R.Petrauskas prašys Seimo naikinti A.Sacharuko neliečiamybę (papildyta)

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas nutarė kreiptis į Seimą su prašymu leisti baudžiamojon atsakomybėn patraukti opozicinės Seimo Krikščionių partijos frakcijos narį Aleksandrą Sacharuką.

Tai BNS patvirtino laikinojo generalinio prokuroro atstovė spaudai Jurgita Barzdžiuvienė.

Pats A.Sacharukas prokurat8ros kreipimąsi vertina kaip politinį spaudimą jo atstovaujamai frakcijai.

Pasak prokuratūros pranešimo, A.Sacharukas, kai balsavo kolegos Lino Karaliaus kortele, galėjo suklastoti balsavimo protokolus ir padaryti didelės žalos valstybei, nes sumenkino Seimo, kaip Tautos atstovybės, autoritetą.

Prokurorai parlamentaro veiksmuose įžvelgia piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi arba įgaliojimų viršijimą, dokumento suklastojimo ar suklastoto dokumento panaudojimo, dokumento pagrobimo požymius.

Už šiuos nusikaltimus baudžiama iki 5 metų nelaisvės.

Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyrius rekomendavo R.Petrauskui pradėti ikiteisminį tyrimą dėl A.Sacharuko veiksmų ir kreiptis į Seimą su prašymu leisti jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn bei kitaip suvaržyti jo laisvę.

Konservatoriaus Kęstučio Masiulio vadovaujama parlamentinė komisija, kuri svarstė galimos apkaltos pagrįstumą, yra konstatavusi, kad A.Sacharuko veiksmuose galima įžvelgti nusikalstamos veikos subjektyvių požymių, nes minėtas parlamentaras sąmoningai ir tyčia, žinodamas Konstitucijos ir įstatymų reikalavimus juos ignoravo ir siekė padarinių, kurių iš anksto norėjo - L.Karaliaus pažymėjimu užregistravo Seimo posėdyje ir balsavo už jį.

Komisija prokuratūros prašė ištirti, ar A.Sacharuko veiksmų negalima vertinti kaip dokumento klastojimo ir dokumento pagrobimo bei jo panaudojimo.

Specialioji Seimo komisija nustatė, kad A.Sacharukas 11 kartų sąmoningai balsavo už frakcijos kolegą L.Karalių, kai šis buvo išvykęs atostogauti į Azijos šalis.


Šiame straipsnyje: Sacharukasneliečiamybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių