Prokurorai nutraukė tyrimą dėl LATGA-A veiklos

Vilniaus apygardos prokuratūra trečiadienį nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) veiklos.

Apie tokį prokurorų sprendimą ketvirtadienį pranešė LATGA-A. Tai BNS patvirtino ir Generalinė prokuratūra. Pasak prokurorų, autoriai santykius su agentūra turėtų aiškintis civilinio proceso tvarka.

„Pagal autorių iniciatyvinės grupės kolektyvinį pareiškimą atlikus ikiteisminį tyrimą bei nenustačius LATGA-A veikloje bei jai vadovaujančių asmenų veiksmuose nusikalstamų veikų požymių, ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė konstatavo, kad autorių grupė neišnaudojo visų kitų galimybių ir priemonių, numatytų LATGA-A veiklą reglamentuojančiuose norminiuose aktuose bei narystės sutartyje, kilusiam konfliktui išspręsti. Iš ikiteisminio tyrimo medžiagos matyti, kad tarp LATGA-A ir grupės autorių yra susiklostę santykiai, kurie vertinami kaip civilinio teisinio pobūdžio. Visi su LATGA-A susiję klausimai turi būti sprendžiami civilinius teisinius santykius reglamentuojančiais įstatymais civilinio proceso tvarka“, - sakoma Generalinės prokuratūros rašte BNS.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas birželį, kai 95 LATGA-A priklausantys autoriai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydami ištirti agentūros veiklą.

Organizacija kaltinta išpūstomis administravimo išlaidomis, neaiškia lėšų skirstymo tvarka ir autorių neinformavimu apie agentūros veiklą. Pareiškimą prieš LATGA-A vadovybę pasirašė Andrius Mamontovas, Raigardas Tautkus, Gabrielius Liaudanskas (Svaras), Marijonas Mikutavičius, Šarūnas Mačiulis, Igoris Kofas, grupių „Happyendless“, „Biplan“, „Reberlheart“ nariai ir kiti autoriai.

„Ikiteisminio tyrimo metu buvo tiriami 2010-2011 metų komandiruočių sąrašai, transliuotojų televizijų ataskaitos-informacija apie kūrinių panaudojimus programose, bendros administravimo sutartys ir kita. Tyrimo metu gauta ir Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos operatyvaus patikrinimo 2011 m. spalio 17 d. pažyma. Minėto patikrinimo metu LATGA-A veikloje pažeidimų nenustatyta. Prie ikiteisminio tyrimo medžiagos buvo prijungta tipinė LATGA-A narystės sutartis, kurioje nurodyta, kad ginčai kilę tarp šalių, vykdant šią sutartį, sprendžiami LATGA-A Taryboje, o šalims nesusitarus – teismine tvarka“, - aiškina prokuratūra.

Agentūros vadovas Edmundas Vaitekūnas prokuratūros sprendimą vertina kaip savo veiklos skaidrumo įrodymą.

„Dėmesio mūsų veiklai niekada nestigo ir tai natūralu – atstovaujame daugiau nei keturis tūkstančius Lietuvos autorių, giname jų interesus, skirstome lėšas, surinktas už jų kūrinių panaudojimą. Žinoma, nemalonu, kai nesutarimai tarp autorių ir jų pačių įkurtos, jų interesus atstovaujančios organizacijos pasiekia teisėsaugos institucijas, tačiau dabar, įrodę, kad mūsų veikla visiškai skaidri, tikimės didesnio autorių pasitikėjimo“, – prokuratūros sprendimą LATGA-A pranešime komentuoja jos generalinis direktorius E.Vaitekūnas.

Tuo metu G.Liaudanskas teigė, kad autorių kelti klausimai dėl LATGA-A veiklos lieka neatsakyti.

„Būtų gerai vis tiek tuos atsakymus gauti, reikia galvoti, kaip tai dabar padaryti. Jeigu tikrai tyrimas nutrauktas, tai gavome antausį ne tik nuo LATGA-A, bet ir nuo valdžios struktūrų“, - BNS sakė atlikėjas.

LATGA-A yra autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija, įkurta 1990 metais. Jos tikslas - kolektyviai administruoti autorių teisių turėtojų teises, rinkti ir paskirstyti autorinį atlyginimą už kūrinių panaudojimą, koordinuoti asociacijos narių veiklą, užtikrinti kuo platesnį Lietuvos ir užsienio autorių kūrinių panaudojimą, užkirsti kelią autorių teisių pažeidimams.


Šiame straipsnyje: LATGA-AAutorių teisės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kultūrinis nuosmukis

Kultūrinis nuosmukis portretas
Knygų leidyba neturi būti verslininkų rankose. Šiuo metu knygos ir knygininkai neturi pagarbos.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių