Prezidentė vetuotų įstatymą, neskaičiuojantį sovietmečio pajamų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, jo vetuotų įstatymą, kuriame naujiems pensininkams apskaičiuojant pensijas būtų numatoma neįtraukti sovietmečiu gautų pajamų.

"Taip, aš jų nepalaikau", - trečiadienį žurnalistams sakė šalies vadovė, paklausta, ar vetuotų tokį pasiūlymą, kurį numato 2012 metų "Sodros" biudžeto projektas.
Pasak D.Grybauskaitės, apskaičiuojant pensijos dydį Lietuvos gyventojai turi turėti galimybę rinktis geriausius penkerius metus per visą savo darbo stažą.

„Visų būsimųjų pensininkų ir visų žmonių, ypač vyresnės kartos, gyvenimas susideda iš kelių dalių, taip pat ir iš iki nepriklausomybės laikotarpio. Tie žmonės dirbo Lietuvai ir tuomet, Lietuva ir tuomet egzistavo, todėl nepritariu šiam pasiūlymui ir galvoju, kad žmogus turėtų teisę pasirinkti iš savo viso darbo stažo geriausius penkis metus ir tokią teisę mes tikrai turime užtikrinti savo žmonėms“, - žurnalistams trečiadienį Vilniuje aiškino prezidentė.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas pirmadienį žurnalistams sakė, jog nuo kitų metų pradžios naujiems pensininkams apskaičiuojant pensijas, siūloma neįtraukti sovietmečiu gautų pajamų. Toks pasiūlymas įrašytas 2012 metų „Sodros“ biudžeto projekte.

Pagal 2008 metais Seimo priimtas įstatymo pataisas, apskaičiuojant senatvės pensiją, žmogui būtų leidžiama rinktis iš kokio - iki 1994 metų ar nuo 1995 metų įgyto darbo stažo laikotarpio būtų imamos penkerių geriausių metų pajamos. Pagal jas ir būtų nustatytas draudžiamųjų pajamų koeficientas, lemiantis pensijos dydį.

Ši pensijų skaičiavimo tvarka būtų palankesnė pensininkams, bet daugiau kainuotų valstybei. Pataisos turėjo įsigalioti nuo 2010 metų, tačiau dėl krizės du kartus jų įsigaliojimas buvo atidėtas, taupant „Sodros“ lėšas.

Dabar pensija apskaičiuojama, atsižvelgiant į stažą, geriausią penkerių metų darbo užmokestį, gautą 1984-1994 metais, bei po 1994-ųjų turėtas visas draudžiamąsias pajamas, nuo kurių buvo mokėtos „Sodros“ įmokos, neišskiriant didžiausių įmokų laikotarpio.


Šiame straipsnyje: pensijasovietimetis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aldona

Aldona portretas
Ar galima taip grubiai žmonių gyvenimą padalinti į tarybinį ir netarybinį. Juk visiškai skirtingos ekonominės sanklodos! Egzistuoja tautinė sąmonė, kuri ilgai nepaklūsta netvarkai. Tvarka turi likti tokia pati, kaip anksčiau. Žmogaus teisės į darbą, mokslą, senatvės pensiją, medicininį aptarnavimą ir kt. turi išlikti. Manoma, kad tai yra grubus teisės normų pažeidimas.

rj

rj portretas
vagys nebeturi ka vogt

Atsimerk

 Atsimerk portretas
Jaigu aš išsidirbau 35 metus prie ruso ir su savo taupymais man nukelet antrą kartą penciją jos nemokėdami,dar siūlot rusu laiku dirbto stažo neskaičiuot,tai kur ir kas man tą penciją duos ,kai aš bedarbė?
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių