Prezidentės įtūžį sukėlęs aplinkos ministras lieka poste

Prezidentės Dalios Grybauskaitės smarkiai sukritikuotas aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas liks savo pareigose.

Premjeras jau seniai padėjo tašką

Premjeras Andrius Kubilius trečiadienį sakė iš Aplinkos ministerijos yra gavęs žinių apie tai, kad vykdomi visi projektai, dėl kurių ministrui priekaištavo valstybės vadovė.

„Realizuojami jau seniai numatyti veiksmai. Ministerijai yra pateikti atliekų tvarkymo projektai, kuriems iš Europos Sąjungos fondų numatyta skirti apie 450 milijonų litų. Iš tikrųjų, tas atsilikimas, kurį pastaruoju metu matėme šioje srityje, yra įveikiamas“, - tvirtino Vyriausybės vadovas.

„Realus pajudėjimas yra ir kitose srityse, dėl kurių buvo priekaištauta. Pavyzdžiui, išgirsti Prezidentės raginimai dėl miškų srities tvarkymo“, - kalbėjo A.Kubilius. 

Jis pripažino, kad dar lieka nemažai dalykų, dėl kurių teks tęsti diskusijas: „Tarkim, dėl regioninių rūšiavimo ir deginimo gamyklų. Klaipėdoje šis projektas stumiasi į priekį, Vilniuje, kaip žinia, tebevyksta diskusijos. Tačiau pajudėjimas yra“. 

„Viskas, kas reikalinga, yra pateikta“, - pridūrė premjeras. 

A.Kubilius pareiškė „jau seniai padėjęs tašką“ diskusijoje, ar reikia keisti aplinkos ministrą. „Tiesą sakant, niekada ir nepradėjau tos diskusijos“, - tvirtino Vyriausybės vadovas, pridūręs, kad G.Kazlausko kompetencijos klausimas nesvarstomas ir jis nebus atleidžiamas iš ministro pareigų. 

Tačiau premjeras spėjo, kad artėjant kitąmet vasarį įvyksiantiems savivaldos rinkimams Seimo opozicija gali bandyti interpeliacijos būdu pareikšti nepasitikėjimą G.Kazlausku. 

Gerbia Prezidentės nuomonę

Paties aplinkos ministro trečiadienį nebuvo Vilniuje. Jis išvykęs su vizitu į užsienį.

Aplinkos viceministro Arūno Zabulėno tvirtinimu, daugelis projektų, dėl kurių priekaištavo D.Grybauskaitė, kaip tik pastarosiomis dienomis suėjo terminai. „Buvo numatyta, kad iki rugsėjo 15 dienos turi būti ministerijai pateikti projektai dėl atliekų tvarkymo ir ES lėšų panaudojimo tam. Tie projektai laiku buvo pateikti. Dabar jie bus įvertinti ir ES parama paskirstyta“, - sakė A.Zabulėnas.

Jo teigimu, ministerija nedirbo per vangiai, įgyvendindama tuos projektus, dėl kurių priekaištavo valstybės vadovė. „Nežinau. Tiesiog taip sutapo – šiomis dienomis pareikštas toks aukštas dėmesys tiems projektams ir su jais susijusioms problemoms, ir kaip tik sukako terminai, kada tie projektai turėtų būti pateikti ministerijai“, - kalbėjo pareigūnas.

Žurnalistų paklaustas, kodėl Prezidentė pasirinko priekaištų ministrui laiką kaip tik prieš pat pasibaigiant atliekų tvarkymo projektų pateikimo laikotarpiui, A.Zabulėnas atsakė diplomatiškai: „Tai Prezidentės nuomonė ir aš ją gerbiu“.

Pozicijos kol kas nekeičia 

Praėjusią savaitę Vyriausybė paskelbė, kad Aplinkos ministerija įsipareigojo iki rugsėjo 15 dienos pateikti visus reikalingus atliekų tvarkymo regioninių projektų dokumentus. Be to, iki spalio 1 dienos ministerija turi išspręsti klausimą dėl pavojingų atliekų sąvartyno projekto finansavimo ir įgyvendinimo. Ministras taip pat jau pristatė Vyriausybei miškų urėdijų pertvarkymo strategiją.

Tai buvo susitarta per premjero Andriaus Kubiliaus susitikimą su aplinkos ministru G.Kazlausku, įvykusiu po to, kai D.Grybauskaitė pažėrė priekaištų ministerijos vadovui.

Prezidentė kol kas savo pozicijos dėl aplinkos ministro nekeičia. Pasak jos atstovo spaudai Lino Balsio, Aplinkos ministerijos darbo planai perduoti Vyriausybei, todėl D.Grybauskaitė dar neturėjo galimybių susipažinti su jais. Esą tik tuomet, kai valstybės vadovė susipažins su pateiktais ministro G.Kazlausko darbo planais, tuomet ir bus galimas naujas jo įvertinimas.

Valdantieji ministro likimo nesprendė

Praėjusią savaitę Prezidentė, susitikusi su aplinkos ministru, smarkiai jį sukritikavo, apkaltinusi G.Kazlauską „absoliučiu neveiklumu“ įvairiose srityse, tarp jų – ir dėl Europos Sąjungos šimtamilijoninių lėšų įsisavinimo atliekų tvarkymui.

G.Kazlauską į aplinkos ministrus delegavusios Tautos prisikėlimo partijos vienas vadovų Dainius Budrys trečiadienį pareiškė, kad premjeras remia šį ministerijos vadovą ir nereikalauja jo atsistatydinimo.

Trečiadienį ryte posėdžiavusi valdančiųjų partijų vadovybė nesprendė G.Kazlausko klausimo, nors Prezidentė tvirtino, kad koalicija turėtų apsispręsti, ar aplinkos ministras gali dirbti toliau.

G.Kazlauskas yra pareiškęs neketinantis atsistatydinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Astravo AE – nauji mirtini incidentai?
  Astravo AE – nauji mirtini incidentai?

  Baltarusija neigia pranešimus apie naujus žmonių mirtimi pasibaigusius incidentus Astravo atominės elektrinės (AE) statybos aikštelėje. ...

 • Lietuvos atsakas Rusijai: partizanai priešinosi okupantų terorui
  Lietuvos atsakas Rusijai: partizanai priešinosi okupantų terorui

  Tarptautiniame diplomatų forume Lietuvos ambasadorius atmetė Rusijos priekaištus dėl istorinės atminties ir pabrėžė, kad partizanai po Antrojo pasaulinio karo teisėtai priešinosi sovietų okupantų terorui. ...

  7
 • Lietuviai išvyko šturmuoti aukščiausio Europos kalno
  Lietuviai išvyko šturmuoti aukščiausio Europos kalno

  Penktadienį dvylika lietuvių iš Kauno oro uosto išvyko į Kaukazą, kur kops į aukščiausią Europos viršukalnę – netoli Gruzijos sienos esantį Elbruso kalną. ...

  2
 • Netikrų naujienų fenomenas baugina savo mastais
  Netikrų naujienų fenomenas baugina savo mastais

  Kiekvieną mėnesį socialiniu tinklu "Facebook" vidutiniškai naudojasi 2 milijardai žmonių. Tad sukurtos istorijos bei sąmokslo teorijos plinta žaibišku greičiu ir yra neišnaikinamos kaip tarakonai, – teigia televizij...

 • Kvapams uostamiestyje – išskirtinis dėmesys
  Kvapams uostamiestyje – išskirtinis dėmesys

  Dėl nemalonių kvapų ar triukšmo vis pasigirstantys šiaurinės miesto dalies gyventojų skundai sulaukė miesto valdžios reakcijos. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas į pasitarimą pakvietė bendrovių, dirbančių šioje miesto dal...

  4
 • Beraščiai lenda į viešumą
  Beraščiai lenda į viešumą

  Uostamiesčio gyventojus glumina parlamentarų atstovų neraštingumas. Viešame skelbime, kuriuo gyventojai buvo kviečiami į susitikimą su klaipėdiečiais Seimo nariais Algimantu Kirkučiu ir Dainiumi Kepeniu, akis badė rašybos klaidos...

  5
 • Po šilto savaitgalio – liūtys
  Po šilto savaitgalio – liūtys

  Nors savaitgalis prognozuojamas itin gražus, tačiau jau kitos savaitės pradžioje sulauksime itin lietingų orų, LRT RADIJUI teigia sinoptikė Alva Nagelytė. ...

 • Kretingos rajone – renginys kuršiams pagerbti
  Kretingos rajone – renginys kuršiams pagerbti

  Lietuvai šiemet minint Piliakalnių metus, šeštadienį Kretingos rajone įsikūrusiame Kartenos miestelyje vyks renginys istorinei kuršių tautai pagerbti, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  2
 • Plungės meras: neturime tokios aukštos kvalifikacijos darbuotojų kaip VSD
  Plungės meras: neturime tokios aukštos kvalifikacijos darbuotojų kaip VSD

  Įvardyti visų organizacijų, vykdančių agresyvią prorusišką politiką, turbūt neįmanoma – eilinis Plungės r. savivaldybės darbuotojas neturi tokios kompetencijos. Taip LRT RADIJUI sako Plungės r. savivaldybės meras Audrius Klišo...

  12
 • Karmėlava džiaugiasi: nerimas dėl oro uosto buvo nepagrįstas
  Karmėlava džiaugiasi: nerimas dėl oro uosto buvo nepagrįstas

  Jokių eismo spūsčių, panikos, įtampos, didesnių nesusipratimų. Taip praėjo savaitė Karmėlavos oro uoste, į kurį laikinai perkelti skrydžiai iš rekonstruojamo Vilniaus oro uosto. ...

  6
Daugiau straipsnių