Saulius Stoma: jaučiu visuomenės palaikymą

Seimo etikos sargai nusprendė už uždarų durų svarstyti Seimo nario Sauliaus Stomos vadinamąjį „viliojimo“ skandalą.

S.Stoma pareiškė jaučiąs „visuomenės palaikymą“, ypač Kaune, todėl dar svarsto, ar dalyvauti kitąmet įvyksiančiuose Seimo rinkimuose.

Nuspręsta rengti uždarą posėdį

Ketvirtadienį parlamento Etikos ir procedūrų komisija (EPK) ėmėsi svarstyti S.Stomos elgesį, kai jis bandė vienai merginai siūlyti intymius ryšius ir Seimo nario padėjėjos vietą.

EPK pirmininkas Algimantas Salamakinas pats paprašė S.Stomos apsispręsti, ar šį klausimą svarstyti uždarame ar atvirame posėdyje. Seimo etikos sargai paprastai itin retais atvejais posėdžiauja uždarai.

„Manau, kad tai bus tam tikras kišimasis į mano privačius, asmeninius dalykus. Todėl geriau reikėtų uždaro posėdžio“, - pastebėjo S.Stoma.

Prokurorų sprendimą apskundė teismui

EPK posėdyje išklausinėtas pats „paslydęs“ politikas, taip pat peržiūrėta bularinės televizijos laidos pateikta vaizdo medžiaga apie jį.

A.Salamakinas iškart pabrėžė, kad šį ketvirtadienį jokių sprendimų dėl S.Stomos nebus priimta. Tai numatoma padaryti kitą trečiadienį.

Prieš mėnesį viena televizijos bulvarinė laida pademonstravo slapta padarytą vaizdo įrašą, demonstruojantį, kaip S.Stoma bendrauja su mergina, siūlo jai artimiau susipažinti, nuvykti pailsėti į pajūrį. Parlamentaras taip pat siūlo „žaliaakei“ Rūtai jo padėjėjos vietą, apmokamą iš valstybės biudžeto.

S.Stoma tikina, kad šiais veiksmais bulvarinė žiniasklaida neleistinai įsikišo į jo privatų gyvenimą ir pažadėjo teisybės ieškoti teismuose. Prokuratūra atsisakė patenkinti parlamentaro prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl kišimosi į jo privatų gyvenimą.

S.Stoma jau pranešė apskundęs prokurorų sprendimą Vilniaus 1-osios apylinkės teismui.

Tikisi „protingo sprendimo“

Po beveik valandą trukusio uždaro posėdžio S.Stoma žurnalistams kartojo buvęs provokuojamas bulvarinės televizijos laidos žurnalistės. „Tai buvo tiesiog provokacija“, - sakė jis.

Anot S.Stomos, EPK posėdis „buvo konstruktyvus“. „Nors buvo pateikta neišsami televizijos prodiuserio Sauliaus Bartkaus vaizdo medžiaga, manau visi įsitikino, kad ten nėra nieko neteisėto. Iš tos žurnalistės pusės buvo daugiau kalbama apie priėmimą į darbą, ne iš mano pusės. Be to, tarp pirmojo ir antrojo mudviejų susitikimo jau priėmiau naują savo padėjėją Kaune, todėl negalima sieti mūsų susitikimų su ketinimu per lovą priimti į darbą“, - teigė parlamentaras.

Jis pareiškė tikįs, kad EPK „priims protingą sprendimą“. „Tam tikro pabarimo už savo naivumą esu nusipelnęs. Apgailestauju dėl savo nesantūrumo, kad tų susitikimų metu šiek tiek aštriau pakalbėjau apie Seimą, apie politiką ir kai kuriuos kitus dalykus“, - sakė S.Stoma.

Dar galvos, ar dalyvauti kituose rinkimuose

Politikas tvirtino nematąs priežasties, kodėl turėtų trauktis iš Seimo.

Paklaustas, ar dalyvaus kito parlamento rinkimuose, S.Stoma atsakė: „Atvirai kalbant, pirmosiomis tos istorijos dienomis buvau pasišlykštėjęs susidariusia situacija ir nusprendžiau nebedalyvauti politikoje. Tačiau per šį laiką gavau daug palaikymo žinučių ne tik iš moterų, bet ir iš vyrų. Jaučiu visuomenės palaikymą, ypač Kaune. Todėl dar pagalvosiu, ar dalyvauti kituose Seimo rinkimuose, nes iki jų dar yra visi metai“.

A.Salamakinas po posėdžio atsisakė komentuoti, koks galimas EPK sprendimas dėl S.Stomos. „Jis mums išsakė savo argumentus, kad buvo provokuojamas. Po savaitės priimsime sprendimą dėl šios situacijos. Skandalingos, sakyčiau, situacijos. Bet nekomentuosiu, koks galimas sprendimas, nes vyksta situacijos tyrimas. Tuo labiau, kad esu komisijos išvadų rengėjas“, - kalbėjo EPK pirmininkas.

Vis dėlto, jis nepaneigė, kad S.Stoma gali būti tik pabartas.

Spręs ir konservatorių etikos sargai

S.Stomos elgesį svarsto ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos, kuriai jis priklauso, etikos sargai. Jų vadovas Vaidotas Bacevičius paminėjo, kad artimiausiu metu konservatorių frakcijos Etikos komisija dar kartą susirinks į posėdį, dar kartą susipažins su pateikta medžiaga, išklausinės S.Stomą ir tada spręs, kaip jį bausti. „Paklausime Seimo nario dėl kai kurių jo vertybinių požiūrių, dėl požiūrio į kai kuriuos kolegas“, - sakė V.Bacevičius.

Jis priminė, kad S.Stoma jau suspendavo savo narystę Tėvynės sąjungoje, tačiau frakcija gali priimti sprendimą išmesti jį iš Seimo frakcijos.

Paklaustas, ar konservatoriai stengsis neatsisakyti S.Stomos paslaugų, nes artėja svarbus Vyriausybei balsavimas dėl biudžeto, todėl stengiamasi neišbarstyti turimų valdančiosios koalicijos balsų, V.Bacevičius atsakė: „Nenorėčiau veltis į tas diskusijas, į tuos komentarus, į tas nuomones. Aš savo viduje dar neturiu atsakymo, ar S.Stoma yra auka, ar kaltinamasis. Bet pastebėčiau, kad iš esmės ta kita pusė – televizijos laida ir jos žurnalistė – rodė tam tikrą nemenką aktyvumą, ypač dėl priėmimo į Seimo nario padėjėjos darbą“.


Šiame straipsnyje: Saulius Stomaetikos komisija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvis

Lietuvis portretas
manau dabartinis seimas tik ir gali aiškintis stomos meilės nuotykius, visiška impotencija ir debilizmas

JOOO

JOOO portretas
siaubas slaptai fotkino zmogu....kaip jam jaustis ir gyventi po to....kosmaras darosi toj LT

Patarle

Patarle portretas
Varna varnai akies nekerta,taipir seime.O gal ju ten tokiu kaip Stoma dauguma,jeiguji palaikys?....
VISI KOMENTARAI 59
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių