita ko svarstydamas siūlymus sugriežtinti bausmes parlamentarams, nelankantiems posėdžių.

Antradienį Seimo pirmininko pavaduotojas Česlovas Juršėnas pateikė parlamentarams daugiau kaip metus dirbusios specialios darbo grupės pasiūlymus dėl Seimo Statuto pataisų.

Parlamentas nusiteikęs per artimiausią pusmetį peržiūrėti ir kardinaliai pakeisti didžiąją dalį jau 18 metų veikiančio Statuto straipsnių. Antradienį Č.Juršėnas pateikė tik dviejų Statuto dalių – iš viso 42 straipsnių – pataisas. Likusios bus pateiktos vėliau, kai bus apsispręsta dėl jau pateiktųjų. „Geriau nagrinėti pataisas po truputį, o ne iš karto visiems Statuto straipsniams, kruopščiau įsigilinant į visus pasiūlymus, kokybiškiau atliekant šį didelį darbą“, - sakė specialiai darbo grupei vadovavęs Č.Juršėnas.

Anot jo, teikiamu dalies Statuto pataisų projektu be kita ko siūlomos kur kas griežtesnės finansinės sankcijos už posėdžių nelankymą be pateisinamos priežasties, taip pat už balsavimą už kitą Seimo narį, už nedrausmingumą plenarinių posėdžių metu.

Č.Juršėnas informavo, kad siūloma Seimo nariams, be priežasties praleidusiems bent vieną plenarinį, komiteto ar komisijos posėdį, nurašyti 10 procentų algos. Už kiekvieną praleistą posėdį sankcijos būtų sumuojamos – jeigu būtų praleisti 2 posėdžiai, tuomet prasižengusiam parlamentarui būtų nurašyta 20 proc. atlyginimo, jeigu tris posėdžius – 30 proc. algos ir taip toliau.

Pasak Č.Juršėno, jeigu atsitiktų taip, kad nedrausmingas Seimo narys praleistų per mėnesį daugiau kaip 10 posėdžių, jam būtų nurašytas ne tik visas kito mėnesio atlyginimas, bet ir sankcija persikeltų į dar kitą mėnesį.

Analogiškos finansinės sankcijos numatytos ir tiems Seimo nariams, kurie būtų pagauti balsavę už savo kolegas, taip pat labai nedrausmingai posėdžių metu besielgiantiems parlamentarams.

Kai kurie Seimo nariai liko nepatenkinti numatytomis finansinėmis sankcijomis. „Kartais nedalyvavimas posėdyje arba balsavime yra politinis žingsnis, parodantis atitinkamo Seimo nario požiūrį į, jo nuomone, neteisėtai stumiamą kokį nors klausimą“, - sakė konservatorius Saulius Pečeliūnas, be kita ko priminęs, kaip dalis Seimo narių praėjusios kadencijos parlamente paliko posėdžių salę, kai buvo balsuojama dėl energetikos giganto „Leo LT“ sukūrimo. Pagal siūlomą Statuto pataisų projektą, visi tokie parlamentarai galėtų būti baudžiami atlyginimų nurėžimu.

Tačiau Seimo pirmininkė Irena Degutienė atkreipė dėmesį, jog visuomenė reikalauja, kad Seimo nariai dirbtų savo tiesioginį darbą, pirmiausia dalyvaudami posėdžiuose. „Demokratija tai visų pirma yra tvarka“, - teigė I.Degutienė.

Pasiūlytose Statuto pataisose numatoma ir daugiau naujovių – nustatoma, kad ne pagal paskirtį panaudotos parlamentinei veiklai skirtos lėšos išskaičiuojamos iš kito mėneso atlyginimo, bet ne tų pačių lėšų, numatyta galimybė paklausti generalinio prokuroro, kai šis ateina į parlamentą prašyti kurio nors Seimo nario teisinės neliečiamybės panaikinimo, suteikiami įgaliojimai Seimo valdybai, o ne visam Seimui atleisti parlamento kanclerį bei kitos.

Pasiūlytos Seimo Statuto pataisos bus parlamentarų svarstomos lapkričio pabaigoje.


Šiame straipsnyje: Seimasstatutas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių