Prokuratūra dar kartą pratęsė tyrimą dėl V.Pociūno žūties

Generalinė prokuratūra dar kartą pratęsė ikiteisminio tyrimo terminą Vytauto Pociūno mirties priežasčiai ir aplinkybėms nustatyti.

Prokuratūra BNS informavo, kad terminas pratęstas iki vasario 29 dienos, kadangi laukiama teisinės pagalbos prašymo vykdymo. Ankstenis terminas galiojo iki 2011-ųjų gruodžio 31 dienos.

„Šiuo atveju įstatymai nenumato ikiteisminio tyrimo sustabdymo galimybės, todėl tyrimas tęsiamas, kol bus gauti visi reikiami dokumentai ir prokurorai galės priimti atitinkamą sprendimą“, - teigiama BNS atsiųstame atsakyme.

V.Pociūnas žuvo Baltarusijoje, Breste, 2006 metų rugpjūčio 23 dieną prieštaringomis aplinkybėmis iškritęs pro viešbučio „Inturist“ kambario langą. Lietuvos generalinė prokuratūra tada tyrimą baigė išvada, kad įvyko nelaimingas atsitikimas.

Tačiau V.Pociūno artimieji ir visuomeninės organizacijos per teismus pasiekė, kad bylos nagrinėjimas būtų kelis kartus atnaujintas.

Trečią kartą, teismui įpareigojus atnaujinti tyrimą, prokurorai pripažino, kad V.Pociūnas galėjo būti ir nužudytas bei ėmė tirti šią versiją.

„Vis tiek išaiškės kas nors. Viltis yra. Jei ne dabar, kad ir po 50-ties metų, yra vaikai, auga anūkai“, - BNS sakė V.Pociūno našlė.

2010 metais Generalinė prokuratūra pranešė, kad eksperimento, kuris atliktas vykdant teismo nutartį, metu buvo tikrinama versija dėl V.Pociūno kritimo per langą mechanizmo - ar jis galėjo pats iškristi pro langą. Prokurorai teigė, kad eksperimento rezultatai sudaro pagrindą planuoti tolesnį ikiteisminį tyrimą.

Per atnaujinto ikiteisminio tyrimo laikotarpį atliktos specialistų apklausos, pateiktos užduotys atlikti objektų tyrimą, gautos specialistų išvados. Pasak prokurorų, atlikti vaizdo, trasologinis, pluoštinių medžiagų bei informacinių technologijų tyrimai.

Pernai 22 dieną Valstybės saugumo departamento (VSD) sudaryta komisija pareiškė negalinti nustatyti, ar yra priežastinis ryšys tarp V.Pociūno žūties ir jo pareigų, susijusių su VSD veikla, nes Generalinė prokuratūra dar nėra pateikusi vertinimo, ar buvęs saugumo karininkas žuvo dėl nusikaltimo.

Tuo pačiu tarnybinio patikrinimo išvadose buvo kartojama, kad 2006 metais Baltarusijoje mįslingomis aplinkybėmis žuvęs V. Pociūnas kaimyninėje šalyje viešėjo kaip Užsienio reikalų ministerijos pareigūnas ir jokių VSD užduočių nevykdė.


Šiame straipsnyje: Vytautas Pociūnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jurijus Subotinas

Jurijus Subotinas portretas
. Prokuratura, galvoju ipac Kliunka viska zino del Pociuno zuties. Zino butent todel nieko nesako, kadangi jei suzinos tiesa Lieuvos visuomiene tai ir tai Pociunienei ir paciai valdininku sistemai bus laaabai geda. ...o buvo taip, kad sitas"desantininkas" katapultavosi is viesbucio Breste "Inturist" 9 -to auksto 907 numerio, po to, kai nesumokejo kurvom uz paslaugas. Atejo sutenerius ir pastume, kai jis bande rekti pagalbos per atidaryta langa. Pasidulkinai - tai sumokek o ne rodyk savo diplomatini pazimejima, stai ir gavo ko pats nusipelno - жадность фраера сгубила... туда ему и дорога. IR NEREIKIA IS SAJUDINIO SHUDO DARYTI DIDVYRIO! VISAS BRESTAS IR MINSKAS APIE TAI ZINO O CIA VAIDINA, KAD ATSIEIT... "NEZINO" ir..."pratese tyrima". .

nieko gero

nieko gero portretas
Pakolei neisdrebs J.L.D. trijules, tolei nieko neistirs.

linkiu

linkiu portretas
tam jurijui subotinui vieną kartą išlėkti pro langą iš 10 aukšto ir kad jo ruskio rusiškų giesmių mes negirdėtume. Įsiropštė jis , kaip kokia trichinelė , į Lietuvą ir dergia ruskių ir mūsų oligarchėlių sąmokslo nužudytą Pociūną. Kad ir kaip stengtųsi tokie subotinai, mūsų tautos priešai, dergti nepriklausomybės aukas, jais tiki tik tokie patys subotinai, t.y. azijatai, ruskiai
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių