R.Šimašius: Austrijos pozicija dėl Sausio įvykių yra akibrokštas

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius kaip akibrokštą vertina Austrijos poziciją dėl 1991 metų sausio įvykių Lietuvoje.

„Niekaip kitaip kaip tik akibrokštu negalima vertinti, kai Austrija ne tik paleidžia vieną įtariamųjų sausio 13-osios byloje, bet ir siunčia kitus nuolaidžiavimo totalitariniam režimui ženklus: priima komplimentus iš Rusijos, kad valstybė išlaikė “teisinės valstybės testą„; vadina sausio įvykius Vilniuje ne nusikaltimu, o istorija, ir faktus apie šiuos įvykius, atitinkamai, ne nusikaltimo įrodymais, o istoriniais faktais; nemato reikalo ištarti, kad tai, kas įvyko, yra klaida, dėl kurios apgailestauja“, - savo tinklaraštyje rašo R.Šimašius.

Tragiškų Siausio 13-osios įvykių 21-ųjų metinių išvakarėse paskelbtame įraše ministras sakė, kad Lietuva turi liudyti laisvės prasmę kitoms šalims.

„Lietuva dar atsimena laisvės kainą, žino ne tik laisvės, bet ir priespaudos skonį. Daugelis visuomenių Europoje to nebežino ir mūsų pareiga yra neįkyriai, bet aiškiai liudyti laisvės prasmę. Kad to reikia, puikiai parodė praėjusieji metai“, - teigia R.Šimašius.

Sausio 13-osios byloje įtariamą buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą Austrijos pareigūnai Vienos oro uoste sulaikė 2011 metų liepos 14-ąją, tačiau nepraėjus nė parai paleido. M.Golovatovas Lietuvoje įtariamas nusikaltimais žmoniškumui. Tarp pateiktų įtarimų - ir 14 žmonių žudynės 1991 metų sausį, kai sovietų kariai šturmavo Vilniaus televizijos bokštą, kurį buvo susirinkusi ginti beginklių žmonų minia.

Kai kurie politikai Lietuvoje ir Austrijoje teigia, kad tokią sulaikymo baigtį lėmė Rusijos spaudimas.

„Kita vertus, džiugu matyti, kai visų Europos Sąjungos valstybių atstovai vienbalsiai priima dokumentus, kuriuose aiškiai ir vienprasmiškai išsakomas palaikymas Lietuvos argumentams, pasmerkiami komunistiniai nusikaltimai, primenama, kad jų tyrimas - bendras reikalas, o bendradarbiauti tiriant šiuos nusikaltimus - teisinė ir moralinė būtinybė“, - pastebi ministras.


Šiame straipsnyje: Michailas Golovatovas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Copy

Copy portretas
Kad tai buvo ne nusikaltimas ,o išanksto sutartas spektaklis,už kurį mes jau 21-rius metus labai brangiai mokame

Jonas

Jonas portretas
Jeigu Gribauskaitė skolintais pinigais ruošiasi kompensuoti dėl krizės sumažėjusias pensijas, tai kodėl tokiais pačiais skolintais pinigais nekompensuoja dėl tos pačios krizės sumažintas algas? Taip išeitų, kad Ji nėra "visiems lygiai teisinga"... Vadinasi - Ji laužo duotą priesaiką, skirtingai vertina tokių pačių priežasčių pasekmes, vieniems teikia privilegijas, o kitus- diskriminuoja. Labai įdomu, o kodėl dirbančiųjų interesų negina nei profsąjungos, nei Paleckiukas, negina net žydų aferistų nuskriaustas Paksas? Juk jeigu į „prieškrizinį“ lygį grąžinamos pensijos, tai kodėl negrąžinami dirbančiųjų atlyginimai? Kadangi darbo žmonės šios valdžios yra akivaizdžiai skriaudžiami ir diskriminuojami, tai ši valdžia turėtų nesitikėti, kad dirbantieji ją nuo ko nors gintų. Nors gali būti, kad Gribauskaitė, pagal Maskvos žydų nurodymą, akivaizdžiu neteisingumu bando sukurstyti dirbančiųjų nepasitenkinimą ir jį nukreipti prieš Nepriklausomos Lietuvos valdžią...

2-am

2-am portretas
tai ir kreipkis į paleckiuką , vargšų gynėją, senelio anūką ir maskvos statytinį. Ko čia turi kabinėtis prie prezidentės? Be to, profsąjungos tam ir yra, kad gintų "vargšelius", tai skuosk ten.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių