Prokuratūra bandė aiškintis, kas nutekino informaciją apie „Snorą“

Generalinė prokuratūra dar praėjusių metų pabaigoje bandė aiškintis, kas neteisėtai atskleidė informaciją apie valstybės institucijų planuojamus veiksmus banko „Snoras“ atžvilgiu, bet ikiteisminio tyrimo nepradėjo.

Prokurorai teigia tuomet nenustatę, kad duomenis žiniasklaidai būtų pateikę valstybės tarnautojai.

Pirminis tyrimas atliktas pagal Seimo nario Sauliaus Stomos prašymą.

Praėjusių metų lapkričio 18 dieną S.Stoma kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas ištirti, ar nebuvo nusikalstamai nutekinta informacija apie ruošiamus veiksmus prieš banko akcininkus. Savo įtarimus jis grindė dienraščio „Lietuvos rytas“ publikacija, kurioje pranešta, kad valstybės institucijos rengia ataką prieš banką. Po dviejų dienų „Snoras“ buvo nacionalizuotas.

Sausio pradžioje parlamentaras sulaukė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro Irmanto Mikelionio atsakymą, kad ikiteisminis tyrumas nebus pradėtas.

„Generalinė prokuratūra netoleruoja, kad dalykinių pasitarimų turinys ar atskiri jo fragmentai tretiesiems asmenims taptų žinomi pažeidžiant nustatytą tvarką. Atsižvelgiant į tai, kad 2011.11.15. dienraščio “Lietuvos rytas„ straipsnio “Įsakymas: sutrypti lietuviškus bankus„ kai kurie teiginiai gali būti vertinami kaip dalinai atitinkantys 2011 lapkričio 9-14 dienomis Generalinėje prokuratūroje vykusias iš Lietuvos banko gautos medžiagos vertinimo ir organizacines procedūras, kuriose dalyvavo kelių institucijų pareigūnai, buvo atlikti tam tikri patikrinimo veiksmai. Duomenų apie tai, kad minėtame straipsnyje esančią informaciją dienraščiui pateikė valstybės tarnautojai, negauta“, - rašė prokuroras.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas trečiadienį išsiuntė užklausą prokuratūrai, kodėl ikiteisminis tyrimas dėl slaptos informacijos atskleidimo nėra vykdomas.

Iš FNTT vadovo pareigų atleistas V.Gailius trečiadienį žurnalistams per spaudos konferenciją neigė savo kaltę dėl galimo informacijos atskleidimo banko „Snoras“ akcininkams ar laikraščiui.

„Jeigu eina kalba apie banko “Snoras„ tyrimo pradžios nutekinimą vienai ar kitai žiniasklaidos priemonei, ar banko akcininkams, šia informacija aš disponavau keletą mėnesių. Manau, dėl tos informacijos jau seniai turėjo pradėtas ikiteisminis tyrimas, jeigu padaryta žala valstybei“, - tvirtino buvęs FNTT direktorius.

Jis pranešė, kad prieš dvi savaites asmeniškai kreipėsi į prokuratūrą dėl tokio ikiteisminio tyrimo pradėjimo, bet atsakymo kol kas nesulaukė.

„Aš asmeniškai, kaip teisininkas įvertinęs situaciją, prieš dvi savaites kreipiausi į prokurorą, matydamas, kad galbūt šituose veiksmuose yra piktnaudžiavimo požymių, reikia ieškoti šio galimai nusikalstamo veiksmo motyvų. Nežinau, koks atsakymas dėl mano pareiškimo prokuratūrai pradėti ikiteisminį tyrimą, manau, tyrimas bus pradėtas ir į visus klausimus bus atsakyta“, - kalbėjo V.Gailius.

Vyriausybė pernai lapkričio 16-ąją priėmė sprendimą nacionalizuoti „Snorą“, o gruodžio 7-ąją bankui iškelta bankroto byla.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis antradienį panaikino FNTT direktoriaus Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado leidimus dirbti su slapta informacija, o trečiadienį atleido juos iš pareigų.

Ministras sakė, kad leidimą dirbti su slapta informacija panaikino gavęs Valstybės saugumo departamento (VSD) teikimą.

BNS žiniomis, patikrinimai buvo atliekami dėl galimo informacijos nutekinimo apie banką „Snoras“. Aiškinamasi, kokiu būdu duomenys apie rengiamus pareigūnų veiksmus pernai lapkritį pateko „Snoro“ akcininkams.


Šiame straipsnyje: Snoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

ruta

ruta portretas
Tik , deja , saugumas save pats baige deskreditoti . Kaip sake a.a. V. Pociunas , Lietuva prazudys saugumas ir zydrumas ...

Skeptikas

Skeptikas portretas
Man pradeda patikti Lietuvoje. Prokurorai teigia nenustatę, kad duomenis žiniasklaidai būtų pateikę valstybės tarnautojai. Tačiau Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis atleidžia FNTT direktorų Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą dėl to, kad šie nutekino informaciją. Jėga.

gyventojas

gyventojas portretas
Ir kada gi sulauksime kai visi savo pareigas atliks dorai ?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių