Šalies vadovai pareiškė užuojautą mirus prezidentui A.M.Brazauskui (papildyta)

Lietuvos vadovai pareiškė užuojautą šeštadienį savo rezidencijoje Turniškėse mirusio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko šeimai.

"Iš gyvenimo pasitraukė nuoširdus žmogus, iškilus politikas, stovėjęs prie valstybės vairo atsakingais ir sudėtingais Lietuvos istorijos tarpsniais. Pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tiesiogiai išrinkto Lietuvos prezidento stiprios ir charizmatiskos asmenybės atminimas ilgam išliks Lietuvos žmonių širdyse, - sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentūra pranešė, jog valstybės vadovė pasirašė dekretą dėl prezidento A.M.Brazausko laidotuvių komisijos sudarymo.

Seimo pirmininkė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vicepirmininkė Irena Degutienė, reikšdama užuojautą mirusiojo artimiesiems, sako, jog A.M.Brazausko darbų svarba Lietuvos pastarųjų dešimtmečių istorijoje - neabejotina.

"Tautinis atgimimas, pastangos atsikratyti sovietinio palikimo ir kurti demokratiją, Lietuvos ūkio stiprinimas ir siekis integruotis į stipriausias gynybines bei politines-ekonomines struktūras visiems laikams bus neatskiriama nuo A.M.Brazausko vardo. Jam einant tiek valstybės prezidento, tiek Vyriausybės vadovo pareigas, buvo daromi istoriniai sprendimai, ilgam nulėmę Lietuvos gyvenimą. Todėl su A.M.Brazausko išėjimu baigiasi ne tik Velionio biografija, bet ir išskirtinis Lietuvos istorijos tarpsnis", - sako Seimo vadovė.

"Liūdną netekties valandą linkiu stiprybės ir reiškiu nuoširdžią užuojautą Velionio šeimai, artimiesiems, giminėms - visiems, ką Algirdo Mykolo Brazausko mirtis nuliūdino ir prislėgė", - cituojama Seimo vadovė biuro išplatintame pranešime.

Ministrų kabineto vadovas, valdančiosios Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Andrius Kubilius, šeštadienį mirus kadenciją baigusiam šalies vadovui, ekspremjerui sako, jog mirė žmogus, kuris padarė didelę įtaką Lietuvos politikai ir Lietuvos keliui.

Lietuvai atgaunant nepriklausomybę A.Brazauskas priėmė laisvės iššūkį ir tai jį padarė vienu populiariausių ir įtakingiausių politikų per visus dvidešimt metų nuo Kovo 11-osios, - skelbiama sekmadienį išplatintoje oficialioje Vyriausybės užuojautoje.

„Lietuvos Laisvės Medis nebūtų toks tvirtas ir galingas, jei savo laiku A.Brazauskas nebūtų apsisprendęs priimti laisvės iššūkį. Esu tikras, kad Lietuvos žmonių širdyse ilgam liks šio išskirtinio politiko ir valstybės žmogaus šviesus atminimas. Reiškiu gilią užuojautą dėl pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko mirties jo artimiesiems, bendraminčiams, Lietuvos piliečiams", - Vyriausybės vardu užuojautą perduoda Ministras Pirmininkas A.Kubilius.

"Mirė žmogus, kuris padarė didelę įtaką Lietuvos politikai ir Lietuvos keliui. Nors dešinieji su juo ir ne visada sutarė, bet sutarė esminiais klausimais. Gal jam kaip buvusiam komunistui ir buvo sunkiau, bet jis tvirtai pasisakė už narystę ES ir NATO", - premjero žodžius perdavė jo patarėjas Virgis Valentinavičius.

Pasak jo, premjerui ypač svarbu tai, kad A.M.Brazauskas Izraelyje atsiprašė dėl Lietuvos vaidmens holokauste. "Tai buvo ypač kilniaširdiškas jo žingsnis", - premjero žodžius citavo V.Valentinavičius.

Pirmasis faktinis šalies vadovas atkūrus Nepriklausomybę, nuolatinis A.M.Brazausko oponentas, buvusios AT pirmininkas, TS-LKD atstovas europarlamentaras Vytautas Landsbergis sakė, jog kadenciją baigusio prezidento mirtis yra svarbus ir visų juntamas įvykis.

"Jis buvo įžymus ir svarbus žmogus Lietuvoje ir jo mirtis yra taip pat svarbus ir visų juntamas įvykis", - sakė V.Landsbergis.

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, šeštadienį nuėjęs pareikšti paskutinės pagarbos mirusiajam, sakė, jog "istorija labai teigiamai įvertins jo indėlį į Lietuvos politinį gyvenimą".

"Jam teko dirbti ir sistemoje, kai Lietuvos vardas buvo ištrintas, jis ėjo ir atsakingas pareigas Lietuvos atgimimo metu. Būdamas prezidentu jis atliko labai gerą darbą pristatydamas laisvą Lietuvą pasauliui ir kurdamas valstybės aparatą. Taip pat svarbu, kad jis užėmė premjero postą tuo metu, kai Lietuvai reikėjo patyrusios rankos", - sakė V.Adamkus.


Šiame straipsnyje: Algirdas BrazauskasBrazauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių