Ranka rašyti atvirukai – ir ypatingo dėmesio ženklas

Elektroninių sveikinimų paslaugas siūlančių interneto svetainių savininkas V. Galinaitis sako neįžvelgiantis konkurencijos tarp elektroninių bei popierinių atvirukų, nes esą tai skirtingos nišos.

Tuo tarpu leidyklų ir knygynų atstovai pastebi, kad žmonės popierinių atvirukų kiekvienais metais nuperka vis mažiau, tačiau juos vis dar siunčia norintieji artimiesiems parodyti daugiau asmeninio santykio ir ypatingo dėmesio.

„Lietuvos pašto“ Komunikacijos grupės specialistė Asta Rimkutė pastebi, jog dabar, kalėdiniu periodu, laiškų, atvirlaiškių ir mažų dovanėlių, kurių svoris neviršija 5 kg, išsiunčiama 3–4 kartus daugiau negu paprastai.

Anot pašnekovės, tuomet, kai žmonės turi galimybę laiškus siųsti elektroniniu paštu ir vis labiau populiarėja elektroniniai sveikinimai, popieriniai, ranka rašyti laiškai jokiu būdu netampa atgyvena. Priešingai – jie įgyja ypatingą vertę.

„Mes sakome, kad ranka rašytų atvirlaiškių ir laiškų siuntimą šiandien galima pavadinti itin romantiška ir išskirtine pašto paslauga. Be abejo, elektroninės technologijos turi įtakos, žmogus renkasi, ką siųsti, bet skirtingai nei manoma, ne tik senjorai siunčia ranka rašytus atvirukus. Jauniems žmonėms ranka rašyti laiškus ir siųsti juos paštu yra kažkas unikalaus“, – pasakojo A. Rimkutė.

Kaip pastebėjo „Lietuvos pašto“ Komunikacijos grupės specialistė, pastaraisiais metais daugiausiai siuntų yra gabenama į ir iš Airijos, Anglijos, Ispanijos, Norvegijos, Švedijos bei Kanados. Pasitaiko siuntinių ir į Braziliją ar Kolumbiją.

„Tai šalys, į kurias emigravę daugiausiai lietuvių ir aišku, kad bendrauja žmonės, vieni kitiems siunčia dovanas. Ranka rašytas atvirukas, sveikinimas ar dovanėlė visada perduoda daugiau šilumos negu elektroninis sveikinimas“, – pažymėjo „Lietuvos pašto“ Komunikacijos grupės specialistė Asta Rimkutė.

Ranka rašyti linkėjimai – tik ypatingai svarbiems klientams

Leidyklos „Nieko rimto“ rinkodaros projektų vadovė Sandra Junevičiūtė pastebi, kad nors elektroninių atvirukų kiekvienais metais užsisakoma vis daugiau, popieriniai atvirukai kol kas vis dar turi didesnę paklausą.

S. Junevičiūtė pažymėjo, kad popierinių atvirukų paklausa įmonių tarpe netgi auga – šiemet jų įmonės užsisakė žymiai daugiau negu paprastai. Tuo tarpu paprasti žmonės popierinių atvirukų kiekvienais metais perka vis šiek tiek mažiau.

„Popierinius atvirukus renkasi tie, kas nori daugiau jaukumo, daugiau asmeninio santykio. Sakyčiau, kad elektroniniai atvirukai bent jau mūsų leidykloje kol kas net nerungtyniauja su popieriniais atvirukais. Parduotus elektroninius atvirukus galima suskaičiuoti netgi vienetais, nes mes elektroninius atvirukus kuriam kaip autorinius“, – teigė pašnekovė.

Kaip pastebi leidyklos „Nieko rimto“ rinkodaros projektų vadovė S. Junevičiūtė, didžioji dalis besikreipiančių įmonių užsisako tiek elektroninių, tiek įprastų, popierinių atvirukų. Anot jos, atvejų, kad užsakovai pageidautų vien tik elektroninių atvirukų, dar nėra pasitaikę.

„Neabejoju, kad popierinis atvirukas išliks. Kompanijos diferencijuoja savo klientus. Yra bendra masė, kuriai gali būti siunčiamas elektroninis atvirukas ir, sakykime, yra ypatingai svarbūs klientai, kuriems siunčiami popieriniai atvirukai“, – pasakojo pašnekovė.  

Reklamos agentūros „InSpe“ realizacijos vadovas Algirdas Sadaunikas teigė, jog net ir dabar, tebesitęsiant sunkmečiui, popierinių atvirukų paklausa išliko nepakitusi.

„Tikrai negalėčiau pasakyti, kad jaučiame poreikio sumažėjimą šitai prekei“, – teigė pašnekovas.

 Knygynai pardavimais kol kas nesiskundžia

Kaip pastebėjo lrt.lt kalbintų knygynų atstovės, negalima sakyti, kad jaunimas visiškai nebeperka popierinių atvirukų, tačiau vis dėlto didesnioji šios prekės pirkėjų dalis yra vyresnio amžiaus žmonės.

Kauno centrinio knygyno direktorė Stasė Gadliauskienė pažymėjo, jog popieriniai atvirukai ne tik nepraranda paklausos, bet yra populiarūs.

„Žinoma, žmonės kaip ir viską pirkdami labiau skaičiuoja, mažiau perka, bet atvirukai yra tikrai perkami“, – sakė Laisvės alėjoje esančio knygyno vadovė.

Vilniaus centrinio knygyno direktorė Edita Pivoriūnienė pastebėjo, kad lyginant su laikotarpiu prieš penkerius metus, dabar atvirukų nuperkama gerokai mažiau, tačiau jie tebėra paklausūs. Knygyno vadovė, kaip ir kiti lrt.lt kalbinti pašnekovai, teigė nemananti, kad popieriniai atvirukai kada nors iš viso dings iš parduotuvių lentynų.

 „Tarp jaunimo turbūt dabar mada kita, SMS žinutes, ko gero, vienas kitam siunčia ar elektroninius laiškus rašo.

Perka įmonės, tiesa, ne pačios didžiausios – tos, kur ima dideliais kiekiais, atvirukus užsisako, kad jiems pagamintų. Visiems skirtos poligrafinės produkcijos jos nelabai nori arba ieško vienodų, solidesnių, santūresnių. Tai nėra labai dideli kiekiai. Kiek aš atsimenu, anksčiau šimtais ar net tūkstančiais juos pirkdavo, o dabar – jau tik po keliasdešimt“, – pasakojo pašnekovė.

Konkurentais nelaiko

Į lrt.lt klausimus sutiko atsakyti svetainių e-sveikinimai.lt, e-atvirukai.lt, sveikinimai.info, sveikinam.lt savininkas ir administratorius Vaidas Galinaitis.

Jis teigė nemanantis, kad yra kokia nors konkurencija tarp el. atvirukų bei popierinių atvirukų, nes esą tie, kurie visuomet siunčia ranka parašytus atvirukus, retai kada pasinaudos elektroninių atvirukų siuntimo paslauga ir atvirkščiai. Anot V. Galinaičio, tai –skirtingos nišos kuriuos turi skirtingus vartotojus bei savo privalumus ir minusus.

Pasak pašnekovo, Lietuviai tikrai mėgsta sveikinti virtualiai. Prieš žiemos bei kitas šventes elektroninių atvirukų ir sveikinimų lietuviai išsiuntinėja 10 ir daugiau kartų nei įprastai.

„Pirmiausia – tai nieko nekainuoja. Juk dešimt draugų atvirukais norintys pasveikinti žmonės su laiškų siuntimo paslaugomis pašte sumokėtų kelias dešimtis litų. Antra – patogu, patikima ir greita.

Sveikinimas elektroniniu paštu turi daugybę privalumų: labai didelis žodžių ir atvirukų pasirinkimas, švenčių dienomis norintys išsiųsti sveikinimą vartotojai paslaugą gali užsisakyti kad ir prieš mėnesį, be to, adresatui perskaičius sveikinimą, apie tai užsakovui pranešama žinute. O pašto paslaugomis besinaudojantys žmonės negali būti užtikrinti, kad kalėdinis sveikinimas adresatą pasieks laiku“, – vardino V. Galinaitis.

Anot svetainių e-sveikinimai.lt, e-atvirukai.lt, sveikinimai.info, sveikinam.lt savininko ir administratoriaus, paslaugomis dažniausiai naudojasi 25–60 metų asmenys.

„Internetinius sveikinimus mėgsta praktiškai visi dirbantys ir nedaug laisvo laiko turintys gyventojai. Tikiu, kad sulaukti malonios, šventiškos, linksmos ar originalios elektroninės žinutės patinka visiems nes šiais laikais el. paštą daugelis pasitikrina dažniau nei įprasta pašto dėžutę“, – dėstė V. Galinaitis.


Šiame straipsnyje: atvirukaspasveikinimasKalėdos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Į Lietuvą atvyko dar 10 pabėgėlių iš Eritrėjos
  Į Lietuvą atvyko dar 10 pabėgėlių iš Eritrėjos

  Pagal Europos Sąjungos (ES) programą į Lietuvą atvyko dar dešimt pabėgėlių iš Eritrėjos, penktadienį pranešė Migracijos departamentas. ...

  8
 • Prisiekė nauja Jaunesniųjų karininkų vadų laida
  Prisiekė nauja Jaunesniųjų karininkų vadų laida

  Penktadienį Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje Kaune Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų absolventams suteiktas pirmasis karininko laipsnis – 42 aspirantai davė karininko priesaiką ir papildė Lietuvos karininkų rezervo greta...

  15
 • Astravo AE – nauji mirtini incidentai?
  Astravo AE – nauji mirtini incidentai?

  Baltarusija neigia pranešimus apie naujus žmonių mirtimi pasibaigusius incidentus Astravo atominės elektrinės (AE) statybos aikštelėje. ...

  7
 • Lietuvos atsakas Rusijai: partizanai priešinosi okupantų terorui
  Lietuvos atsakas Rusijai: partizanai priešinosi okupantų terorui

  Tarptautiniame diplomatų forume Lietuvos ambasadorius atmetė Rusijos priekaištus dėl istorinės atminties ir pabrėžė, kad partizanai po Antrojo pasaulinio karo teisėtai priešinosi sovietų okupantų terorui. ...

  30
 • Lietuviai išvyko šturmuoti aukščiausio Europos kalno
  Lietuviai išvyko šturmuoti aukščiausio Europos kalno

  Penktadienį dvylika lietuvių iš Kauno oro uosto išvyko į Kaukazą, kur kops į aukščiausią Europos viršukalnę – netoli Gruzijos sienos esantį Elbruso kalną. ...

  5
 • Netikrų naujienų fenomenas baugina savo mastais
  Netikrų naujienų fenomenas baugina savo mastais

  Kiekvieną mėnesį socialiniu tinklu "Facebook" vidutiniškai naudojasi 2 milijardai žmonių. Tad sukurtos istorijos bei sąmokslo teorijos plinta žaibišku greičiu ir yra neišnaikinamos kaip tarakonai, – teigia televizij...

  4
 • Sovietiniai reliktai: kiek jų dar liko Kaune?
  Sovietiniai reliktai: kiek jų dar liko Kaune?

  Netrukus Vienybės aikštėje prasidės pirmasis rekonstrukcijos etapas – požeminės automobilių aikštelės statyba. Ar po jos išliks aikštės pakraštyje sovietmečiu pastatytos stelos? ...

  41
 • Kvapams uostamiestyje – išskirtinis dėmesys
  Kvapams uostamiestyje – išskirtinis dėmesys

  Dėl nemalonių kvapų ar triukšmo vis pasigirstantys šiaurinės miesto dalies gyventojų skundai sulaukė miesto valdžios reakcijos. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas į pasitarimą pakvietė bendrovių, dirbančių šioje miesto dal...

  15
 • Beraščiai lenda į viešumą
  Beraščiai lenda į viešumą

  Uostamiesčio gyventojus glumina parlamentarų atstovų neraštingumas. Viešame skelbime, kuriuo gyventojai buvo kviečiami į susitikimą su klaipėdiečiais Seimo nariais Algimantu Kirkučiu ir Dainiumi Kepeniu, akis badė rašybos klaidos...

  10
 • Po šilto savaitgalio – liūtys
  Po šilto savaitgalio – liūtys

  Nors savaitgalis prognozuojamas itin gražus, tačiau jau kitos savaitės pradžioje sulauksime itin lietingų orų, LRT RADIJUI teigia sinoptikė Alva Nagelytė. ...

Daugiau straipsnių