R.Šalaševičiūtė - Europos vaiko teisių ombudsmenų tinklo prezidentė

Lietuvos vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė penktadienį tapo Europos vaiko teisių ombudsmenų tinklo (ENOC) prezidente.

Tai BNS šeštadienį patvirtino kontrolierės įstaigos atstovė spaudai Olga Malaškevičienė.

Prezidente R.Šalaševičiūtė buvo išrinkta penktadienį Paryžiuje, Prancūzijoje vykusiame Europos vaiko teisių ombudsmenų suvažiavime.

"R.Šalaševičiūtė tapo pirmąja ENOC prezidente iš Rytų Europos", - sakė O.Malaškevičienė.

Pasak pačios R.Šalaševičiūtės, išrinkimas jai buvęs staigmena. Lietuvės kandidatūrą buvo kelta jau pernai, tačiau tuomet tapti ENOC prezidente jai nepavyko.

"Šias metais mano kandidatūrą pasiūlė norvegai, kurie yra labai stiprūs vaiko teisių apsaugos srityje (...) Tai ilgalaikio darbo rezultatas ir įvertinimas", - BNS sakė Vaiko teisių apsaugos kontrolierė.

Ji teigė, kad dabar jos laukia vienerių metų pereinamasis laikotarpis, o nuo kitų metų spalio ji jau eis ENOC vadovės pareigas. Lietuvos vaiko teisių apsaugos kontroliere ji tikino liksianti, nes pagrindinės jos funkcijos apims ENOC prezidentės biuro, esančio Strasbūre, koordinavimą.

ENOC buvo įkurta 1997 metais. Jis jungia nepriklausomas vaiko teisių apsaugos įstaigas iš 24 valstybių.Komentarai 4 Rašyti komentarą

HenrikasKupcikevičius

HenrikasKupcikevičius portretas
Nuoširdūs sveikinimai.

vardenis

vardenis portretas
gal dabar galima bus Lietuvos vaikų apsaugos tarnybas prispausti taip, kad jos ne tik "stebėtų" asocialias šeimas, bet ir aktyviai pačios dirbtų. Ar negalima miestuose ir kaimuose nenaudojamas patalpas paversti vaikų priežiūros įstaigomis? Pateikti prašymą ES, nes savus pinigus tuoj pat išvogs, ir darbo atsirastų dar neprasigėrusioms ir norinčioms dirbti personoms. Visokiems projektams (turtingų verslininkų) pinigų atsiranda, o vaikai paliekami, kaip nereikalingi, atrodo, didelių pastangų net nereikia, tik noro. Kiekvienoje savivaldybėje yra tokios tarnybos, bet, kaip žinoma, jokių konkrečių teigiamų rezultatų nėra, greičiau, atvirkščiai.

ole tegu pasirupina

ole tegu pasirupina portretas
ismestais vaikais i gatve

vladas

vladas portretas
SIS LAISKAS ISSIUNTINETAS I VISAS UZSIENIO SALIU ATSTOVYBES. As Vladas Lukosevicius, kreipiuosi i visas uzsienio atstovybes su pagalbos prasymu. Pries mane ir mano vaikus jau 10 metu vykdomas valstybinis teroras, kuri organizavo ALGIRDAS KATKUS, buves LRS nacionalinio saugumo ir ginibos komiteto pirmininkas. Jo nurodimu buvo organizuoti 3 pasikesinimai nuzuditi mane, 1999m., 2003m., ir 2008m. (po visu siu pasikesinimu buvai operuotas). Pries mano 3 mazamecius vaikus buvo organizuoti nusikaltimai, jiems nekarta buvo grasinama susidorojimu. Del visu siu nusikaltimu as nekarta kreipiausi i LRGP, i LRS zmogaus teisiu komiteta, i LRS vaiko teisiu kontroliere, kreipiausi ir i LR seimo narius, bet jokiu priemoniu nebuvo imtasi. As kreipiausi i LR Prezidenta V. Adamku su pareiskimu, kuriame isvardinau aukstu valstybes pareigunu nusikaltimus ir pateikiau irodymus, bet tyrimai nebuvo atlikti. Su panasiu skundu as kreipiausi ir i LR Prezidente D. Grybauskaite, bet tyrimai nepradeti. AS SAVO SKUNDUOSE ISVARDINAU AUKSTU VALSTYBES PAREIGUNU NUSIKALTIMUS, UZ KURIUOS JIE BUVO PAAUKSTINTI PAREIGOSE, JEI TAI SMEISTAS JIE TUREJO PILNA TEISE KREIPTIS I TEISMA, BET NE VIENAS NESIKREIPE, TIK BUVO ORGANIZUOTI UZPUOLIMAI. Neseniai Lietuvoje nuskambejes pedofilijos skandalas, kai D. Kedis negalejo apginti 4 metuku prievartaujamo vaiko, tai maza dalis nusikaltimu kuriuos nebaudziamai vygdo iskrypeliai, sadistai Lietuvoje . Lietuvoje as kreipiausi i visus laikrascius ir televizijas, man buvo pazadeta, kad paviesins mano pateiktus faktus su visais irodymais, bet viskas buvo uzciaupta. Tik po visu kreipimusi pasikartodavo uzpuolimai, kuriuos prokurorai uzciaupdavo. As kreipiausi, kad buciau iskviestas liudininku saugumiecio Paciuno nuzudymo byloje, kuris buvo ismestas per langa Breste, po sio kreipimosi buvau uzpultas su peiliu, as suspejau prisidengti su ranka nuo peilio, po operacijos nevaldau 4 kaires rankos pirstu. Prokurorai tai traktavo kaip nedideli chuliganizma. As turiu surinkes daug irodymu apie 3 teiseju nusikaltimus, su siais irodymais kreipiausi i LRGP, bet tyrimus atsisake atlikti. Jei imanoma, isplatinti sia medziaga demokratinese salyse busiu dekingas, gal tik po to Lietuvoje kas nors pasikeis. AS KREIPIUOSI I VISAS UZSIENIO SALIU ATSTOVYBES SU PAGALBOS PRASYMU, NES MAN IR MANO 3 MAZAMECIAM VAIKAM GRESIA RIMTAS PAVOJUS. VLADAS LUKOSEVICIUS. Vilnius. Tel. 867704339.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių