Prezidentė kariuomenę vadina patriotizmo ir pagarbos šaliai pavyzdžiu

Lietuvos kariuomenė yra patriotizmo ir pagarbos savo šaliai pavyzdys, trečiadienį sakė šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama Karių dienos proga.

D.Grybauskaitė priėmė Lietuvos karinių pajėgų paradą ir stebėjo kariuomenės vėliavų pakėlimo ceremoniją Katedros aikštėje. Ceremoniją stebėjo premjeras Andrius Kubilius, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Seimo nariai, kariuomenės vadovybė ir Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių gynybos atašė. Renginį sostinės centre iš visų Katedros aikštės pusių taip pat stebėjo būrys žmonių.

Pasak D.Grybauskaitės, Lietuvos kariuomenė įkūnija atminimą apie sunkią, bet didingą mūsų krašto praeitį nuo valstybės kūrimo, sukilimų, Nepriklausomybės kovų iki valstybingumo atkūrimo. Jos teigimu, šiandien kariuomenė įrodo, kad Lietuva yra lygiavertė didžiausio ir stipriausio gynybinio aljanso - NATO - narė.

Šalies vadovės teigimu, ypatingas kariuomenės pasirengimas bei susitelkimas leidžia sėkmingai vykdyti gynybą ne tik prie šalies sienų, bet ir užtikrinti saugumą bei atremti iššūkius toli.

„Kariuomenė įkūnija pasididžiavimą ir pagarbą savo šaliai ir tarnybai. Būtent ši pagarba uždega ir palaiko kario ryžtą ginti Tėvynę. Ir toliau būkite Tėvynės meilės, drąsos ir patriotizmo pavyzdys - tai daro mus visus stipresnius“, - sakė D.Grybauskaitė.

Krašto apsaugos ministrė sveikindama karius pabrėžė, kad nepaisant strategijų, modernios ginkluotės svarbos šiuolaikinėms kariuomenėms, esminė kariuomenės sėkmės sąlyga yra karys.

„Nors ir tebesitęsiančio sunkmečio sąlygomis Lietuvos kariuomenė sugebėjo puikiai įvykdyti iškeltus uždavinius. Tai galiu tvirtinti drąsiai, įsitikinusi tuo, ką sakau, nors gerai žinau, kad mūsų krašte dar nėra įprasta džiaugtis“, - kalbėjo R.Juknevičienė.

D.Grybauskaitė trečiadienį taip pat Lietuvos kariuomenės dienos proga už nuopelnus krašto apsaugai Vyčio Kryžiaus ordino medaliais apdovanojo Lietuvos kariuomenės karininkus.

Valstybės apdovanojimus kapitonams Dainiui Judženčiui ir Gediminui Šimkevičiui įteikusi prezidentė pabrėžė, kad savo nepriekaištinga tarnyba ginkluotosiose pajėgose karininkai pelnė išskirtinį visos kariuomenės pasitikėjimą ir yra pavyzdys visai šaliai, informavo prezidentės spaudos tarnyba.

Kariuomenės diena lapkričio 23-ąją  Lietuvoje minima prisimenant 1918 metų pirmąjį įsakymą sukurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas.

Prezidentė padėkojo kariams už tvirtą pasiryžimą ginti Lietuvą ir garbingą tarnybą Tėvynės labui bei pakvietė visus Lietuvos žmones palaikyti kariuomenę ir prisijungti prie kario priesaikos kasdieniniu pilietišku elgesiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aldona

Aldona portretas
Visi klausimai turi būti sprendžiami taikiu būdu, o ne karine jėga. Socialinės problemos taip pat neturi liesti karo veiksmų. Asmeniniai ir visuomeniniai poreikiai turi būti derinami. Lietuvos kariams reikia pasistengti, kad vėl nesukeltų šoko, klausydami svetimos komandos.

tadas

tadas portretas
koks patriotitizmas prezidentene nekirsinkit zmoniu paklauskit kaip zmones egzistuoja isko izgyvena kiek maistas kainuoja ocia jums kariuomine kitap sakant isgyvenymas taikos metu

karys

karys portretas
nesinervuokit viskas bus gerai :)
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių