Prezidentė: ESBO dėka pasiekta pažanga sprendžiant konfliktus

Šiemet pirmininkaudama Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) Lietuva  pajudinti iš mirties taško užsitęsusių konfliktų sprendimą.

Tai pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo kalboje, perskaitytoje antradienį Vilniuje vykstančioje ESBO Ministrų tarybos sesijoje.

Angliškai perskaitytoje kalboje D.Grybauskaitė pastebėjo, kad vienas pagrindinių Lietuvos pirmininkavimo ESBO prioritetų - užsitęsusių konfliktų sprendimas, todėl, pasak jos, labai svarbu, kad po daugiau nei penkerių metų pertraukos Vilniuje pavyko atnaujinti oficialias daugiašales derybas dėl konflikto Padnestrėje sureguliavimo. Prezidentė paragino visas dialoge dalyvaujančias valstybes telkti tam reikalingą politinę valią, kad būtų priimtas ilgalaikis ir tvarus sprendimas.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad sutelkta politinė valia būtina ir siekiant konfliktų sprendimų Pietų Kaukaze. „Karui ar grasinimui karu Europoje vietos neturi būti. Mes turime pakankamai svarbių iššūkių, senų ir naujų, kad nedelsdami ryžtingai veiktume kartu“, - sakė Prezidentė.

Pirmininkaudama ESBO Lietuva toliau stiprino bendras pastangas kovoje su naujais iššūkiais ir grėsmėmis, ypač energetiniam ir kibernetiniam saugumui užtikrinti.

„Kviečiu atviresnio pokalbio branduolinio saugumo klausimais. Atvirų diskusijų metu galime ir turime įgyvendinti branduolinių jėgainių technologijų, statybos ir priežiūros saugumo kriterijus, o geranoriškiau dalindamiesi ataskaitomis apie atominių reaktorių saugumo testų rezultatus ir siekdami skaidrumo atliekant poveikio aplinkai vertinimus padidintume vieni kitų saugumą“, - teigė D.Grybauskaitė.

Valstybės vadovės teigimu, visos šalys turi susitelkti ties konkrečiais projektais, padėsiančiais įveikti naujas grėsmes. Vilniuje numatyti patvirtinti projektai - nauja kovos su narkotikais koncepcija ir į naujų ESBO projektų su Afganistanu sąrašą įtraukiama Pasieniečių mokykla Medininkuose - „reikšmingai prisidės stiprinant kovą su narkotikais visoje ESBO erdvėje“.

Kalbėdama ESBO Ministrų tarybos Prezidentė vadovė taip pat akcentavo pamatinių demokratijos ir žmogaus teisių principų įtvirtinimo svarbą nacionalinėje politikoje ir praktikoje.

ESBO pirmininkas, Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis irgi pabrėžė, kad pavyko ne tik atnaujinti derybas dėl Padnestrės konflikto sureguliavimo, bet ir atkreipti dėmesį į būtinybę aktyvinti veiklą tiriant incidentus konflikto apimtame Kalnų Kabarache, stiprinti demokratiją kai kuriuose Europos regionuose. „Ypatingą dėmesį pirmininkaudama ESBO Lietuva skyrė žiniasklaidos laisvei. Pavyko atkreipti dėmesį ir į šią problemą“, - minėjo ministras.

Be to, ESBO aktyviai sekė ir reagavo į vadinamojo „arabų pavasario“ įvykius, vykdė pastaruoju metu įvairiose šalyse, tarp jų ir Rusijoje, surengtų rinkimų stebėjimą, pateikė pastabų dėl jų demokratiškumo ir skaidrumo.

Į Vilniuje vykstančią ESBO konferenciją atvyko beveik pusšimtis pasaulio valstybių užsienio reikalų ministrų, tarp jų Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorė Hillary Clinton, Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas. Iš viso sesijoje dalyvauja daugiau kaip tūkstantis svečių iš užsienio.

Renginyje dalyvauja kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris, kiti aukšti Lietuvos pareigūnai.


Šiame straipsnyje: ESBO

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Žydai tiki, kad sudarė sandėrį su „dievu“ , o aš tikiu, kad žydai sudarė sandėrį su šėtonu. Turiu konstitucunę teisę „turėti įsitikinimus ir juos laisvai reikšti“. Žydams mano įsitikinimai nepatinka, todėl jie pradėjo net tris bylas „žydų skriaudimo“ klausimu. Savo komentarus rašau nuo 2004 m., kurių apie žydus parašiau daugiau nei 10000, bet tik dabar žydai, gal dėl „ilgo kaklo“, apsižiūrėjo, kad mano tiesa, jog „Dievas sutvėrė tobulą žmogų, o šėtonas apipiaustymu iš tobulo žmogaus padarė šėtonišką padarą- apipiaustytą kvailą žydą“ Jiems nepatinka. Matyt mano įsitikinimai turi pakankamą, žydams pavojingą svorį, jeigu žydai žada mane teisti ir skirti baudą už „sutryptą žydų tautos garbę“. Gal kas galėtų prognozuoti, už kiek landsberginiai žada man „parduoti“ žydų tautos „garbę“?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių