Premjerui keista, kad FNTT vadas atleidžiamas tik gegužę

Premjeras Andrius Kubilius stebisi, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas generolas Romualdas Boreika atsistatydina tik nuo gegužės vidurio.

Ieškos, kaip pagerinti darbą

Trečiadienį R.Boreika pasiprašė išleisti jį į pensiją nuo šių metų gegužės 18 dienos. Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis patenkino tokį generolo prašymą.

A.Kubilius, komentuodamas R.Boreikos atsistatydinimą, tvirtino esąs nustebintas fakto, kad dar pusantro mėnesio FNTT vadas išliks savo pareigose. "Šiek tiek man keista, kad reikės laukti dar pusantro mėnesio. Nežinau, ar toks ilgas laiko tarpas yra reikalingas", - gūžčiojo pečiais premjeras.

Kita vertus, jis pareiškė tikįs, kad iki gegužės vidurio bus išanalizuota ligšiolinė FNTT veikla, galimi šios tarnybos reorganizacijos planai, o generolas R.Boreika esą galės duoti paaiškinimus, "jeigu kiltų kokių nors klausimų". "Gal tie pusantro mėnesio padės išsiaiškinti, kokie yra situacija toje tarnyboje", - vylėsi A.Kubilius.

Vyriausybės vadovas pakartojo anksčiau FNTT sakytus priekaištus, kad ši institucija neišnaudojo visų jos turėtų įgaliojimų efektyvesnei kovai su kontrabanda ir nelegalių pinigų legalizavimu. "Vadovo atsistatydinimas yra žingsnis link pertvarkos ir situacijos pagerinimo", - teigė A.Kubilius.

Jis kol kas negalėjo pasakyti, ar FNTT bus jungiama su Valstybine mokesčių inspekcija, kaip yra pasiūliusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Esą į šį klausimą turėtų atsakyti speciali premjero sudaryta darbo grupė, nagrinėjanti FNTT veiklos efektyvinimo galimybes.

Pasislėpė nuo žurnalistų

Apie tai, kad R.Boreika nusprendė atsistatydinti, po trečiadienio rytą dvi valandas trukusio susitikimo su juo pranešė vidaus reikalų ministras R.Palaitis. "Generolas parašė prašymą atleisti jį nuo gegužės 18-osios, nes jis išeina į pensiją", - žurnalistams pranešė jis.

Žurnalistai, prie ministro darbo kabineto durų laukę abiejų susitikimo dalyvių, sulaukė tik R.Palaičio. Jis tik vienu sakiniu informavo apie FNTT vadovo parašytą atsistatydinimo pareiškimą ir nieko daugiau nekomentavo.

R.Boreika Vidaus reikalų ministerijos pastatą paliko pro atsarginį išėjimą.

Ministerija vėliau pranešė, kad FNTT vadovo prašymas yra patenkintas.

Nejungtų su Mokesčių inspekcija

Kiek vėliau Vyriausybėje R.Palaitis dar porąsyk pakartojo, kad FNTT vadovas pasiprašė išleidžiamas į statutinio pareigūno pensiją. Paklaustas, ar negaila atsisveikinti su tokiu patyrusiu ir ilgamečiu specialistu, ministras atsakė: "Nemanau, kad tai turėčiau komentuoti".

Ministras neatsakė ir į tai, kodėl šio pareigūno atleidimo klausimas yra jam "toks jautrus".

R.Palaitis sakė, kad FNTT turi dirbti "stabiliai, užtikrintai ir skaidriai" ir "jeigu kas nors trukdo tą pasiekti, reikia tuos trukdžius pašalinti".

Ministras tvirtina dar neapsisprendęs, kas galėtų užimti R.Boreikos vietą. "Pirmiau sulaukime, kol ji atsilaisvins", - teigė R.Palaitis.

Ministerijos vadovas skeptiškai įvertino idėją sujungti FNTT su Mokesčių inspekcija. Esą vargu ar būtų protinga jungti kardomąją instituciją su mokesčius administruojančiąja.

Nedetalizavo, apie ką pasikalbėjo

R.Palaitis prieš savaitę pareikalavo, kad FNTT vadas pasitrauktų iš užimamų pareigų. Nors R.Boreikai nepareikštos esminės pretenzijos dėl jo darbo, tačiau, anot ministro, aukščiausi šalies pareigūnai reiškia nepasitikėjimą FNTT vadovu ir reikalauja jo atsistatydinimo.

"Jeigu tokios tarnybos vadovą nuolat linksniuoja ir ne iš geriausios pusės, tai reikia ryžtingai apsispręsti", - trečiadienį sakė ministras.

Paklaustas, apie ką kalbėjo bemaž dvi valandas su R.Boreika, vidaus reikalų ministras atsakė: "Yra apie ką pasikalbėti. Ne, negaliu detalizuoti".

Būta neoficialios informacijos, kad R.Boreikos atsistatydinimo reikalauja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Premjeras A.Kubilius irgi pasisakė už FNTT vadovo pakeitimą. Anot premjero, FNTT nepasinaudoja visais jai suteiktais įgaliojimais, kovodama su kontrabanda ir pinigų plovimu.

Generolas R.Boreika vadovavo FNTT nuo 2003 metų.

FNTT yra institucija prie Vidaus reikalų ministerijos, kurios vadovas skiriamas ministro sprendimu. R.Palaitis žada skelbti konkursą į šias pareigas.


Šiame straipsnyje: kubiliusFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių