Prokuroras turi spręsti, ar pradėti ikiteisminį tyrimą prieš parlamentarą K.Ramelį

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas trečiadienį patenkino Liustracijos komisijos pirmininko Algimanto Urmono skundą ir pavedė Generalinei prokuratūrai nagrinėti, ar reikia pradėti ikiteisminį tyrimą prieš Seimo narį Konstantą Ramelį.

Teismo atstovė spaudai Airinė Šerelytė BNS pranešė, kad A.Urmonas savo skunde pateikė prašymą, kad teismas kreiptųsi į generalinį prokurorą, kuris turėtų prašyti Seimo leisti patraukti K.Ramelį baudžiamojon atsakomybėn.

Jei GP nuspręs pradėti ikiteisminį tyrimą, ji turės prašyti Seimo panaikinti K.Ramelio teisinę neliečiamybę.

Teismo nutartį galima apskųsti.

A.Urmonas ir K.Ramelis bylinėjasi nuo praėjusių metų rugsėjo, kai buvęs teisėjas K.Ramelis teismo paprašė privataus kaltinimo tvarka baudžiamojon atsakomybėn patraukti A.Urmoną teigdamas, kad Liustracijos komisijos pirmininkas jį įžeidė ir apšmeižė, kalbėdamas apie jo vaidmenį Vilniaus apygardos teismui nagrinėjant ekspremjerės Kazimiros Prunskienės slapto bendradarbiavimo su KGB bylą.

A.Urmonas dėl šmeižto ir įžeidimo prieš K.Ramelį pateikė priešpriešinį ieškinį.

"Jis turi geresnę procesinę padėtį, naudojasi Seimo nario imunitetu, kuris riboja mano galimybę gintis. Prašau, kad teismas kreiptųsi į generalinį prokurorą, kuris prašytų Seimo panaikinti (A.Ramelio - BNS) imunitetą", - BNS trečiadienį po teismo posėdžio savo skundą motyvavo A.Urmonas.

Tuo metu K.Ramelis tikėjosi, kad teismas Liustracijos komisijos pirmininko skundą atmes. "Pagrindinis tikslas yra vilkinti procesą", - BNS aiškino parlamentaras.

Pernai lapkritį teismas areštavo pusę A.Urmono buto. Tokiu būdu užtikrintas K.Ramelio civilinis ieškinys dėl 100 tūkst. litų žalos atlyginimo.

2009 metų rugsėjo 10 dieną A.Urmono vadovaujama Liustracijos komisija pripažino, kad ekspremjerė, buvusi Valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkė K.Prunskienė slapta bendradarbiavo su KGB, vykdė žvalgybos, kontržvalgybos ir ideologinės žvalgybos užduotis.

Prieš priimant šį sprendimą A.Urmonas pavasarį per spaudos konferenciją ir vėliau kreipimesi į Generalinę prokuratūrą teigė, kad yra pagrindas manyti, jog buvęs Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas K.Ramelis ir teisėjas Giedrius Baziulis iš anksto susitarė, kad bus pakeistas 1992 metų Aukščiausiojo Teismo priimtas sprendimas, kuriuo K.Prunskienė pripažinta slapta bendradarbiavusi su sovietų saugumu.

Taip pat atkreiptas dėmesys į keistą teisėjų pakeitimą šioje byloje. 2003 metų kovo 12 dieną Civilinių bylų skyriaus pirmininko K.Ramelio sprendimu dėl trumpalaikės ligos byloje pirmininkaujanti kolegijos teisėja Danutė Gasiūnienė buvo pakeista teisėju G.Baziuliu.

Pasak K.Ramelio, A.Urmono pareiškimas prokurorams buvo atmestas, tuo metu jo pačio kreipimąsi Generalinė prokuratūra priėmė. Parlamentaras teigė šioje byloje esąs apklaustas kaip nukentėjusysis, o byla pradėta dėl teismo autoriteto žeminimo ir A.Urmono, kaip pareigūno, įgaliojimų viršijimo.

Vilniaus apygardos teismas 2003 metų pavasarį paskelbė, jog nėra įrodymų, kad K.Prunskienė slapta bendradarbiavo su KGB.

Jis pakeitė 1992 metų rugsėjo 14 dieną Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų kolegijos sprendimą, kad K.Prunskienė sąmoningai bendradarbiavo su KGB.


Šiame straipsnyje: RamelisUrmonasteismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių