Prokuroras nori nušalinti „mailiaus“ bylą nagrinėsiančią teisėją

Generalinė prokuratūra trečiadienį pareiškė nušalinimą vadinamąją mailiaus bylą nagrinėsiančiai Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo teisėjai Reginai Gudienei.
Posėdyje prokuroras Dainius Baraniūnas teigė, kad ši vertino kaltinime išdėstytas išdėstytas aplinkybes, galimus prieštaravimus.

„Jeigu ta pačia sudėtimi toliau iš esmės byla bus nagrinėjama, būtų pažeistos įstatyme numatyta nuostatos, kad kiekvienas asmuo turi teisę į nešališką teismą. Dėl objektyvumo ir teisingumo gerbiama teisėja turi nusišalinti“, - sakė D.Baraniūnas.

Ši teisėja „mailiaus“ bylą buvo grąžinusi prokurorams dėl esą netinkamai surašyto kaltinamojo akto. Tuomet apylinkės teismas argumentavo, kad kai kuriems kaltinamiesiems pareikštas kaltinimas nėra konkretus. Tačiau Vilniaus apygardos teismas nurodė bylą nagrinėti teisiamajame posėdyje.

Teismas nutartį dėl nušalinimo skelbs ketvirtadienį.
Teisėjos nušalinimui pritarė tik vienas iš keturių byloje dalyvaujančių advokatų. Be to, į teismą neatvyko du kaltinamieji - Skirmantas Miškinis ir Jonas Jacunskas, jiems šaukimai neįteikti. Taip pat į posėdį neatvyko penki advokatai. Dauguma jų buvo užimti kitose bylose ir prieš teismo posėdį įspėjo teisėją dėl įsipareigojimų kitiems klientams.
Nedalyvaujant kaltinamiesiems, teismas bylos nagrinėti iš esmės negalėjo, todėl spręsti tik organizaciniai klausimai.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) ir Generalinės prokuratūros tirtoje byloje vienas iš devynių įtariamųjų yra buvęs Lietuvos banko vadovas ir ambasadorius Romualdas Visokavičius. Teismui jis prisistatė pensijoje esančiu mokslų daktaru ir ambasadoriumi. Posėdyje jis pasirodė be savo advokato Juozo Gaudučio, kuris tuo metu dalyvavo kitoje byloje.

Šioje byloje bus teisiamas ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas inspektorius Albertas Brinkys. Byloje teisiamos ir dvi jaunos moterys - Inga Dagytė Riškė ir Ingrida Jasonienė.

Organizuotos nusikalstamos grupuotės nariams pateikti kaltinimai dėl neteisėtos juridinių asmenų veiklos, dokumentų suklastojimo ir jų panaudojimo, tarpininko kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo, pasikėsinimo apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą.  
Kitas kaltinamasis Vytautas Petrušonis žurnalistams sakė, kad nėra padaryta net menkiausių pažeidimų ir prokuratūrai net nereikėjo pradėti bylos.
Verslininkas skundėsi, kad ši byla sužlugdė jo ir septynių bendrovių, kurios ketino naudoti geriausias ir naujausias technologijas, verslą.
Jis negailėjo karčių žodžių žiniasklaidai, kuri demonstravo vaizdo medžiagą su apleistomis fermomis, pranešdama, esą čia turėjo būti auginamos žuvys.
V.Petrušonis teigė, kad fermas norėta suremontuoti ir žuvis auginti moderniose patalpose, kurios prilygtų klinikų operacinėms.

Pasak FNTT, kaltinimai dėl įvykdytų keliasdešimties nusikalstamų veikų pateikti devyniems fiziniams asmenims. Vienas asmuo, padėjęs atskleisti organizuotos grupės narių padarytas nusikalstamas veikas, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.
Baigtame tyrime išaiškinta, kad organizuotai grupei vadovavo Lietuvoje ir užsienyje veikiančių baldais prekiaujančių įmonių savininkas Egidijus Gesevičius.

Bylos duomenimis, jo organizuota nusikalstama grupė, prisidengusi veiklos nevykdančiomis septyniomis Lietuvos ir viena užsienio įmone, 2009-2010 metais klastodama dokumentus, steigdama fiktyvias įmones, kyšininkaudama, papirkinėdama ir skatindama piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, pasikėsino apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą - 10 mln. litų iš Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto.
Šios lėšos buvo skiriamos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 metų veiksmų programos antrosios prioritetinės krypties „Akvakultūra, žvejyba vidaus vandenyse, žuvininkystės ir akvakultūros produktų perdirbimas ir rinkodara“ priemonės „Žuvininkystės ir akvakultūros produktų perdirbimas ir rinkodara“ veiklos sritį „Investicijos į akvakultūros įmones“.
Grupuotė pastarojo nusikaltimo nebaigė dėl priežasčių, nepriklausančių nuo jų valios - FNTT pareigūnai užkirto kelią nusikaltimui.
Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už įvykdytas nusikalstamas veikas įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.
Šioje byloje liudytoju apklaustas žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.
Ikiteisminis tyrimas dėl siekio apgaule užvaldyti ES lėšas pradėtas praėjusių metų sausio 27 dieną.


Šiame straipsnyje: mailiaus byla

NAUJAUSI KOMENTARAI

Visokavičiau

Visokavičiau portretas
už beveik 50 000lt neįmanoma apstatyti keturių kambarių itališkais baldais , net už savikainą . Tą , ką man teko matyti per Janutienės laidą , kur jūs demonstravot savo įsigytus baldus , vertinčiau vienu nuliu daugiau ( aišku , ne po kablelio) . Esate visiškas akiplėša .

Aldona

Aldona portretas
Ūkinė veikla turi būti planinga, centralizuota, neprieštarauti visuomenės gyvenimo normoms. Kažkodėl verslininkai griebiasi keistų dalykų ir žlunga, nes neturi reikiamos kvalifikacijos, patyrimo, išteklių.

Kostas

Kostas portretas
Gerb. Aldona, apie kokias verslininkų moralės normas kalbate? Kokie jie verslininkai, tai gudrūs sukčiai, kurie net neturėjo menkiausio tikslo ką nors nuveikti, o paprasčiausiai pavogti 10 milijonų ES pinigų. Ką, gal mažai pavyzdžių, kuomet ES lėšos vagiamos, grobstomos, savinamos be jokio sąžinės graužimo. Beje, be reikalo apie sąžinę užsiminiau, pas tuos banditus sąžinė prarasta jau sovietinės okupacijos metais, ištikimai tarnaujant ir šiknalaižiaujant komunistų partijai.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių