R.Dagys: kas yra šeima, turi pasakyti visa visuomenė

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pirmininkas konservatorius Rimantas Dagys svarsto, kad įtvirtinant teisėje šeimos apibrėžimą reikia atsiklausti visos visuomenės - galbūt surengus referendumą.

Konstitucinio Teismo (KT) nutarimą dėl Valstybinės šeimos politikos koncepcijos parlamentaras sako esant kelių teisės specialistų nuomone.

„Aš manau, kad šitas klausimas turi tapti visų mūsų problema, nes toks sprendimas veda į neatsakomybės visuomenę, ir tas kelias, mano galva, labai pavojingas. Todėl turi būti platesnė diskusija, o gal net ir referendumas, išsakant visiems nuomonę, kokiu keliu eisime, būtų reikalingas. Ir tada priklausomai nuo to galbūt reikėtų tikslinti konstitucines formuluotes“, - žurnalistams sakė R.Dagys.

"KT išaiškino turbūt remdamasis savo suvokimu ir savo pasaulėžiūra. Konstitucinis Teismas susideda iš įvairių teisėjų, tai yra jų išaiškinimas, kaip jie supranta dabartinę teisinę bazę. Bet kokiu atveju, manau, turi atsakyti visa visuomenė, negalima palikti šitokių svarbių klausimų kelių specialistų nuomonei", - tęsė vienas aktyviausių dokumento, kurį KT pripažino prieštaraujančiu Konstitucijai, rėmėjų.
Kokių konkrečių žingsnių imtis, KT paskelbus nutarimą, kuris paneigia Seimo 2008 metais priimtą dokumentą, pasak R.Dagio, bus galima atsakyti išsamiai išnagrinėjus teismo argumentaciją.

KT trečiadienį paskelbė, kad 2008 metais priimtos Valstybinės šeimos politikos koncepcijos nuostatos, šeima pripažįstančios tik gyvenančius santuokoje žmones, prieštarauja Konstitucijai.

KT pripažino, kad santuoka turi išskirtinę vertę visuomenės gyvenime bei užtikrina tautos ir valstybės gyvybingumą, tačiau pareiškė, kad šeima gali būti sukurta ne tik santuokos pagrindu. Pasak Konstitucinio Teismo, šeimos samprata grindžiama santykių turiniu - tarpusavio atsakomybe, supratimu, pagarba, o santykių išraiškos forma esminės reikšmės neturi.

Pasak KT, koncepcijoje nustatęs, kad šeima yra laikomi tik susituokę ar buvę susituokę vyras ir moteris bei jų vaikai ar įvaikiai, ir taip susiaurinęs šeimos kaip konstitucinio instituto turinį, Seimas nesilaikė iš Konstitucijos kylančios šeimos, kaip konstitucinės vertybės, kuri gali būti sukurta ne tik santuokos pagrindu, sampratos.
Koncepcijos pagrindu jau buvo parengtas įstatymas, kuriame šeima pripažįstami tik susituokę asmenys, tačiau projektas dar nebuvo pateiktas Seimui.


Šiame straipsnyje: šeimašeimos įstatymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Valys

Valys portretas
Konstitucijos 38 straipsnyje minima šeima, bet nepaaiškinta kas ta šeima yra. Suprask kaip nori. Konstitucinis teismas negali rasti konstitucijoje to, ko ten nėra. Reiškia, šeimos sąvoką turi nusakyti Seimo priimtas įstatymas. Bet tas įstatymas bus veiksnus tik tuo atveju, kai jam pritars visuomenė. Bet tas jau "kita medalio pusė".

geras

geras portretas
Iš didelio rašto išėjio iš krašto,ot problema -šeima. Šeima - kai du susijungėliai padaro trečia,tai ir vadinasi šeima.

hm

hm portretas
Apaštalų darbai 16: 23 Davę daug kirčių, įmetė juos į kalėjimą, įsakydami kalėjimo prižiūrėtojui rūpestingai saugoti. 24 Gavęs tokį įsakymą, kalėjimo prižiūrėtojas įgrūdo juos į vidinę kamerą, o jų kojas įtvėrė į šiekštą. 25 Apie vidurnaktį Paulius ir Silas meldėsi ir giedojo Dievui himnus. Kiti kaliniai jų klausėsi. 26 Staiga kilo toks stiprus žemės drebėjimas, jog kalėjimo pamatai susvyravo. Bematant atsivėrė visos durys, ir visiems nukrito pančiai. 27 Kalėjimo prižiūrėtojas nubudo ir, pamatęs atviras kalėjimo duris, išsitraukė kalaviją norėdamas nusižudyti: jis pamanė, kad kaliniai pabėgo. 28 Bet Paulius garsiai sušuko: „Nedaryk sau pikto! Mes visi esame čia“. 29 Paprašęs šviesos, jis šoko vidun ir, visas drebėdamas, puolė Pauliui ir Silui po kojų. 30 Po to išvedė juos laukan ir paklausė: „Gerbiamieji, ką turiu daryti, kad būčiau išgelbėtas?“ 31 Jie atsakė: „Tikėk Viešpatį Jėzų Kristų ir būsi išgelbėtas tu ir tavo namai“. 32 Ir jie skelbė Viešpaties žodį jam ir jo namiškiams. 33 Tą pačią nakties valandą jis pasiėmė juos, nuplovė jų žaizdas ir nedelsiant kartu su visais saviškiais buvo pakrikštytas. 34 Nusivedęs į savo namus, jis padengė jiems stalą ir su visais namiškiais džiūgavo, įtikėjęs Dievą.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių