Prezidentės įtūžį sukėlęs aplinkos ministras lieka poste

Prezidentės Dalios Grybauskaitės smarkiai sukritikuotas aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas liks savo pareigose.

Premjeras jau seniai padėjo tašką

Premjeras Andrius Kubilius trečiadienį sakė iš Aplinkos ministerijos yra gavęs žinių apie tai, kad vykdomi visi projektai, dėl kurių ministrui priekaištavo valstybės vadovė.

„Realizuojami jau seniai numatyti veiksmai. Ministerijai yra pateikti atliekų tvarkymo projektai, kuriems iš Europos Sąjungos fondų numatyta skirti apie 450 milijonų litų. Iš tikrųjų, tas atsilikimas, kurį pastaruoju metu matėme šioje srityje, yra įveikiamas“, - tvirtino Vyriausybės vadovas.

„Realus pajudėjimas yra ir kitose srityse, dėl kurių buvo priekaištauta. Pavyzdžiui, išgirsti Prezidentės raginimai dėl miškų srities tvarkymo“, - kalbėjo A.Kubilius. 

Jis pripažino, kad dar lieka nemažai dalykų, dėl kurių teks tęsti diskusijas: „Tarkim, dėl regioninių rūšiavimo ir deginimo gamyklų. Klaipėdoje šis projektas stumiasi į priekį, Vilniuje, kaip žinia, tebevyksta diskusijos. Tačiau pajudėjimas yra“. 

„Viskas, kas reikalinga, yra pateikta“, - pridūrė premjeras. 

A.Kubilius pareiškė „jau seniai padėjęs tašką“ diskusijoje, ar reikia keisti aplinkos ministrą. „Tiesą sakant, niekada ir nepradėjau tos diskusijos“, - tvirtino Vyriausybės vadovas, pridūręs, kad G.Kazlausko kompetencijos klausimas nesvarstomas ir jis nebus atleidžiamas iš ministro pareigų. 

Tačiau premjeras spėjo, kad artėjant kitąmet vasarį įvyksiantiems savivaldos rinkimams Seimo opozicija gali bandyti interpeliacijos būdu pareikšti nepasitikėjimą G.Kazlausku. 

Gerbia Prezidentės nuomonę

Paties aplinkos ministro trečiadienį nebuvo Vilniuje. Jis išvykęs su vizitu į užsienį.

Aplinkos viceministro Arūno Zabulėno tvirtinimu, daugelis projektų, dėl kurių priekaištavo D.Grybauskaitė, kaip tik pastarosiomis dienomis suėjo terminai. „Buvo numatyta, kad iki rugsėjo 15 dienos turi būti ministerijai pateikti projektai dėl atliekų tvarkymo ir ES lėšų panaudojimo tam. Tie projektai laiku buvo pateikti. Dabar jie bus įvertinti ir ES parama paskirstyta“, - sakė A.Zabulėnas.

Jo teigimu, ministerija nedirbo per vangiai, įgyvendindama tuos projektus, dėl kurių priekaištavo valstybės vadovė. „Nežinau. Tiesiog taip sutapo – šiomis dienomis pareikštas toks aukštas dėmesys tiems projektams ir su jais susijusioms problemoms, ir kaip tik sukako terminai, kada tie projektai turėtų būti pateikti ministerijai“, - kalbėjo pareigūnas.

Žurnalistų paklaustas, kodėl Prezidentė pasirinko priekaištų ministrui laiką kaip tik prieš pat pasibaigiant atliekų tvarkymo projektų pateikimo laikotarpiui, A.Zabulėnas atsakė diplomatiškai: „Tai Prezidentės nuomonė ir aš ją gerbiu“.

Pozicijos kol kas nekeičia 

Praėjusią savaitę Vyriausybė paskelbė, kad Aplinkos ministerija įsipareigojo iki rugsėjo 15 dienos pateikti visus reikalingus atliekų tvarkymo regioninių projektų dokumentus. Be to, iki spalio 1 dienos ministerija turi išspręsti klausimą dėl pavojingų atliekų sąvartyno projekto finansavimo ir įgyvendinimo. Ministras taip pat jau pristatė Vyriausybei miškų urėdijų pertvarkymo strategiją.

Tai buvo susitarta per premjero Andriaus Kubiliaus susitikimą su aplinkos ministru G.Kazlausku, įvykusiu po to, kai D.Grybauskaitė pažėrė priekaištų ministerijos vadovui.

Prezidentė kol kas savo pozicijos dėl aplinkos ministro nekeičia. Pasak jos atstovo spaudai Lino Balsio, Aplinkos ministerijos darbo planai perduoti Vyriausybei, todėl D.Grybauskaitė dar neturėjo galimybių susipažinti su jais. Esą tik tuomet, kai valstybės vadovė susipažins su pateiktais ministro G.Kazlausko darbo planais, tuomet ir bus galimas naujas jo įvertinimas.

Valdantieji ministro likimo nesprendė

Praėjusią savaitę Prezidentė, susitikusi su aplinkos ministru, smarkiai jį sukritikavo, apkaltinusi G.Kazlauską „absoliučiu neveiklumu“ įvairiose srityse, tarp jų – ir dėl Europos Sąjungos šimtamilijoninių lėšų įsisavinimo atliekų tvarkymui.

G.Kazlauską į aplinkos ministrus delegavusios Tautos prisikėlimo partijos vienas vadovų Dainius Budrys trečiadienį pareiškė, kad premjeras remia šį ministerijos vadovą ir nereikalauja jo atsistatydinimo.

Trečiadienį ryte posėdžiavusi valdančiųjų partijų vadovybė nesprendė G.Kazlausko klausimo, nors Prezidentė tvirtino, kad koalicija turėtų apsispręsti, ar aplinkos ministras gali dirbti toliau.

G.Kazlauskas yra pareiškęs neketinantis atsistatydinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių