Prokurorai nori P.Gražuliui ir K.Uokai iškelti baudžiamąsias bylas (papildyta)

Šią savaitę Generalinė prokuratūra kreipsis į Seimą prašydama leisti baudžiamojon atsakomybėn patraukti du Seimo narius – Petrą Gražulį ir Kazimierą Uoką.

„Jų atžvilgiu norime pradėti baudžiamąsias bylas. Nesakome, kad jie kalti, bet norint viską ištirti reikia pradėti ikiteisminius tyrimus“, - portalui sakė laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Raimondas Petrauskas.

Pasak jo, kelti per gėjų eitynes pasižymėjusiems parlamentarams baudžiamąsias bylas, jų prašė ir grupė Seimo narių, nepatenkintų, kad policija iki šiol P.Gražulį ir K.Uoką ruošėsi bausti tik dėl administracinių teisės pažeidimų.

„Jei Seimas duos sutikimą patraukti baudžiamojon atsakomybėn P.Gražulį ir K.Uoką, jiems bus pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodesko 284 ir 286 straipsnius”, - teigė R.Petrauskas.

Už pasipriešinimą policijos pareigūnams ir viešosios tvarkos pažeidimą parlamentarams gali grėsti net laisvės atėmimo bausmė iki trejų metų.

P.Gražulio ir K.Uokos administracinės bylos jau buvo pasiekusios teismą, tačiau praėjusį trečiadienį Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas šią bylą grąžino policijos pareigūnams. Teismas konstatavo, jog tam, kad būtų imamasi nagrinėti bylas, reikia išankstinio Seimo sutikimo leisti suvaržyti minėtų parlamentarų laisvę. Mat už K.Uokos ir P.Gražulio nusižengimą gresia ne tik bauda, bet ir areštas.

Gavę šį teismo sprendimą, Vilniaus 1-ojo policijos komisariato pareigūnai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad ši kreiptųsi į Parlamentą dėl Seimo narių laisvės suvaržymo.

Administracinių teisės pažeidimų protokolai P.Gražuliui ir K.Uokai buvo surašyti šių metų gegužės 19 dieną už gegužės 8 d. Vilniuje, per gėjų eitynes įvykusį incidentą – Seimo nariai peršoko eitynių dalyvius ir jų priešininkus skyrusią metalinę tvorą ir pasipriešino juos bandžiusiems sutramdyti policijos pareigūnams.

„Absurdo teatras. Kitaip pavadinti to, kas vyksta valstybėje negaliu. Anksčiau buvo komunistų valdžia, o dabar gėjų. Jie manęs nepalauš, gali tik sulaužyti, tegul sodina, tegul, ką nori daro, tegul nušauna galų gale, bet aš šitoms nesąmonėms nepasiduosiu “, - išgirdęs, kad jam ruošiamasi kelti baudžiamąją bylą portalui sakė P.Gražulis.

P.Gražuliui nemalonumais kvepia ne tik dėl per gėjų eitynes pažeistos viešosios tvarkos, bet ir dėl vieno pasisakymo laidoje. „Kažkoks gėjus ant manęs dėl butaforinio šautuvo pareiškimą parašė ir dėl to turėjau valandą aiškintis prokurorams“, - tik išėjęs po apklausos prokuratūroje portalui kalbėjo Seimo narys.

Laidos „Super LT“, prieš gėjų eitynes filmuotame siužete, paklaustas kaip ruošiasi protestuoti prieš gėjų eitynes, P.Gražulis parodė darbo kabinete esantį butaforinį šautuvą ir pajuokavo, kad jį užsitaisys druska ir gal kažkam pataikys į užpakalį.

„Kiekvienam sveiko proto žmogui aišku, kad to šautuvo niekaip neužtaisysi, o čia, matote, kažkokiam gėjui mano pasisakymas nepatiko, pareiškimą parašė ir prokuratūra jį tiria. Absurdas. Kai mane vandeniu gėjus apipylė, policininkai paaiškino, kad tai tik administracinis nusižengimas, o kai kažkoks gėjus pasiskundė, man grąsinama baudžiamąja byla“, - piktinasi P.Gražulis.


Šiame straipsnyje: uokaGražulisgėjų eitynės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių