Prezidentė įspėjo kitąmet nedidinti valstybės išlaidų (papildyta)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakartojo galinti vetuoti kitų metų biudžetą, jeigu jį apsvarstęs Seimas nustatys pernelyg dideles išlaidas.

Trečiadienį valstybės vadovė apsilankė Seime ir su jo valdybos nariais aptarė šį šeštadienį prasidėsiančios parlamento eilinės rudens sesijos svarbiausius darbus.

„Jokia paslaptis, kad svarbiausias šios sesijos darbas, kaip ir kiekvieną rudenį, bus kitų metų valstybės, savivaldybių, „Sodros“ ir Sveikatos draudimo fondo biudžetų patvirtinimas“, - po beveik valandą trukusio susitikimo sakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė. 
Ji teigė, kad susitikime yra sutarta, jog nepaisant atsigaunančios ekonomikos Lietuvoje dar nėra galimybių atkurti prieš krizę buvusių valstybės tarnautojų algų. „Vienintelis, dėl ko yra jau senokai sutarta, yra pensijų atkūrimas į priekrizinį lygį. Vyriausybė rudens sesijai pateiks pensijų kompensavimo tvarką“, - sakė Seimo vadovė.

I.Degutienė pripažino pasiguodusi Prezidentei, kad nemažai Seimo narių artėjant kitų metų rudenį įvyksiantiems parlamento rinkimams, siūlo daug įstatymų projektų, kurie reikalauja papildomų išlaidų iš valstybės biudžeto. „Šiuo metu yra įregistruotas rekordinis įstatymų projektų skaičius – jų  virš tūkstančio. Vyriausybė sesijai teikia 155 projektus, kartu su lydinčiaisiais bus virš 250. visi kiti projektai yra parengti Seimo narių. Ir beveik visi tie pasiūlymai reikalauja papildomų pinigų. Tai įrodo, kad ne visada Seimo nariai atsakingai mato valstybės situaciją, todėl artėjant rinkimams žada tai, kas nelabai įmanoma, nes papildomų pinigų nėra“, - teigė ji.

Seimo vadovė žadėjo ketvirtadienį susitikusi su visų parlamentinių frakcijų vadovais atkreipti dėmesį į šią problemą ir paraginti atskirus Seimo narius atsisakyti dalies projektų, reikalaujančių papildomų biudžeto išlaidų.

D.Grybauskaitė pripažino, kad šalies valdžios laukia sudėtingas, kupinas priešrinkiminių išbandymų politinis sezonas. „Turėsime priešrinkiminio biudžeto svarstymą. Reikia pasakyti, kad ne tik opozicija, bet ir pozicija bando eilinį kartą pažadais papirkti rinkėjų balsus. Taip yra kartojamos prieškrizinės klaidos, kai, kaip aš sakiau, buvo „puota maro metu“ ir valdžia išlaidavo be saiko“, - pastebėjo Prezidentė.

Ji žadėjo labai rimtai įvertinti bet kokius bandymus didinti biudžeto išlaidas. „Pritarsiu tik toms, ką esame pažadėję sunkiausiai gyvenantiems - tai yra pensijų atstatymas ir galbūt minimalios algos kėlimas. Išlaidauti dar tikrai negalime. Skolos didinti Lietuva sau leisti jau nebegali, nes sunkmentis dar nėra praėjęs“, - pabrėžė D.Grybauskaitė. 

Prezidentė pakartojo jau anksčiau ne kartą savo sakytą mintį, kad ji pasirengusi vetuoti kitų metų biudžetą, jeigu Seimo „nustatytosios išlaidos bus nepamatuotos“. 

Tačiau valstybės vadovė pastebėjo neketinanti daryti spaudimo Vyriausybei, nuo kada turi būti pradėtos atstatyti pensijos į prieškrizinį lygį - nuo kitų sausio ar nuo liepos. „Nenorėčiau Vyriausybei šiuo klausimu niekaip surišti rankų. Laikas pradėti diskusijas dėl pensijų atkūrimo, o dėl datų, nuo kada tai padaryti, yra Vyriausybės apsisprendimo ir kompetencijos klausimas“, - sakė Prezidentė.

Vyriausybė spalį pateiks Seimui kitų metų biudžeto projektą. Numatoma, kad kitąmet biudžeto deficitas bus sumažintas iki mažiau kaip 3 procentų bendrojo vidaus produkto. Šiemet jis viršys 5,6 proc.


Šiame straipsnyje: Valstybės išlaidosbiudžetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių