R.Petrauskas: gal K.Betingis nori pasijusti auka (dar papildyta)

Laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Raimondas Petrauskas teigia, kad Kęstučiui Betingiui apie atsistatydinimą buvo pasakyta labai aiškiai.

„Pasikviečiau aš jį pas save. Mūsų susitikimas įvyko apie 13.30 val. Ir aš jam aiškiai pasakiau, kad siūlau atsistatydinti. Ir kaip vieną iš alternatyvų pasiūliau pereiti į Vilniaus apygardos prokuratūrą, nes čia yra laisvas etatas“, - portalui teigė R.Petrauskas.

Pats Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras penktadienį apie pietus bandė paneigti ne tik išgirstą pasiūlymą atsistatydinti, bet ir patį susitikimą. Vėliau jis „prisiminė“, kad susitikimas vis dėlto įvyko, tačiau esą pokalbio metu laikinasis prokuroras pareiškė gavęs nurodymą „K.Betingį pašalinti iš sistemos“.

„Taip nebuvo“, - kategoriškai paneigė R.Petrauskas. Paklaustas kodėl K.Betingis pasakoja kitaip, laikinasis generalinės prokuratūros vadovas atsakė: „Gal jis nori būti auka, nežinau nežinau, situacija tokia, kad pas mus aukos mylimos“.

Pasak R.Petrausko, nepasitikėjimas K.Betingiu atsirado dėl jo prasto darbo - pedofilijos byla buvo tirta blogai, dvigubos žmogžudystės byloje taip pat neaišku kas daryta ir kaip daryta. „Visos bylos pradedant pedofilijos kelia daug problemų, dabar ir vėl. Dabar visada sakau ir sakysiu: komanda laimi, laimi žaidėjai, komanda pralošia, pralošia treneris“, - kalbėjo prokuroras.

Dėl Kauno apygardos prokuratūros laikinasis prokuratūros vadovas yra davęs nurodymą pradėti tarnybinį patikrinimą. Tarnybinį patikrinimą dėl policijos pareigūnų veiksmų ieškant dviguba žmogžudyste įtariamo Drąsiaus Kedžio pradėjo ir Policijos departamentas.

„Jie atliks savo patikrinimą, mes savo. Turėsime išvadas, jas palyginsime, tada ir matysime, ar viskas tinkamai buvo padaryta, ar viskas gerai, kas blogai ir dėl ko blogai, kokia sistema nesuveikė ir dėl ko nesuveikė“, - sakė R.Petrauskas.

Prokuroras turi rimtų įtarimų, kad D.Kedžio artimieji visą šį laiką žinojo kur yra ir kur slepiasi dviguba žmogžudyste įtariamas vyras. „Jeigu nebuvo duomenų, kad jie anksčiau domėjosi morgais ir neatpažintais lavonais, grubiai šnekant, kokia dar išvada gali pirštis. Žmonės artimųjų morguose pradeda ieškoti tik tada, kai jų pasigenda“, - teigė R.Petrauskas.

Prokuroras šioje istorija įžvelgia ir daugiau keistų sutapimų ir teigia norintis žinoti atsakymą, kodėl taip įvyko - tuo pačiu metu sulaikomas D.Kedžio draugas Albertas Žilius, tuo pačiu metu randamas D.Kedžio kūnas, tuo pačiu metu jo artimieji nusprendžia patikrinti rastų ir neatpažintų žmonių kūnus.

„Suprantu, A.Žilius buvo sulaikytas, kai parskrido. Bet žiūrėsime ir dėl A.Žiliaus kas ten kaip, kodėl jis buvo ieškomas ir panašiai, viską patikrinsime“, - žadėjo R.Petrauskas.

Kol kas apie antrą asmenį, kuriam kaip ir A.Žiliui yra pateikti įtarimai dėl bendrininkavimo nužudant Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių ir buvusios D.Kedžio sugyventinės Laimutės Stankūnaitės seserį Violetą Naruševičienę, prokuroras daug pasakyti negali. „Neoficialiai žinau aš tą situaciją ir ji man nelabai rimta atrodo. Tačiau kol kas esu neskaitęs bylos, negaliu konkrečiai atsakyti koks jo vaidmuo šiuose padarytuose nusikaltimuose“, - teigė prokuratūros vadovas.

Dabar, kai visa byla jau yra Generalinėje prokuratūroje į visus klausimus, anot R.Petrausko, bus galima atsakyti lengviau.

Kol kas tyrimas dėl D.Kedžio mirties aplinkybių dar nėra sujungtas su dvigubos žmogžudystės byla. Ir vienai bylai, ir kitai tirti yra sudarytos specialios darbo grupės, kuriose dirba po 12 pareigūnų. „Negaliu sakyti, kad su šiomis bylomis dirba 24 pareigūnai, nes kai kurie jų yra abejose grupėse. Greitai bylos bus sujungtos, nes viename tyrime atlikti veiksmai tik papildo kitą bylą. Tirti jas atskirai nėra prasmės“, - kalbėjo R.Petrauskas.

Laikinasis generalinis prokuroras atmeta kaltinimus, kad per tas keturias dienas, kai D.Kedžio kūnas gulėjo morge, buvo nieko nedaroma. Jo teigimu, darbas vyko: buvo apžiūrėta vieta prie Kauno marių, kur rastas D.Kedžio kūnas, buvo atlikti tam tikri tyrimai, pareigūnai buvo apklausę ir L.Stankūnaitę.

Jos buvo teirautasi, kokias ypatingas žymes turėjo jos buvęs sugyventinis. „Kodėl to buvo klausta L.Stankūnaitės, nežinau, gal tai tyrėjo taktika. Niekur neparašyta, kas tokiais atvejais turi būti apklaustas pirmas. Bet tiksliai žinau, kad kūną ji atpažino paskutinė“, - sakė prokuroras.

R.Petrauskas sako tikintis specialistų išvadomis, jog D.Kedžio mirtis yra nesmurtinė, tačiau penktadienį dar pats nuvyko į Teismo medicinos institutą pasiaiškinti tam tikrų detalių. „Kraujas, kurį matė ant vyro veido artimieji galėjo atsirasti jam griūnant“, - sakė jis.

Prokuroro teigimu, vis dar neatsisakoma minties, gavus visas ekspertizės išvadas su jomis supažindinti ir nepriklausomą ekspertą iš užsienio. Jis įsitikinęs, kad šioje byloje neatsakytų klausimų neturi būti. „Patikėkite tiriamos visos versijos net ir pačios neįtikinamiausios, tačiau, kaip aš sakau, informacijos byloje niekada nebūna per daug“, - teigė R.Petrauskas.

Pasak jo, gavus balistinės ekspertizės išvadas, kurios patvirtino, kad šalia D.Kedžio kūno rastas pistoletas "Baikal IŽ 79-8" su dėtuve ir devyniais šoviniais yra tas ginklas, iš kurio pernai spalio 5 d. buvo nušauti J.Furmanavičius ir V.Naruševičienė, jis yra 90 proc. įsitikinęs, kad šaudė būtent D.Kedys.

„Aišku lieka dar 10 proc. ir jie, paaiškėjus kitokioms aplinkybėms gali daug ką pakeisti“, - kalbėjo laikinasis generalinis prokuroras.


Šiame straipsnyje: KedysBetingis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių