Prokurorai tirs, kaip buvę Kalvarijos vadovai skirstė socialinės paramos lėšas

Kalvarijos savivaldybės vadovai įtaria, kad prieš trejus metus prie valdžios vairo buvę politikai galėjo neskaidriai skirstyti socialinės paramos lėšas. Rajonui tuomet vadovavę politikai tikina, esą šių pinigų būta daugiau nei pakankamai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pavedimu Marijampolės apylinkės prokuratūra tirs 2007-2008 metais Kalvarijos meru dirbusio Vinco Plikaičio ir jo pavaduotojo Tomo Minsevičiaus veiklą. Įtarimų sukėlė 200 tūkst. litų, panaudotų gyventojų skoloms už komunalines paslaugas padengti.

Dabartiniai Kalvarijos vadovai įtaria, kad šiais pinigais padengtos ne tik vargingų kalvarijiečių, bet ir savivaldybės tarybos narių artimųjų, giminaičių, partijos bendražygių skolos, rašo "Lietuvos žinios".

Kalvarijos savivaldybės administracijos direktorius Valdas Aleknavičius sakė išsiaiškinęs, kad skirstant socialinės paramos lėšas, nemenkos pinigų sumos buvo skirtos tarybos nario Vladimiro Nurutdinovo žmonos skolai už vandenį padengti. Taip pat sumokėta buvusios savivaldybės administracijos direktorės Laimutės Misiukevičienės uošvės skola už vandenį.

21 tūkst. litų skolai už šildymą grąžinti skirta Aurimui Galianovui, kuris pretendavo į Kalvarijos savivaldybės tarybą tame pat tuometės Krikščionių demokratų partijos kandidatų sąraše, kaip ir mero pareigas ėjęs V.Plikaitis.

Lėšas skirsčiusiai komisijai vadovavo vicemeras socialdemokratas T.Minsevičius.

"Įtarimų yra ir daugiau. Abejojame, kad skaidriai buvo perkamos prekės, sudarinėjami kiti sandoriai. Todėl ir kreipėmės į STT, kad viską išsiaiškintų", - kalbėjo A.Aleknavičius.

Buvęs Kalvarijos savivaldybės meras, dabar partijos "Tvarka ir teisingumas" Kalvarijos skyriaus vadovas V.Plikaitis teigė pirmą kartą girdįs apie jam metamus įtarimus.

"Kiek prisimenu, 2007-ųjų pabaigoje savivaldybei liko daug lėšų, skirtų nemokamam mokinių maitinimui. Įstatymais buvo leista tuos pinigus panaudoti kitoms socialinės paramos sritims. Tuomet tarybos sprendimu buvo nutarta padengti kalvarijiečių skolas už komunalines paslaugas", - teigė V.Plikaitis.

Jis sakė, kad buvo sudaryta paramos skirstymo komisija, tačiau realiai komisija pinigų neskirstė, nes jų buvo tiek daug, kad užteko visų prašiusiųjų skoloms padengti. V.Plikaičio teigimu, dalį sutaupytų lėšų savivaldybė grąžino į valstybės biudžetą, nes neturėjo jų kur panaudoti.

"Manau, man metami kaltinimai - viso labo dabartinės valdžios rinkimų politikavimas", - gynėsi V.Plikaitis.

Marijampolės apylinkės vyriausiojo prokuroro Rimanto Bradūno teigimu, STT sukaupta medžiaga prokuratūros dar nepasiekė, todėl jos komentuoti jis negali.

Tai ne pirma istorija, į kurią įsipainiojo buvę Kalvarijos vadovai. Šiuo metu prokuratūroje tiriama "auksinių plytelių" baudžiamoji byla.

Prieš trejetą metų Kalvarijos savivaldybė neįgaliųjų būstų pritaikymui iš specialios programos fondo buvo gavusi 73,6 tūkst. litų, dar 19 tūkst. litų buvo skyrusi iš savo biudžeto. Patikrinus remonto darbus, paaiškėjo, kad jie atlikti nekokybiškai ir gerokai prastesnėmis medžiagomis, nei nurodyta savivaldybei pateiktose sąmatose - kai kurių medžiagų kaina nurodyta 3-4 kartus didesnė nei tuo metu buvusi rinkoje.

Savivaldybei pateiktoje darbų sąmatoje kur kas brangiau nei realiai įkainoti ir daugelis remonto darbų.

Pasak prokuroro Giedriaus Šalaševičiaus, įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba siekiant turtinės naudos pateikti buvusiam Kalvarijos savivaldybės vicemerui, šiuo metu savivaldybės tarybos nariui T.Minsevičiui. Įtarimai pareigų neatlikimu pateikti ir kitiems penkiems savivaldybės administracijos valdininkams, kai kurie jų dėl įtarimų nušalinti nuo pareigų. Pirminiais duomenimis, viešųjų pirkimų komisijos nariai surengė fiktyvų viešųjų pirkimų konkursą ir neprieštaravo T.Minsevičiaus suregztam pasipelnymo planui. Įtariama, kad dalis pinigų, skirtų neįgaliųjų būstams renovuoti, galėjo atsidurti jo kišenėje.


Šiame straipsnyje: Kalvarijasocialinės išmokos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių