Prezidentė nepalaiko taupymo pensininkų sąskaita (papildyta)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pareiškė nepalaikysianti Vyriausybės siūlymo atidėti pensijų grąžinimą į prieškrizinį lygį, nes, pasak jos, taupyti pensininkų sąskaita nebegalima. Ji sako pritarianti valdymo ir biurokratinio aparato išlaidų mažinimui, taip pat siūlo apmokestinti prabangos prekes bei turtą.

„Taupyti reikia, kritinė situacija nesibaigia, bet ne labiausiai pažeidžiamų piliečių sąskaita, todėl nepalaikysiu, kad tai būtų daroma pensininkų sąskaita. Būtina šalia taupymo priemonių galvoti ir apie papildomų mokesčių įvedimą, ypač prabangos prekėms ir brangaus kilnojamo ir nekilnojamo turto apmokestinimui. Pabrėžiu - prabangaus turto“, - „Litexpo“ rūmuose antradienį žurnalistams sakė prezidentė.

Anot jos, pensijos turi būti atstatytos, nes vien jų sąskaita taupyti nebegalima: „Tai trečia banga taupymo per dvejus metus ir kad Lietuva regione, kaip minėjau, turi mažiausias vidutines pensijas, ir tai jau yra tam tikras ženklas, kad taupymas ir išėjimas iš krizės buvo daromas socialiai sunkiausiai išgyvenančių sluoksnių sąskaita“.

D.Grybauskaitė teigė, jog greitai keičiantis ekonominėms prognozėms, tos, kurių pagrindu buvo parengtas pirmasis biudžeto variantas, jau nebegalioja.
„Todėl galvoti apie papildomas priemones, kaip sumažinti biudžeto išlaidas, yra būtina. Todėl iš principo pagrindinei priemonei mažinti valdymo, biurokratinio aparato išlaidas visiškai pritariu, ar tai būtų 2, 3 ar 4 porc. čia jau turi Vyriausybė ir koalicija apsispręsti“, - sakė šalies vadovė.

„Noriu priminti vieną dalyką, kad Lietuva nuo 2009 metų vykdo taupymo priemones, apribodama būtent vartojimą - nė kiek nebuvo naudojami kiti instrumentai, pavyzdžiui, pajamų padidinimo instrumentai ir būtent dėl tokio taupymo per šį kritinį laikotarpį Lietuva, deja, padidino socialinę atskirtį iš visų ES šalių. Šiandieną Lietuvoje pensija mažesnė regione net už Latvijos ir vidutinė siekia tik 800 litų, Latvijoje - 900, o Estijoje - virš 1000“, - kalbėjo D.Grybauskaitė.

Vyriausybė antradienį patvirtino patikslintą 2012 metų biudžeto projektą - Seimui siūloma 4 proc. mažinti valstybės išlaidas ir tik iš dalies - 50 proc. - atstatyti sumažintas pensijas. Taip tikimasi sutaupyti beveik 1 mlrd. litų biudžeto išlaidų - toks trūkumas atsirado, beveik perpus sumažinus kitų metų ekonomikos augimo prognozes.

Išlaidas turės mažinti valstybės biudžeto asignavimų valdytojai, „Sodra“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF). Skaičiuojama, kad sumažinus šių sektorių išlaidas, bus sutaupyta apie 614 mln. litų, o nuo sausio tik iš dalies atstačius pensijas - dar apie 250 mln. litų.

Teigiama, kad toks kompromisinis sprendimas leis 2012 metais pasiekti ne didesnį kaip 3 proc. BVP viešųjų finansų deficitą bei išvengti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) didinimo 2-3 procentiniais punktais, kuriam kategoriškai nepritarė valdančiosios koalicijos partneriai Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė antradienį pareiškė abejojanti, kad Seimas pritartų Vyriausybės siūlymui atstatyti sumažintas pensijas tik 50 proc., nes toks žingsnis , anot jos, dar labiau didintų atotrūkį tarp vargingųjų ir turtingųjų, kuris Lietuvoje ir taip yra vienas didžiausių ES.

Patikslintas 2012 metų biudžeto projektas Seimui turi būti pateiktas antradienį, o jo antrasis svarstymas Seime numatytas ketvirtadienį.
Finansų ministerija praėjusią savaitę sumažino 2012 metų bendrojo vidaus produkto augimo prognozę nuo 4,7 proc. iki 2,5 proc., todėl planuojamos kitų metų biudžeto pajamos sumažėjo maždaug 1 mlrd. litų.

Pirminiame 2012 metų biudžeto projekte planuota, kad 2012 metų pajamos, įskaitant Europos Sąjungos (ES) ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšas, sieks beveik 26 mlrd. litų (9,1 proc. daugiau nei numatyta šių metų biudžete), o išlaidos didės 1,2 proc. iki 26,709 mln. litų. Valstybės biudžete deficitas turėjo siekti 708,899 mln. litų - 3,6 karto mažiau nei numatyta šiemet.


Šiame straipsnyje: biudžetaspensijospensija

NAUJAUSI KOMENTARAI

nePensininke

nePensininke portretas
Bravo Prezidentei!

Supratom Prezidente

Supratom Prezidente portretas
Visada buvai graži.

Elena

Elena portretas
Pats laikas atsistatydinti žmonių apgavikui ir melagiui Kubiliui. Visus metus melavo , kad pensija bus atstatyta. Negana to, vakar išlindęs į ekraną toliau apgaudinėjo ir tvirtino , kad prezidentė sutinka su jo apgavystėm . Šiandien pati išgirdau p. prezidentės pareiškimą , kad ji nepalaikys tokių apgavysčių .Kai taip apgaudinėja šalį valdžios žmogus , tai kuo jis geresnis už Snoro banko sukčius . Jie irgi apgaudinėjo
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių