Prezidentės patarėjas socialdemokratams siūlo pirmalaikių rinkimų imtis patiems

Socialdemokratams, kurie šeštadienį kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydami pirmalaikių Seimo rinkimų, jos vyriausiasis patarėjas Nerijus Udrėnas primena, jog tokios iniciatyvos - Seimo valioje.

"Norėčiau priminti, kad Seimas pats turi galimybę susitarti ir pasileisti, todėl socialdemokratų partija galbūt turėtų aktyviau tartis su Seimo nariais ir tokį sprendimą priimti. Nereikia visada žiūrėti į prezidentę, ką ji pasiūlys", - antradienį komentuodamas socialdemokratų kreipimąsi interviu Žinių radijui sakė N.Udrėnas.

Tačiau tuo pačiu prezidentės patarėjas leido suprasti, jog pirmalaikiai rinkimai šalies vidaus problemų neišspręstų, tik sukeltų daugiau sumaišties.

"Reikia susitarti, kas svarbiau - priimti svarbius energetinius projektus, ar kelti sumaištį", - sakė prezidentės patarėjas.

Opozicijoje esantys socialdemokratai šeštadienį kreipėsi į prezidentę D.Grybauskaitę prašydami pirmalaikių Seimo rinkimų, nors šalies vadovė prieš kelias dienas pareiškė, kad dabartinė Vyriausybė gali dirbti, ir neturi konstitucinių įgaliojimų savarankiškai paleisti Seimą.

Kreipimuisi į prezidentę balsavimu šeštadienį pritarė Socialdemokratų partijos taryba, nors ir jos posėdyje ir buvo pastebėta, kad šalies vadovė tokių realių įgaliojimų neturi. Socialdemokratai parlamento rinkimus siūlo surengti kartu su vietos valdžios rinkimais kitų metų vasarį.

"Pirmalaikių rinkimų norime, nes didėja valstybės skola, nedarbas, emigracija, Europos Sąjungos (ES) lėšos įsisavinamos neatsakingai. Matome, kad dabartinė Vyriausybė valdyti nesugeba", - tarybos kreipimąsi BNS komentavo partijos vadovas Algirdas Butkevičius.

Konstitucija numato, kad Respublikos Prezidentas pirmalaikius Seimo rinkimus gali skelbti, jeigu Seimas per 30 dienų nuo pateikimo nepriėmė sprendimo dėl naujos Vyriausybės programos arba nuo Vyriausybės programos pirmojo pateikimo per 60 dienų du kartus iš eilės nepritarė Vyriausybės programai, taip pat Vyriausybės siūlymu, jeigu Seimas pareiškia tiesioginį nepasitikėjimą Vyriausybe.

Prezidentė prieš kelias dienas pareiškė, kad kol įmanoma priimti sprendimus ir patvirtinti biudžetą, Vyriausybė gali dirbti ir turėdama mažumos paramą parlamente.

Valdančioji keturių partijų koalicija Seime turi 69 parlamentarų paramą iš 140. Tris atstovus Seime turi Valstiečių liaudininkų sąjunga su valdančiaisiais yra pasirašiusi paramos sutartį, tačiau grasina ją nutraukti. Opozicija skelbia turinti 65 Seimo narių palaikymą.


Šiame straipsnyje: Seimo rinkimaisocialdemokratai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių