Seimas ėmėsi pataisų dėl pareigūnų galimybės dirbti papildomai

Seimas antradienį po pateikimo bendru sutarimu pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtoms pataisoms, kuriomis būtų leista statutiniams pareigūnams dirbti papildomai, jei tai netrukdo pareigoms, keičiama nuobaudų skyrimo tvarka.

Vidaus tarnybos įstatymo bei Vidaus tarnybos statuto pataisas toliau nagrinės Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių, Teisės ir teisėtvarkos, Socialinių reikalų ir darbo komitetai.

Pataisomis siūloma braukti draudimą dirbti kitą darbą bei gauti kitą nei valstybės tarnautojams įstatymų nustatytą darbo užmokestį, kai tai nekliudo tinkamai vykdyti pareigūnams priskirtų funkcijų.

Šiuo metu toks draudimas taikomas visiems statutiniams valstybės tarnautojams, išskyrus autorinį atlyginimą už kūrinius, mokslinį ar pedagoginį darbą, kitas specifines išimtis - pvz., darbą rinkimų komisijose, atlygį už teisės aktų rengimą atitinkamų institucijų pavedimu.

Ministerija aiškinamajame rašte nurodo, kad minėti apribojimai nepagrįstai suvaržo pareigūno teisę dirbti kitą darbą, kai tai nekliudo jam tinkamai vykdyti pareigybės aprašyme nustatytų funkcijų.

Taip pat VRM parengtame ir derinimui pateiktame Vidaus tarnybos statuto pataisų projekte siūloma keisti reglamentavimą dėl tarnybinių nusižengimų, nustatant atsakomybę už tokius nusižengimus ir tuo atveju, kai asmuo perkeliamas į kitas pareigas arba atleidžiamas iš pareigų.

Šiuo metu tarnybinių nusižengimų tyrimo ir tarnybinių nuobaudų skyrimo tvarka nereglamentuoja atvejų, kai pareigūnas, padaręs tarnybinį nusižengimą, perkeliamas į kitą vidaus reikalų įstaigą ar atleidžiamas iš vidaus tarnybos, tad tarnybinio nusižengimo tyrimas vidaus reikalų įstaigoje šio asmens atžvilgiu nepradedamas, o pradėtas - nutraukiamas. Kaip teigiama aiškinamajame rašte, taip prasižengęs pareigūnas išvengia tarnybinės atsakomybės bei sankcijų ir turi galimybę pakartotinai stoti į vidaus tarnybą.

Pataisomis būtų nustatyta, kad tarnybinio nusižengimo tyrimas pradedamas arba tęsiamas nepaisant tarnybinių santykių nutraukimo. Baigus tarnybinio nusižengimo tyrimą ir pripažinus, jog pareigūnas padarė tarnybinį nusižengimą, būtų paskiriama tarnybinė nuobauda, o jei paskirta tarnybinė nuobauda - atleidimas iš vidaus tarnybos, toks pareigūnas, analogiškai kaip ir atleidimo iš valstybės tarnybos už šiurkštų tarnybinį nusižengimą atveju, negalėtų būti priimamas į vidaus tarnybą trejus metus nuo pripažinimo padarius tarnybinį nusižengimą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių