Prezidentė Aplinkos ministerijoje mato „absoliutų neveiklumą“

 Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui išsakė griežtos kritikos dėl neveiklumo ir pasiūlė valdančiosioms partijoms svarstyti šio Vyriausybės nario galimybę dirbti toliau.

Po šalies vadovės susitikimo su ministru prezidentės atstovas Linas Balsys sakė, kad prezidentė Aplinkos ministerijoje mato "absoliutų neveiklumą".

"Iš prezidentės pusės tenka konstatuoti, kad praktiškai per dvejus darbo metus ji matanti tokį absoliutų neveiklumą ministerijos darbe. Ministro atsakomybė, aišku, čia yra labai svarbi", - žurnalistams sakė L.Balsys.

Prezidentės nuomone, G.Kazlausko atsakomybę turėtų pasvarstyti valdančioji koalicija. L.Balsio teigimu, praėjus dvejiems darbo metams ministras vis dar vardija koncepcijas, tačiau neatsako, kodėl jos neįgyvendintos.

Problematiškiausiomis sritimis prezidentės atstovas įvardijo atliekų tvarkymą, daugiabučių renovaciją, teritorijų planavimą ir valstybinių miškų tvarkymą.

"Visose šitose srityje yra iš tiesų stagnacija, o atliekų tvarkyme yra dar ne tik stagnacija, bet ir visiškas atsilikimas nuo įsipareigojimų Europos Sąjungai (ES). Tai gresia baudomis Lietuvai ateityje", - sakė prezidentės patarėjas.

Pats aplinkos ministras, paklaustas, ar neketina trauktis iš posto, pareiškė, kad "pradėtus darbus reikia baigti".

"Juo labiau, kad dabar daug kas išsukta ir pradėjo judėti į priekį, manau, kad kaip tik yra pareiga parodyti, kad galima suplanuotus darbus laiku padaryti. Reikia prisiimti atsakomybę ir priimti prezidentės pastabas be jokių abejonių dėl to, kad galbūt tai galėjo būti padaryta greičiau, aktyviau ir taip toliau, tačiau dabar yra viskas suplanuota ir traukinys juda. Iš važiuojančio traukinio tikrai nesiruošiu išlipinėti", - žurnalistams sakė G.Kazlauskas.

L.Balsio aiškinimu, neskubėdama spręsti atliekų rūšiavimo, deginimo ir bioskaidžių atliekų atskyrimo klausimų Lietuva mažiausiai trejais metais vėluos įgyvendinti įsipareigojimus ES, o tai gali šaliai užtraukti daugiau kaip pusės milijono eurų baudą.

"Prezidentė konstatavo, kad tas baudas mokės Lietuvos žmonės, ne ministras, kuris turbūt jau tuo metu tiesiog nebebus ministras ir jo atsakomybę bus labai sunku nustatyti. Prezidentė ragina atsakomybės imtis šiandien ir po pokalbio konstatavo, kad vis tik tose srityse galbūt reikėtų daryti viską, ką dar įmanoma. Tačiau iš tiesų prezidentė užsiminė ministrui, kad jo darbas yra praktiškai valdančiosios daugumos atsakomybės klausimas ir kad valdančioji dauguma turėtų pasvarstyti vieno iš savo ministrų darbą", - sakė L.Balsys.

Kalbėdamas apie renovaciją, L.Balsys pabrėžė žmonių informuotumo ir konkrečių sprendimų trūkumą, dėl ko prarandamas laikas, nesukuriamos naujos darbo vietos, neįsisavinami ES pinigai.

"Valstybės kontrolė yra nustačiusi ir atkreipusi ministerijos dėmesį į neefektyviai valdomą valstybinių miškų ūkį. Reformos čia irgi jokios nevyksta. Tas pats ir su teritorijų planavimu - ministras kartoja, kad yra koncepcija, tačiau kodėl ta koncepcija vis dar koncepcijos lygmenyje, o ne įgyvendinta, atsakymo prezidentė ir nesulaukė", - dėstė L.Balsys.

G.Kazlauskas nesutiko, kad dėl visų probleminių klausimų nepasistūmėta iš koncepcijų kūrimo lygmens.

"Ne vien koncepcijos, tas pats teritorijų planavimas yra ne koncepcija, o parengtas ir jau išsiųstas išorės derinimui naujas įstatymo variantas. Be jokių abejonių, tokie konceptualūs sprendimai reikalauja tikrai plataus apsvarstymo su visuomene ir atima laiko. Tikrai buvo planuota po koncepcijos priėmimo tokį įstatymo variantą turėti per tris mėnesius, tačiau tikrai daug suinteresuotų pusių reiškia daug pastabų, ir tokį įstatymo variantą mes parengėme mėnesiu vėliau", - aiškino ministras.

Jo teigimu, galima dirbti sparčiau, "geriau yra išdiskutuoti, negu po to turėti nuskriaustų ar nepatenkintų visuomenės sluoksnių". G.Kazlauskas taip pat aiškino, kad jo pirmtakai nedirbo taip, kad ES direktyvos būtų įgyvendintos, ir nepaliko jam "sudėliotų projektų".

Ministras sakė jaučiantis premjero Andriaus Kubiliaus pasitikėjimą ir išsakė viltį, kad juo dar pasitikės ir šalies vadovė.

"Manau, kad prezidentės palaikymas gali ir atsirasti tuomet, kai matys, kad tikrai darbai pajudėjo", - svarstė ministras.

L.Balsys, žurnalistų klausiamas, ką konkrečiai daryti prezidentė pasiūlė G.Kazlauskui, pabrėžė, kad "prezidentė nekuria programų", o nori matyti rezultatus.


Šiame straipsnyje: Gediminas Kazlauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių