Prokuroras prašys Seimo panaikinti N.Puteikio neliečiamybę

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipsis į Seimą prašydamas panaikinti valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikšičonių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovo Naglio Puteikio teisinę neliečiamybę.

Prokuroras dėl N.Puteikio imuniteto į Seimą kreipiasi Klaipėdos miesto apylinkės teismo prašymu. Šis teismas nagrinėja bylą, kurioje N.Puteikis kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba ir teismo sprendimo nevykdymu.

Konstitucija numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras. Kad būtų panaikinta Seimo nario neliečiamybė, už tai turi balsuoti daugiau kaip pusė Seimo narių.

N.Puteikis pats taip pat prašo panaikinti jo neliečiamybę, kad galėtų teisme atmesti, jo teigimu, nepagrįstus kaltinimus. Taip pat parlamentaras sako, kad teisme paaiškės, jog patvirtinus detalųjį planą, kurį derinti jis atsisakė ir atsidūrė teisme, miesto istorinėje dalyje būtų iškilę maždaug trisdešimties metrų pastatai.

N.Puteikis prieš teismą stojo atsisakęs vykdyti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) nutartį, kuria jo tuomet vadovaujamas Kultūros paveldo departamento Klaipėdos padalinys buvo įpareigotas suderinti žemės sklypo, esančio H.Manto g. 11, Klaipėdoje, detalųjį planą.

Verslininkų teigimu, jiems dėl to teko sustabdyti 24 mln. litų vertės investiciją.
Tuo metu N.Puteikis tvirtina įstatymų nepažeidęs, nes LVAT įpareigojo planą suderinti, jei tik jis atitiks įstatymų numatytus reikalavimus, o verslininkų pateiktas projektas esą neatitinka.

Klaipėdos bendrovė „Investicijų kvadrantas“ sklype ketino statyti gyvenamąsias ir administracines patalpas, prieš tai nugriovusi senąjį kino teatrą „Vaiva“. Vietos paveldosaugininkai sako, kad čia atsiradę stikliniai pastatai subjaurotų istorinę vietą, kurioje stovėjo pirklių namai, kitos patalpos.


Šiame straipsnyje: Naglis Puteikisneliečiamybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

mama

mama portretas
Kada jis dirbs,jei po tesimus jam reikia vaiksciot?

Algirdas

Algirdas portretas
Klaipėdos bendrovė „Investicijų kvadrantas“ sklype ketino statyti gyvenamąsias ir administracines patalpas, prieš tai nugriovusi senąjį kino teatrą „Vaiva“. Vietos paveldosaugininkai sako, kad čia atsiradę stikliniai pastatai subjaurotų istorinę vietą, kurioje stovėjo pirklių namai, kitos patalpos. .."Vaiva" - sovietinis šlamštas. Pirklių namų nebėra, po karo iš jų neliko netgi nepažeistų pamatų. Kur šioje sovietizuoto miesto dalyje dar išliko paveldo objektų ,kad juos galima būtų subjauroti? Koks teisės aktas nustato ,kad stikloidai blogai? Atrodo, kad tai vien tik Puteikio ir jo kompanijos nuomonę norima paversti įstatymu.

Rimantas

Rimantas portretas
Kas tas orakulas, žinovas,visų galų specialistas ,kuris nori įteikti visiem savo nuomonę kad stikliniai namai - menkaverčiai, negražus,užgožia ,bjaurioja aplinką ir gadina senamiesčius? Dažnai būnu Leipcige, Dresdene,ten kažkodel juos stato visose tuščiose, kadaise išgriautose vietose ir net pačiuose senamiesčiuose .Gal vokiečių paveldininkai yra kokie beraščiai, nieko neišmananantys žmogeliai lyginant su mūsų Klaipėdos šviesuliu?
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių