Savivaldos rinkimuose dalyvausiantys nepartiniai gali turėti tik savaitę susitvarkyti dokumentus

Pataisęs įstatymą Seimas daugeliui asmenų, turėjusių planų dalyvauti kitų metų vasario 27 dieną vyksiančiuose savivaldybių rinkimuose, sukėlė šoką - jiems teks per šešias dienas surinkti būtinus dokumentus ir juos pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), rašo "Lietuvos rytas".

Signalas fiziniams asmenims rengtis savivaldos rinkimų vajui turėtų būti prezidentės Dalios Grybauskaitės parašas po įstatymo pataisomis.

Pasak dienraščio, Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei Finansavimo kontrolės įstatymo pataisos buvo pateiktos, apsvarstytos ir palaimintos strimgalviais - rugsėjo 28-ąją per rytinį posėdį. Parlamentarai kaip niekad buvo vieningi.

Jau rugsėjo 30 dieną pataisos atsidūrė Prezidentūroje, nors Seimo pirmininkė Irena Degutienė, prieš pasirašydama po jomis, turėjo teisę pagalvoti dešimt dienų.

Tiek pat laiko svarstymams turi ir šalies vadovė. Paskutinė diena, kai D.Grybauskaitė turi pasirašyti arba atmesti daugelio žmonių, kurie ketina dalyvauti savivaldos rinkimuose, laukiamas pataisas, - spalio 14-oji.

"Prasidėjus politinės kampanijos laikotarpiui, fiziniai asmenys ir politinės partijos ne vėliau kaip likus 130 dienų iki rinkimų dienos turi teisę kreiptis į VRK registruoti juos savarankiškais politinės kampanijos dalyviais", - tai numatyta įstatymo pataisose, kurias pateikė liberalcentristas Algis Čaplikas ir Darbo partijos atstovė Loreta Graužinienė.

130 dienų iki savivaldybių rinkimų liks spalio 20-ąją.

Kai kurie Seimo opozicijos atstovai pusiau juokais, pusiau rimtai svarstė, kad A.Čaplikas ir L.Graužinienė tokiomis pataisomis greičiausiai bandė sutrukdyti pasiruošti rinkimams jų partijoms neparankiems asmenims. Vienas tokių - buvęs liberalcentristas Artūras Zuokas, kuris neslepia planų vėl siekti Vilniaus mero posto.

A.Čaplikas aiškino neturėjęs jokių piktų kėslų: "Aš net nedalyvavau balsavime, tačiau tomis pataisomis buvo siekiama suvienodinti sąlygas, kad partijos ir fiziniai asmenys apie savo dalyvavimą rinkimuose deklaruotų tuo pačiu metu".

Liberalcentristas taip pat neigė, kad bandė sutrukdyti buvusiam savo bendražygiui ir partijos lyderiui, o dabar politiniam oponentui A.Zuokui: "Mano indėlis rengiant tas įstatymo pataisas buvo tik toks, kad per rinkimus nebūtų naudojami juodi pinigai, o už visa kita atsakinga L.Graužinienė".

"Darbietė" aiškino, kad buvo skubama taisyti įstatymą, nes jis įsigaliojo tik rugsėjo 10-ąją, o pagal Seimo statutą anksčiau jo koreguoti nebuvo galima.

"Dabar tiek fiziniams asmenims, tiek partijoms bus vienodos sąlygos dalyvauti rinkimuose", - pridūrė L.Graužinienė.

Vertindamas Seimo skubėjimą A.Zuokas ironizavo, kad jeigu parlamentarai ir kitus svarbius įstatymus priiminėtų arba taisytų taip skubiai, Lietuva virstų rojumi.

"Man tos įstatymo pataisos, keisiančios rinkimų kampanijos tvarką, nebaisios. Bet žmonėms, kurie apie tai laiku negavo informacijos, reikės labai paskubėti. Kažin ar visi norintieji dalyvauti rinkimuose spės jiems pasiruošti. Juk niekur nebuvo akcentuota, kad Seimas dar kartą pataisė įstatymą", - kalbėjo A.Zuokas.


Šiame straipsnyje: savivaldybių rinkimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Žurnalistė R. Statkuvienė: tautinių kostiumų dalijimas suprimityvintų jų esmę
  Žurnalistė R. Statkuvienė: tautinių kostiumų dalijimas suprimityvintų jų esmę

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio pasiūlymas ikimokyklinio amžiaus vaikus aprengti tautiniais kostiumais sukėlė įvairių nuomonių ir reakcijų. Žurnalistė, istorikė, lietuvių etnokultūros žinovė Regina Statku...

 • Nepalaužtam tautos savanoriškumui – 90
  Nepalaužtam tautos savanoriškumui – 90

  Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje prie paminklo „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ su J.Zikaro sukurtu bareljefu buvo pagerbtos Nepriklausomybės kovų aukos. Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga (LKKSS) šią vietą pa...

  1
 • Savaitė baigsis be žymesnių kritulių
  Savaitė baigsis be žymesnių kritulių

  Savaitgalis bus be žymesnių kritulių ir nešaltas. Kitos savaitės viduryje orai ims keistis – vės, LRT RADIJUI sako sinoptikas Grinvydas Špelveris. ...

 • Vilniuje vyko eitynės prieš smurtą
  Vilniuje vyko eitynės prieš smurtą

  Apie 120 žmonių šeštadienį dalyvavo Vilnias centre vykusiose eitynės „Sister March Vilnius“. Eitynėmis siekta atkreipti visuomenės dėmesį į smurto problemą šalyje, vaikų ir moterų teises. ...

  8
 • Profsąjungos ir ministerija nesusitaria dėl etatinio mokytojų atlyginimo
  Profsąjungos ir ministerija nesusitaria dėl etatinio mokytojų atlyginimo

  Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ir pedagogų profesinės sąjungos kol kas neranda sutarimo, už kokius darbus, atliekamus po pamokų, mokėti pedagogams. ...

 • Sausio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Sausio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Sausio 21-oji, šeštadienis, 3 savaitė. ...

 • Įvardijo, kurie sektoriai turi tikėtis kibernetinių atakų
  Įvardijo, kurie sektoriai turi tikėtis kibernetinių atakų

  Rytų Europos valstybių infrastruktūra, kalbant apie technologinį išsivystymą, šiek tiek atsilikusi nuo Vakarų valstybių infrastruktūros ir yra gana lengvai pažeidžiama kibernetinių atakų, LRT RADIJUI sako buvęs Izraelio nacionalinės...

 • Gripo epidemija paskelbta ir Varėnoje
  Gripo epidemija paskelbta ir Varėnoje

  Gripo epidemija paskelbta trečioje šalies savivaldybėje – Varėnoje, čia registruota 140,63 susirgimo peršalimo ligomis 10 tūkst. gyventojų, penktadienį pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). ...

 • Vilniaus darželį užpuolė žiurkės
  Vilniaus darželį užpuolė žiurkės

  Vilniaus darželį „Drevinukas“ užpuolė žiurkės – savivaldybė žada spręsti problemą. ...

  1
 • Į pajūrį grįš šaltukas
  Į pajūrį grįš šaltukas

  Savaitgalis uostamiestyje bus pilkas ir darganotas. Atšilimas tęsis ir ateinančios savaitės pradžioje, tačiau jau nuo savaitės vidurio turėtų sugrįžti žiema. Numatoma, kad nuo trečiadienio spustelėsiantis šaltukas laikysis ir dienomi...

  2
Daugiau straipsnių