R.Palaitis VMI vadovo kaltinimus FNNT vadina „sąmokslo teorija“

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis "sąmokslo teorija" vadina kaltinimus, neva Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) veiksmai yra susiję su diskusijomis dėl FNTT pavaldumo bei Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateikta informacija apie FNTT vadovą Romualdą Boreiką.

"Manau, kad tai yra sąmokslo teorija, nieko daugiau. Išsiaiškins prokurorai, kas kaltas. Niekada nelindau ir nelįsiu į ikiteisminius tyrimus", - BNS ketvirtadienį sakė ministras.

Taip jis komentavo VMI vadovo Modesto Kaseliausko ir premjero patarėjo Gintaro Kalinausko pareiškimus neva FNNT pastaruoju metu vykdomi tyrimai M.Kaseliausko yra "priekabių ieškojimas" bei R.Boreikos reakcija į prasidėjusius tyrimus apie jo veiklą.

"VMI pateikta informacija, kuri sudarė bent 70 proc. visos informacijos, buvo pagrindas premjerui kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl R.Boreikos. Kai tyrimas buvo pradėtas Generalinėje prokuratūroje, prasidėjo visokios kratos. Keista, kad FNTT, užuot tyrusi kontrabandos bylas, dabar užsiima šaudmenimis - tai policijos kompetencija. Manau, kad šie dalykai yra susiję", - BNS ketvirtadienį sakė premjero sudarytos darbo grupės vadovas G.Kalinauskas.

Pats M.Kaseliauskas mano, kad jo motinos įmonėje pradėtas tyrimas ir nauji FNTT veiksmai gali būti susiję su siūlymais jungti FNTT bei VMI į vieną įstaigą. VMI vadovas prašo generalinio prokuroro, kad tyrimą iš FNTT perimtų kita institucija. M.Kaseliauskas sakė manantis, kad "kaip pretekstą" naudojant jo motinos įmonės veiklos tyrimą, "ieškoma priekabių" jam pačiam

Trečiadienį pranešta, kad FNTT atliko kratas M.Kaseliausko tėvų namuose ir dėl rastų šovinių ketina pareikšti įtarimus VMI vadovui.

R.Palaitis sakė manąs, kad VMI ir FNTT sujungimas yra netikslingas, tuo metu kita Vyriausybėje svarstoma idėja - FNTT padaryti pavaldžią ne VRM, o Finansų ministerijai - yra logiškesnė, nors sunkiau įgyvendinama dėl to, kad FNTT dirba statutiniai pareigūnai.

"Manau, kad dabartinė situacija, kai FNTT yra prie VRM, yra pati geriausia. Šiek tiek blogesnis veiksmas būtų, bet dar pakenčiamas, FNTT pervedimas prie Finansų ministerijos. FNTT ir VMI apjungimas būtų pats blogiausias sprendimas", - sakė ministras.

Gegužės 18 dieną iš pareigų pasitraukiantis FNTT vadovas šiuo metu atostogauja, BNS ketvirtadienį sakė šios įstaigos atstovas. Tarnybiniu telefonu nei trečiadienį, nei ketvirtadienį R.Boreika neatsiliepia.

Praietą mėnesį pagal premjero Andriaus Kubiliaus pareiškimą Generalinė prokūratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Romualdo Boreikos veiksmų. Tačiau laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas pranešė nenustatęs galimo R.Boreikos piktnaudžiavimo tarnyba.

Anot prokuratūros pranešimo, Vyriausybės vadovas įtarė FNTT vadovą piktnaudžiavus tarnybine padėtimi. Tai esą galėjo pasireikšti "savęs įtraukimu į asmenų, kurių turto ir pajamų deklaracijos yra neviešos, sąrašą, taip siekiant galimai nuslėpti galimai neteisėtas pajamas".

Tačiau susipažinęs su premjero pareiškimo turiniu prokuratūros vadovas R.Petrauskas pranešė nustatęs, kad perduotoje medžiagoje nepakanka duomenų, rodančių, jog R.Boreika piktnaudžiavimo savo padėtimi. Todėl pradėtu tyrimu bus siekiama išsiaiškinti, ar buvo padaryta kokia nors veika, kurią šalies įstatymai laikytų baudžiamąją atsakomybę užtraukiančiu teisės pažeidimu.

Kiek anksčiau premjero potvarkiu sudaryta darbo grupė paskelbė įtarianti, kad R.Boreika galėjo piktnaudžiauti tarnyba, siekdamas nuslėpti galimai neteisėtas pajamas ir įtraukdamas save į sąrašą asmenų, kurių turto ir pajamų deklaracijos yra neviešos.

Darbo grupė nustatė, kad R.Boreika viešai nepateikė privačių interesų deklaracijų už 2004 ir 2005 metus bei turto ir pajamų deklaracijų už 2003 ir 2008 metus, nors pagal pareigas privalėjo tai padaryti.

Po premjero ir kitų valdančiųjų kritikos R.Boreika paskelbė nusprendęs trauktis iš FNTT vadovo posto ir išeiti į pensiją. Vidaus reikalų ministras R.Palaitis patenkino jo prašymą atleisti iš darbo nuo gegužės 18 dienos.


Šiame straipsnyje: FNTTBoreikapalaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių