SAM teigia mažinanti tarnautojų skaičių, Teisingumo ministerija tuo abejoja

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teigia mažinanti tarnautojų skaičių sau pavaldžiose įstaigose. Teisingumo ministerija (TM) mano, jog iš tiesų jis didėja.

Nuo balandžio 1-osios naikinama SAM pavaldi biudžetinė įstaiga Valstybinis aplinkos sveikatos centras. Jo funkcijos perduodamos Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai (VVSPT), Higienos institutui ir Trakų visuomenės sveikatos priežiūros ir specialistų tobulinimosi centrui.

VVSPT bus perduotos naikinamo Aplinkos sveikatos centro funkcijos, susijusius su biocidų, cheminių medžiagų ir preparatų bei triukšmo valdymo sritimis. Ministerija tikina, kad šių funkcijų įgyvendinimui tarnybai reikalingos papildomos 11 pareigybių, tad prašo didinti didžiausią leistiną pareigybių skaičių nuo nuo 56 iki 67.

"Tarnybai perdavus tas funkcijas, jai būtų reikalingos 16 pareigybių, tačiau įvertinus dėl ekonominio sunkmečio ribotas valstybės finansines galimybes, tarnyba šias funkcijas gebėtų įgyvendinti gavusi 11 papildomų pareigybių", - aiškina SAM.

Tarnybai esą turėtų būti skirta 189 tūkst. litų, iš jų 138 tūkst. litų darbo užmokesčiui.

Vyriausybė trečiadienį turėtų svarstyti, ar pritarti tokiam SAM parengtam projektui.

Jame taip pat siūloma iš didžiausio leistino tarnybai pavaldžių įstaigų pareigybių skaičiaus (1008) išbraukti 162 Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos pareigybes, nes, anot SAM, į keičiamą nutarimą įtrauktos tik viešojo administravimo įstaigų pareigybės.

Pridėjus anksčiau minėtas 11 ir atėmus 162 pareigybių, SAM ir jai pavaldžiose įstaigose liks 1935 pareigybės vietoj dabar leistinų 2086.

Tuo metu Teisingumo ministerija savo išvadoje dėl šio projekto teigia, kad "vietoj deklaruojamo pareigybių skaičiaus sumažinimo realiai jis bus padidintas".

"Nutarimo projekto rengėjai nurodo, kad reorganizavimo metu bus 42 proc. sumažintas darbuotojų skaičius bei atitinkamai lėšos, tačiau nutarimo projekte tokio sumažinimo nenumatyta", - teigia Teisingumo ministerija.

TM atkreipia dėmesį, kartu siūloma iš tarnybai pavaldžių įstaigų didžiausio leistino pareigybių skaičiaus išbraukti 162 pareigybes ir nurodoma, jog VVSPT perduodamoms funkcijoms reikalingos dar 11 pareigybių.

"Sistemiškai įvertinus (...) pateiktą informaciją bei nutarimo projektą, darytina išvada, kad nutarimo projektu siekiamas tikslas vargu ar bus įgyvendintas", - teigia ministerija.

TM siūlo įvertinti, ar tarnybai perduotos funkcijos negalėtų įgyvendinti mažesnis asmenų skaičius, ir nurodyti realius skaičius darbuotojų, kurių skaičius reorganizavimo metu bus 42 proc. sumažintas.

"Manytina, kad mechaniškas didžiausio leistino pareigybių skaičiaus padidinimas yra diskutuotinas ir turėtų būti pagrįstas objektyviais duomenimis", - teigia TM.

Tuo metu SAM atsikerta, kad Valstybinio aplinkos sveikatos centro, kaip įstaigos, nevykdančios viešojo administravimo funkcijų, pareigybių skaičius nėra įtrauktas į keičiamą nutarimą, tačiau šios pareigybės taip pat finansuojamos iš valstybės biudžeto, todėl, esą priešingai nei teigia Teisingumo ministerija, bus realiai sumažintas, o ne padidintas iš valstybės biudžeto finansuojamų pareigybių skaičius.


Šiame straipsnyje: SAMtarnautojų skaičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių